• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • LIC Jeevan Tarun Policy : আপোনাৰ শিশুও হৈ উঠিব লাখপতি, যদি ১৫০ টকাকৈ জমা কৰে LICৰ এই আঁচনিত

LIC Jeevan Tarun Policy : আপোনাৰ শিশুও হৈ উঠিব লাখপতি, যদি ১৫০ টকাকৈ জমা কৰে LICৰ এই আঁচনিত

ইয়াক এনেদৰে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যাতে আপুনি শিশুৰ শিক্ষা আৰু বিবাহৰ ব্যয়ৰ পৰা চিন্তামুক্ত হৈ থাকিব পাৰে।

ইয়াক এনেদৰে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যাতে আপুনি শিশুৰ শিক্ষা আৰু বিবাহৰ ব্যয়ৰ পৰা চিন্তামুক্ত হৈ থাকিব পাৰে।

ইয়াক এনেদৰে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যাতে আপুনি শিশুৰ শিক্ষা আৰু বিবাহৰ ব্যয়ৰ পৰা চিন্তামুক্ত হৈ থাকিব পাৰে।

  • Share this:
যদি আপুনি বিচাৰে যে আপোনাৰ সন্তানৰ বয়স ২৫ বছৰ হ'লে তেওঁৰ ব্যয়ৰ বাবে ভাল পৰিমাণৰ ধন থকাটো জৰুৰী, তেন্তে আপুনি এতিয়াৰ পৰা LICৰ জীৱন তৰুণ আঁচনিত বিনিয়োগ কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে। এলআইচিক ভাৰতত বিশ্বাসৰ আন এটা নাম বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াত আপোনাৰ বিনিয়োগ কেৱল সম্পূৰ্ণ সুৰক্ষিত আৰু এটা ডাঙৰ পুঁজি গঠনত সহায়কো।

জীৱন তৰুণ আঁচনিৰ দ্বাৰা শিশুসকল ডাঙৰ হ'লে শিক্ষা আৰু অন্যান্য প্ৰয়োজনীয়তাৰ কথা মনত ৰাখি প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ইয়াত, শিশুৱে সঞ্চয় আৰু বীমা আৱৰণ দুয়োটাৰ সুবিধা লাভ কৰে। ইয়াক এনেদৰে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে যাতে আপুনি শিশুৰ শিক্ষা আৰু বিবাহৰ ব্যয়ৰ পৰা চিন্তামুক্ত হৈ থাকিব পাৰে (LIC Jeevan Tarun Policy)।

বিনিয়োগৰ বয়স
জীৱন তৰুণ আঁচনিত বিনিয়োগ কৰিবলৈ শিশুৰ বয়স ৯০ দিনৰ ভিতৰত হ'ব লাগে। অৰ্থাৎ ৩ মাহৰ পৰা ১২ বছৰৰ ভিতৰত। যদি আপোনাৰ ঘৰত এই বয়সৰ সন্তান আছে, আপুনি তেওঁৰ বাবে বিনিয়োগৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

মেচুৰিটী ম্যাদ
শিশুটোৰ বয়স ২৫ বছৰ হ'লে এলআইচিৰ জীৱন তৰুণ আঁচনি পৰিপক্ব হয়। যদি বীমা খোলাৰ সময়ত শিশুটোৰ বয়স ১০ বছৰ হয়, তেনেহ'লে আঁচনিখন ১৫ বছৰৰ পিছত পৰিপক্ব হ'ব। আপুনি আপোনাৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি এই পৰিকল্পনাত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। শিশুটোৰ বয়স ২০ বছৰ নোহোৱালৈকে আপুনি কেৱল প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ পিছত, যেতিয়া শিশুটোৰ বয়স ২৫ বছৰ হয়, আপুনি পৰিপক্কতাৰ পৰিমাণ পাব।

প্ৰতিদিনে ১৫০ টকা বিনিয়োগ কৰক, ৮.৫ লাখ টকা প্ৰাপ্ত কৰক

যদি এই আঁচনিৰ অধীনত প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ আৰম্ভ কৰাৰ সময়ত আপোনাৰ সন্তানৰ বয়স ১২ বছৰ হয়, আঁচনিৰ ম্যাদ হ'ব ১৩ বছৰ আৰু নিম্নতম ৫ লাখ টকাৰ বীমা ৰাশি। যদি আপুনি দৈনিক ১৫০ টকা ৰাহি কৰে, আপোনাৰ বাৰ্ষিক প্ৰিমিয়াম হ'ব প্ৰায় ৫৫,০০০ টকা। আঠ বছৰত আপোনাৰ মুঠ বিনিয়োগ হ'ব ৪,৪০,৬৬৫ টকা। ইয়াৰ ওপৰত, আপুনি ২,৪৭,০০০ টকাৰ বোনাচ পাব। একে সময়তে বীমা ৰাশি হ'ব ৫ লাখ টকা। ইয়াৰ উপৰি আপুনি ৯৭,৫০০ টকাৰ লয়েলটি লাভালাভ লাভ কৰিব। এনেদৰে, আপুনি মুঠ ৮,৪৪,৫০০ টকা পাব।
Published by:Gautam Barman
First published: