உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • LPG Cylinder Price Hike : আজিৰে পৰা দাম বাঢ়িল গেছ চিলিণ্ডাৰৰ ! জানি লওক কিমান হ'ল এই চিলিণ্ডাৰৰ দাম ?

    LPG Cylinder Price Hike : আজিৰে পৰা দাম বাঢ়িল গেছ চিলিণ্ডাৰৰ ! জানি লওক কিমান হ'ল এই চিলিণ্ডাৰৰ দাম ?

    ৰাজ্যিক মালিকানাধীন তেল বিপণন কোম্পানীবোৰে আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ ১ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (LPG Cylinder Price Hike) বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (Commercial LPG Cylinder Rate) আজিৰ পৰা ১০৫ টকা বৃদ্ধি হৈ ২,০১২ টকা হৈছে।

    ৰাজ্যিক মালিকানাধীন তেল বিপণন কোম্পানীবোৰে আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ ১ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (LPG Cylinder Price Hike) বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (Commercial LPG Cylinder Rate) আজিৰ পৰা ১০৫ টকা বৃদ্ধি হৈ ২,০১২ টকা হৈছে।

    ৰাজ্যিক মালিকানাধীন তেল বিপণন কোম্পানীবোৰে আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ ১ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (LPG Cylinder Price Hike) বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (Commercial LPG Cylinder Rate) আজিৰ পৰা ১০৫ টকা বৃদ্ধি হৈ ২,০১২ টকা হৈছে।

    • Share this:
    ৰাজ্যিক মালিকানাধীন তেল বিপণন কোম্পানীবোৰে আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ ১ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (LPG Cylinder Price Hike) বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য (Commercial LPG Cylinder Rate) আজিৰ পৰা ১০৫ টকা বৃদ্ধি হৈ ২,০১২ টকা হৈছে।

    ৰাষ্ট্ৰীয় তেল বিপণন কোম্পানীয়ে কৈছিল যে দিল্লীত ১৯ কিলোগ্ৰাম বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ১০৫ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। নতুন মূল্যবোৰ আজিৰ পৰা কাৰ্যকৰী হৈছে। এই বৃদ্ধিৰ পিছত, হোটেল-ৰেষ্টুৰেণ্টৰ বোজা পৰিব আৰু ই গ্ৰাহকসকলকো আঘাত কৰিব পাৰে। ফেব্ৰুৱাৰী ১ তাৰিখে, কোম্পানীবোৰে বাণিজ্যিক এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য ৯১.৫০ টকা হ্ৰাস কৰিছিল।

    সৰু চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যত ডাঙৰ বৃদ্ধি
    ৰাজ্যিক মালিকানাধীন তেল কোম্পানীবোৰেও প্ৰতিটো 5 কিলোগ্ৰাম সৰু এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত, ৫ কিলোগ্ৰাম এলপিজি চিলিণ্ডাৰ এতিয়া ২৭ টকা ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে। গ্ৰাহকসকলে এতিয়া ইয়াক ৫৬৯ টকাত পাব। অৱশ্যে, কোম্পানীবোৰে ঘৰুৱা এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যত কোনো পৰিৱৰ্তন কৰা নাই।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: