• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • LPG Price 1 July: ভাল খবৰ, বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ১৯৮ টকা সস্তা হ'ল ...

LPG Price 1 July: ভাল খবৰ, বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ১৯৮ টকা সস্তা হ'ল ...

পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানীবোৰে শুক্ৰবাৰে ৰাতিপুৱা বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। দিল্লীত এটা ১৯ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ এতিয়া ১ জুলাইৰ পৰা ১৯৮টকা সস্তা হৈছে।

পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানীবোৰে শুক্ৰবাৰে ৰাতিপুৱা বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। দিল্লীত এটা ১৯ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ এতিয়া ১ জুলাইৰ পৰা ১৯৮টকা সস্তা হৈছে।

পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানীবোৰে শুক্ৰবাৰে ৰাতিপুৱা বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। দিল্লীত এটা ১৯ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ এতিয়া ১ জুলাইৰ পৰা ১৯৮টকা সস্তা হৈছে।

  • Share this:
পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানীবোৰে শুক্ৰবাৰে ৰাতিপুৱা বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। দিল্লীত এটা ১৯ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ এতিয়া ১ জুলাইৰ পৰা ১৯৮টকা সস্তা হৈছে।

পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানী ইণ্ডিয়ান অইলে দেশৰ চাৰিওখন মহানগৰত বাণিজ্যিক চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰিছে। দিল্লীত সৰ্বাধিক হ্ৰাস কৰা হৈছে, আনহাতে কলকাতাত সৰ্বনিম্ন মূল্য হ্ৰাস কৰা হৈছে। কোম্পানীবোৰে আজি ঘৰুৱা গ্ৰাহকসকলক কোনো সকাহ প্ৰদান কৰা নাছিল যাতে ১৪.২ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ টো আগৰ দৰে একে মূল্যত উপলব্ধ হৈ থাকিব। ইয়াক শেষবাৰৰ বাবে ১৯ মে'ত সলনি কৰা হৈছিল।

ইণ্ডিয়ান অইলৰ মতে, দিল্লীত ইন্দেনৰ গেছ চিলিণ্ডাৰ ১৯৮ টকা সস্তা হৈছে, আনহাতে কলকাতাত ইয়াৰ মূল্য ১৮২ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে। একেদৰে, মুম্বাইত, ১৯ কিলোগ্ৰামএলপিজি চিলিণ্ডাৰ ১৯০.৫০ টকা সস্তা হৈছে, আনহাতে চেন্নাইত, মূল্য ১৮৭ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: