உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Milk Price Hike: আকৌ বাঢ়িব গাখীৰৰ দাম ! Amulৰ MDএ জনালে ইয়াৰ কাৰণ, বিশদ জানক ...

    Milk Price Hike: আকৌ বাঢ়িব গাখীৰৰ দাম ! Amulৰ MDএ জনালে ইয়াৰ কাৰণ, বিশদ জানক ...

    Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বিষয়াসকলে মঙলবাৰে কৈছিল যে শক্তি, লজিষ্টিক আৰু পেকেজিং ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে আমূল গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বিষয়াসকলে মঙলবাৰে কৈছিল যে শক্তি, লজিষ্টিক আৰু পেকেজিং ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে আমূল গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বিষয়াসকলে মঙলবাৰে কৈছিল যে শক্তি, লজিষ্টিক আৰু পেকেজিং ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে আমূল গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    • Share this:
    Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বিষয়াসকলে মঙলবাৰে কৈছিল যে শক্তি, লজিষ্টিক আৰু পেকেজিং ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে আমূল গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, তেওঁলোকে কৈছে যে দাম কিমান বাঢ়িব সেয়া কোৱাৰ অৱস্থাত নাই।

    আমুলৰ এমডি আৰ এছ ছোধীয়ে সংবাদ মাধ্যমক কৈছে যে ইয়াৰ পৰা মূল্য হ্ৰাস নহ'ব পাৰে কিন্তু বাঢ়িব। ছোধীয়ে কয় যে সমবায়টোৱে যোৱা দুবছৰত মূল্য ৮ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিছে, যাৰ ভিতৰত আছে যোৱা মাহত গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি।

    কৃষকসকল উপকৃত হৈছে
    তেওঁ আৰু কৈছে যে তেওঁৰ উদ্যোগত মুদ্ৰাস্ফীতি চিন্তাৰ কাৰণ নহয় কিয়নো কৃষকসকলে উৎপাদনৰ উচ্চ মূল্যৰ পৰা লাভান্বিত হৈছে। "আমূল আৰু দুগ্ধ খণ্ডৰ দ্বাৰা কৰা বৃদ্ধি আনৰ তুলনাত বা ইনপুট ব্যয় বৃদ্ধিৰ তুলনাত অতি সীমিত," সোধিয়ে কয়।

    ব্যয় বৃদ্ধি হৈছে
    তেওঁ কৈছে যে শক্তিৰ মূল্য এক তৃতীয়াংশতকৈও অধিক বৃদ্ধি পাইছে। ই শীতল ভঁৰালৰ ব্যয় প্ৰভাৱিত কৰে। লজিষ্টিকৰ ব্যয়ো একেধৰণে বৃদ্ধি পাইছে আৰু পেকেজিঙৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা। এই চাপৰ বাবে, গাখীৰ প্ৰতি লিটাৰত ১.২০ টকা বৃদ্ধি হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: