• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • JioMart Digital: ই-কমাৰ্চ প্লেটফৰ্মলৈ প্ৰত্য়াহ্ৱান ! Smartphone বিক্ৰী কৰাৰ লক্ষ্যৰে দেশত হ'ব ৮ সহস্ৰাধিক JioMart Digital Store...

JioMart Digital: ই-কমাৰ্চ প্লেটফৰ্মলৈ প্ৰত্য়াহ্ৱান ! Smartphone বিক্ৰী কৰাৰ লক্ষ্যৰে দেশত হ'ব ৮ সহস্ৰাধিক JioMart Digital Store...

file photo

file photo

কোম্পানীটোৰ নিজা স্মাৰ্টফোন আৰু অন্যান্য ব্ৰেণ্ডৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী কৰাৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দি সমগ্ৰ দেশতে ৮,০০০ তকৈও অধিক জিঅ'মাৰ্ট ডিজিটেল দোকান খোলা হ'ব।

  • Share this:
ই-কমাৰ্চ প্লেটফৰ্মৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰীৰ একচেটিয়া বিষয়টোক লৈ দীৰ্ঘদিন ধৰি দেশৰ আদালতত এটা গোচৰ চলি আহিছে! দেশৰ ক্ষুদ্ৰ আৰু মজলীয়া ব্যৱসায়ৰ অভিযোগ - বিশেষকৈ আমাজন আৰু ফ্লিপকাৰ্ট ব্ৰেণ্ডে নিৰ্ধাৰিত মূল্যত স্মাৰ্টফোন বিক্ৰীত আগবঢ়োৱা বৃহৎ ৰেহাইয়ে স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী কৰাৰ ব্যৱসায়ক এক অনলাইন উদ্যোগ তৈয়াৰ কৰিছে। মুকেশ আম্বানীৰ (Mukesh Ambani) ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড (Reliance Industries Limited) সেই প্ৰতিযোগিতামূলক বজাৰত প্ৰতিদ্বন্দীৰ সৈতে খেলিবলৈ সাজু হৈছে। জানিব পৰা গৈছে যে JioMart Digital দোকানসমূহ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তলৈ আহিব, বিশেষকৈ স্মাৰ্টফোন অফলাইন বিক্ৰী কৰাৰ ব্যৱসায় ঘূৰাই আনিবলৈ।

এই প্ৰসংগলৈ আহি এটা কথা মনত ৰাখিব লাগিব। স্মাৰ্টফোন বিক্ৰীৰ ক্ষেত্ৰত ৰিলায়েন্সৰ ব্যৱসায় বেছি পিছ পৰা নাই। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ৰিলায়েন্স ডিজিটেল (Reliance Digital) দোকানবোৰে দীৰ্ঘদিন ধৰি মোবাইল ফোন আৰু অন্যান্য বৈদ্যুতিক সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰি আহিছে। গতিকে সেই দৃষ্টিকোণৰ পৰা, জিঅ'মাৰ্ট ডিজিটেল দোকানখন প্ৰকৃততে ক'ত বেলেগ হ'ব?

জানিব পৰা মতে কোম্পানীটোৰ নিজা স্মাৰ্টফোন আৰু অন্যান্য ব্ৰেণ্ডৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী কৰাৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দি সমগ্ৰ দেশতে ৮,০০০ তকৈও অধিক জিঅ'মাৰ্ট ডিজিটেল দোকান খোলা হ'ব। এই উদ্দেশ্যৰ বাবে, কোম্পানীটো সোনকালেই আহিব, জিঅ' ফোন নেক্সট স্মাৰ্টফোনটোৱে একে সময়তে গুগল আৰু জিঅ'ৰ সৈতে সংগতি ৰাখি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এক অভূতপূৰ্ব লাভালাভ প্ৰদান কৰিব। এই স্মাৰ্টফোনটোৰ মূল্যও যথেষ্ট কম হ'ব, যাৰ বাবে দেশৰ ব্যৱসায়ীসকলে ফোনটো তেওঁলোকৰ দোকানত ৰাখিব বিচাৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। এই জিঅ'মাৰ্ট ডিজিটেল দোকানখনৰ পৰিকল্পনা হৈছে সেই প্ৰত্যাশা পূৰণ কৰাত যাতে কোনো সমস্যা নহয় সেয়া নিশ্চিত কৰা।

বাণিজ্যিক চক্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলে অৱশ্যে এই ক্ষেত্ৰত আন এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিছে। তেওঁলোকে কয় যে যোৱা বছৰ Xiaomi স্মাৰ্টফোন বিশ্বত আটাইতকৈ বেছি বিক্ৰী হৈছে, লগতে Oppoৱে লাহে লাহে দেশত অফলাইন দোকান সৃষ্টি কৰি স্মাৰ্টফোনৰ ব্যৱসায়ৰ ক্ষমতা দখল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। এনে এটা সময়ত, ঘৰুৱা পদক্ষেপৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, বাণিজ্যিক চক্ৰবোৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী আৰু উন্নত প্ৰযুক্তিৰ বিষয়ে উৎসাহিত যিটো জিঅ'মাৰ্ট ডিজিটেল ষ্টোৰে বিক্ৰী আৰু উন্নত প্ৰযুক্তি প্ৰদান কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক উদাহৰণ স্থাপন কৰিবলৈ গৈ আছে!
Published by:Kokil Sarma
First published: