உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত Pan আৰু Aadhar কাৰ্ড লিংক কৰক, অন্যথা আপুনি ইমান জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব ...

    ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত Pan আৰু Aadhar কাৰ্ড লিংক কৰক, অন্যথা আপুনি ইমান জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব ...

    ৩১ মাৰ্চ, ২০২২ অৰ্থাৎ আধাৰ কাৰ্ডৰ (Aadhar Card) সৈতে পেন (Pan Card) সংযোগ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ। যদি আপুনি ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত আপোনাৰ পেন কাৰ্ড আধাৰৰ সৈতে লিংক নকৰে, তেন্তে আপুনি অধিক জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে।

    ৩১ মাৰ্চ, ২০২২ অৰ্থাৎ আধাৰ কাৰ্ডৰ (Aadhar Card) সৈতে পেন (Pan Card) সংযোগ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ। যদি আপুনি ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত আপোনাৰ পেন কাৰ্ড আধাৰৰ সৈতে লিংক নকৰে, তেন্তে আপুনি অধিক জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে।

    ৩১ মাৰ্চ, ২০২২ অৰ্থাৎ আধাৰ কাৰ্ডৰ (Aadhar Card) সৈতে পেন (Pan Card) সংযোগ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ। যদি আপুনি ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত আপোনাৰ পেন কাৰ্ড আধাৰৰ সৈতে লিংক নকৰে, তেন্তে আপুনি অধিক জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে।

    • Share this:
    ৩১ মাৰ্চ, ২০২২ অৰ্থাৎ আধাৰ কাৰ্ডৰ (Aadhar Card) সৈতে পেন (Pan Card) সংযোগ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ। যদি আপুনি ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত আপোনাৰ পেন কাৰ্ড আধাৰৰ সৈতে লিংক নকৰে, তেন্তে আপুনি অধিক জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে। একে সময়তে, যদি আপুনি এই কামটো আৰু তিনি মাহ পলম কৰে, তেন্তে এই জৰিমনা দুগুণ হ'ব পাৰে।

    কেন্দ্ৰীয় প্ৰত্যক্ষ কৰ পৰিষদে ২৯ মাৰ্চত এক জাননী জাৰি কৰি কৈছিল যে সময়সীমা উকলি যোৱাৰ তিনি মাহৰ ভিতৰত পেন আৰু আধাৰ কাৰ্ড সংযোগ কৰাৰ বাবে ৫০০ টকা মাচুল লোৱা হ'ব। অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ৩০ জুন, ২০২২ লৈ জৰিমনা হ'ব ৫০০ টকা। যদি আপুনি এই সময়সীমাৰ ভিতৰতো আধাৰ-পেন সংযোগ কৰিবলৈ সক্ষম নহয়, তেন্তে ৩০ জুনৰ পিছত, এই জৰিমনা ১০০০ টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    আধাৰৰ সৈতে পেন কেনেদৰে সংযোগ কৰিব লাগে

    প্ৰথমে, আয়কৰ ৱেবছাইটলৈ যাওক।

    তাৰ পিছত আধাৰ লিংক থকা অপছনত ক্লিক কৰক।

    এতিয়া আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ড নম্বৰ, পেন কাৰ্ড নম্বৰ আৰু নাম লিখক।

    তাৰ পিছত 'লিংক আধাৰ'ৰ বিকল্পটো বাছনি কৰক।

    এই প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, আপোনাৰ আধাৰ আৰু পেন লিংক কৰা হ'ব।

    ইয়াৰ উপৰিও, আপুনি আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ড আৰু পেন এছ.এম.এছ.-ৰ জৰিয়তে বা আপোনাৰ নিকটতম পেন সেৱা কেন্দ্ৰলৈ গৈও সংযোগ কৰিব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: