• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • RIL AGM 2022: ৰিলায়েন্সে দেশত আটাইতকৈ বেছি চাকৰি দিছে, জনালে মুকেশ আম্বানীয়ে

RIL AGM 2022: ৰিলায়েন্সে দেশত আটাইতকৈ বেছি চাকৰি দিছে, জনালে মুকেশ আম্বানীয়ে

নিযুক্তি সন্দৰ্ভত মুকেশ আম্বানীয়ে কয়, "ৰিলায়েন্সে উপাৰ্জন প্ৰদানৰ ক্ষেত্ৰত এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছে আৰু ইয়াৰ সকলো ব্যৱসায়ত ২.৩২ লাখ চাকৰি দিছে। বৰ্তমান ৰিলায়েন্সে দেশত সৰ্বাধিক সংখ্যক চাকৰি প্ৰদান কৰিছে।"

নিযুক্তি সন্দৰ্ভত মুকেশ আম্বানীয়ে কয়, "ৰিলায়েন্সে উপাৰ্জন প্ৰদানৰ ক্ষেত্ৰত এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছে আৰু ইয়াৰ সকলো ব্যৱসায়ত ২.৩২ লাখ চাকৰি দিছে। বৰ্তমান ৰিলায়েন্সে দেশত সৰ্বাধিক সংখ্যক চাকৰি প্ৰদান কৰিছে।"

নিযুক্তি সন্দৰ্ভত মুকেশ আম্বানীয়ে কয়, "ৰিলায়েন্সে উপাৰ্জন প্ৰদানৰ ক্ষেত্ৰত এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছে আৰু ইয়াৰ সকলো ব্যৱসায়ত ২.৩২ লাখ চাকৰি দিছে। বৰ্তমান ৰিলায়েন্সে দেশত সৰ্বাধিক সংখ্যক চাকৰি প্ৰদান কৰিছে।"

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালনা সঞ্চালক মুকেশ আম্বানীয়ে সোমবাৰে ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত কয়, "ডিজিটেল প্লেটফৰ্মে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ অংশীদাৰসকলৰ বাবে এজিএমত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ এক উপায় সৃষ্টি কৰিছে। 'অহা বছৰ আমি এটা হাইব্ৰিড মোডলৈ সলনি কৰাত সফল হ'ম বুলি আশা কৰা হৈছে যিটো দুয়োটা মোডৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সংমিশ্ৰণ হ'ব। '

নিযুক্তি সন্দৰ্ভত তেওঁ লগতে কয়, "ৰিলায়েন্সে উপাৰ্জন প্ৰদানৰ ক্ষেত্ৰত এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছে আৰু ইয়াৰ সকলো ব্যৱসায়ত ২.৩২ লাখ চাকৰি দিছে। বৰ্তমান ৰিলায়েন্সে দেশত সৰ্বাধিক সংখ্যক চাকৰি প্ৰদান কৰিছে।"

জিঅ' 5জি ১০০ মিলিয়ন ঘৰৰ সৈতে সংযোগ কৰা হ'ব

মুকেশ আম্বানীয়ে কয় যে জিঅ' 5জিয়ে ১০০ মিলিয়নৰো অধিক ঘৰক অতুলনীয় ডিজিটেল অভিজ্ঞতা আৰু স্মাৰ্ট হোম সমাধানৰ সৈতে সংযোগ কৰিব৷ আমি লাখ লাখ ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ক নতুন উচ্চতালৈ লৈ যাম, ক্লাউডৰ পৰা প্ৰদান কৰা অত্যাধুনিক, প্লাগ-এণ্ড-প্লে সমাধানৰ জৰিয়তে তেওঁলোকক শক্তিশালী কৰিম৷ "

মুকেশ আম্বানীয়ে লগতে কয়, "আমাৰ কোম্পানীৰ বাৰ্ষিক ৰাজহ হৈছে ১ বিলিয়ন ডলাৰ অতিক্ৰম কৰা দেশৰ প্ৰথম কৰ্পোৰেট, আনহাতে ৰিলায়েন্সৰ একত্ৰিত ৰাজহ ৪৭ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৭.৯৩ লাখ কোটি টকা বা ১০৪.৬ কোটি ডলাৰ হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি