• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • LIC Jeevan Shanti Policy: এই পলিচীত মাত্ৰ এবাৰ জমা কৰক ধন, গোটেই জীৱন পাই থকিব পেঞ্চন

LIC Jeevan Shanti Policy: এই পলিচীত মাত্ৰ এবাৰ জমা কৰক ধন, গোটেই জীৱন পাই থকিব পেঞ্চন

বৃদ্ধ বয়সটোক সুৰক্ষিত কৰিবৰ বাবে আছে এখন ভাল আঁচনি।

বৃদ্ধ বয়সটোক সুৰক্ষিত কৰিবৰ বাবে আছে এখন ভাল আঁচনি।

বৃদ্ধ বয়সটোক সুৰক্ষিত কৰিবৰ বাবে আছে এখন ভাল আঁচনি।

  • Share this:

যদি আপুনি আপোনাৰ বৃদ্ধ বয়সক লৈ চিন্তিত, তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। বৃদ্ধ বয়সটোক সুৰক্ষিত কৰিবৰ বাবে আছে এখন ভাল আঁচনি। এল আই চিয়ে এক নতুন আৰু সুন্দৰ পলিচী (LIC Policy) জীৱন শান্তি পলিচী (LIC New Jeevan Shanti Policy) আৰম্ভ কৰিছে। আপুনি এই আঁচনিখনত বিনিয়োগ কৰাৰ পিছত জীৱনজোৰা গেৰাণ্টিৰ সৈতে পেঞ্চন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। ই আপোনাক অৱসৰৰ পিছৰ (LIC Life Insurance) ব্যয় সহজে পূৰণ কৰাত সহায় কৰিব।


আঁচনিখন কি জানি লওক
এই আঁচনি এল আই চিৰ পুৰণি পলিচী জীৱন অক্ষয়ৰ দৰে একে। জীৱন শান্তি পলিচীত দুটা বিকল্প আছে। প্ৰথমটো হৈছে ইমিডিয়েট এনুইটী আৰু দ্বিতীয়টো হ'ল ডিফাৰ্ড এনুইটী। এয়া ছিংগল প্ৰিমিয়াম আঁচনি। প্ৰথম অৰ্থাৎ ইমিডিয়েট এনুইটীৰ অধীনত আঁচনিখন লোৱাৰ লগে লগে পেঞ্চন সুবিধা উপলব্ধ হ'ব। আনহাতে, ডিফাৰ্ড এনুইটীৰ দ্বিতীয় বিকল্পটোৱে আঁচনিখন গ্ৰহণ কৰাৰ ৫,১০,১৫ বা ২০ বছৰ পিছত পেঞ্চন সুবিধা প্ৰদান কৰে। সৰ্বোপৰি, আপুনি বিচাৰিলে লগে লগে আপোনাৰ পেঞ্চন আৰম্ভ কৰিব পাৰে।


কিমান পেঞ্চন পাব
এই আঁচনিৰ অধীনত পেঞ্চনৰ পৰিমাণ নিৰ্ধাৰণ কৰা হোৱা নাই। আপোনাৰ বিনিয়োগ, বয়স আৰু পাৰ্থক্যৰ ম্যাদ অনুসৰি পেঞ্চন লাভ কৰিব। বিনিয়োগ আৰু পেঞ্চনৰ মাজৰ ম্যাদ যিমানে দীঘলীয়া হ'ব, পেঞ্চন সিমানে অধিক পাব। এল আই চিয়ে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ বাবদ শতাংশ অনুসৰি পেঞ্চন দিয়ে।


কেনেদৰে লাভ কৰিব সুবিধা
এল আই চিয়ে এই আঁচনিখন ন্যূনতম ৩০ বছৰ আৰু সৰ্বাধিক ৮৫ বছৰীয়া লোকে ল'ব পাৰে। লগতে জীৱন শান্তি আঁচনি মতে পেঞ্চন আৰম্ভ হোৱাৰ এবছৰ পিছত ঋণ আৰু পেঞ্চন আৰম্ভ হোৱাৰ ৩ মাহ পিছত ছাৰেণ্ডাৰ কৰিব পাৰে। দুয়োটা বিকল্পৰ বাবে আঁচনিখন লোৱাৰ সময়ত বাৰ্ষিক হাৰ নিশ্চিত কৰা হ'ব। আঁচনিখনৰ অধীনত বিভিন্ন বাৰ্ষিক বিকল্প আৰু বাৰ্ষিক পৰিশোধ মোড উপলব্ধ। কিন্তু এই আঁচনিখন লোৱাৰ আগতে নিশ্চিত কৰিব যে আপুনি এবাৰ বাছনি কৰা বিকল্পটো সলনি কৰিব নোৱাৰিব। আঁচনিখন অফলাইনৰ লগতে অনলাইনত গ্ৰহণ কৰিব পাৰে।

Published by:Gautam Barman
First published: