உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • মাত্ৰ ১২ দিনৰ ভিতৰত, এই Multibagger penny stocksএ শ্বেয়াৰ ধাৰকৰ ধন দুগুণ কৰিছে ! জানক এই ষ্টকৰ মূল্য ...

    মাত্ৰ ১২ দিনৰ ভিতৰত, এই Multibagger penny stocksএ শ্বেয়াৰ ধাৰকৰ ধন দুগুণ কৰিছে ! জানক এই ষ্টকৰ মূল্য ...

    আজিকালি বহুতো মাল্টিবেগাৰ পেনি ষ্টকে (Multibagger penny stocks) বিনিয়োগকাৰীসকলক আকৰ্ষণীয় ৰিটাৰ্ণ (investment return) প্ৰদান কৰিছে। Pilitaৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্য ইয়াৰ এটা ডাঙৰ উদাহৰণ। এই পেনি ষ্টকে মাত্ৰ ১২ টা ব্যৱসায়িক অধিৱেশনত ইয়াৰ অংশীদাৰসকলৰ ধন দুগুণ কৰিছে।

    আজিকালি বহুতো মাল্টিবেগাৰ পেনি ষ্টকে (Multibagger penny stocks) বিনিয়োগকাৰীসকলক আকৰ্ষণীয় ৰিটাৰ্ণ (investment return) প্ৰদান কৰিছে। Pilitaৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্য ইয়াৰ এটা ডাঙৰ উদাহৰণ। এই পেনি ষ্টকে মাত্ৰ ১২ টা ব্যৱসায়িক অধিৱেশনত ইয়াৰ অংশীদাৰসকলৰ ধন দুগুণ কৰিছে।

    আজিকালি বহুতো মাল্টিবেগাৰ পেনি ষ্টকে (Multibagger penny stocks) বিনিয়োগকাৰীসকলক আকৰ্ষণীয় ৰিটাৰ্ণ (investment return) প্ৰদান কৰিছে। Pilitaৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্য ইয়াৰ এটা ডাঙৰ উদাহৰণ। এই পেনি ষ্টকে মাত্ৰ ১২ টা ব্যৱসায়িক অধিৱেশনত ইয়াৰ অংশীদাৰসকলৰ ধন দুগুণ কৰিছে।

    • Share this:
    আজিকালি বহুতো মাল্টিবেগাৰ পেনি ষ্টকে (Multibagger penny stocks) বিনিয়োগকাৰীসকলক আকৰ্ষণীয় ৰিটাৰ্ণ (investment return) প্ৰদান কৰিছে। কিছুমান ষ্টক আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ অংশীদাৰসকলক কেইসপ্তাহমানৰ ভিতৰত ধনী কৰি তুলিছে। Pilitaৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্য ইয়াৰ এটা ডাঙৰ উদাহৰণ। এই পেনি ষ্টকে মাত্ৰ ১২ টা ব্যৱসায়িক অধিৱেশনত ইয়াৰ অংশীদাৰসকলৰ ধন দুগুণ কৰিছে।

    Pilitaৰ ষ্টক মূল্যৰ ইতিহাসলৈ লক্ষ্য কৰিলে, নতুন বছৰ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে পেনি ষ্টকটো ইতিমধ্যে বিক্ৰী চাপত আছিল আৰু লগতে ইয়াৰ৫২ সপ্তাহৰ নিম্নতম ৫.৯০ টকা স্পৰ্শ কৰিছিল।

    ১২ দিনত দুগুণ টকা
    ষ্টকটো ২৭ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে ৭.৪৫টকাত বন্ধ হৈছিল আৰু ষ্টকটো ১২ জানুৱাৰী, ২০২২ তাৰিখে এনএছইত ১৬ টকাত বন্ধ হৈছিল। ষ্টকটোৱে মাত্ৰ ১২ টা ব্যৱসায়িক অধিৱেশনত ১১৫ শতাংশ ঘূৰাই দিছে।

    বিশেষজ্ঞসকলে কি কয় জানি লওঁক
    ১০.৪০ টকাত নতুন ব্ৰেকআউট দিয়াৰ পিছত পিলিতাৰ শ্বেয়াৰদ্ৰুতভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। ষ্টকটোৱে আগন্তুক ব্যৱসায়িক অধিৱেশনবোৰত কিছু লাভজনকতা দেখিব পাৰে, কিন্তু এই পেনি ষ্টকৰ বাবে সামগ্ৰিক অনুভূতি তীব্ৰ হৈ আছে। হ্ৰস্বম্যাদী সময়ত, ষ্টকটোৱে ১৯-২০ টকাৰ স্তৰ দেখুৱাব পাৰে।

    এই ষ্টকে ১ বছৰত ৭০০০% ৰিটাৰ্ণ দিছে
    লগতে, চিম্পলেক্স পেপাৰছৰ অংশ এনে এক উদাহৰণ। কাগজৰ সামগ্ৰীৰ ষ্টক যোৱা ১ বছৰত ১ টকাৰ পৰা ৭১.৩০ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে। এই সময়ছোৱাত ই ইয়াৰ অংশীদাৰসকলক ৭০০০ শতাংশতকৈও অধিক ঘূৰাই দিছে। যোৱা ৬ মাহত, ষ্টকটো ১৫০০ শতাংশ ঘূৰাই পাইছে আৰু ৪.৪১ টকাৰ পৰা ৭১.৩০ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: