உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • EV charging infrastructure in India: ভাৰতত ইভি চাৰ্জিং আন্তঃগাঁথনি স্থাপন কৰিবলৈ BluSmartৰ সৈতে অংশীদাৰ Jio-bp...

    EV charging infrastructure in India: ভাৰতত ইভি চাৰ্জিং আন্তঃগাঁথনি স্থাপন কৰিবলৈ BluSmartৰ সৈতে অংশীদাৰ Jio-bp...

    The joint venture between Jio-bp and BluSmart will leverage Reliance’s presence across 21 states and its millions of consumers through the Jio digital platform. Image used for representative purpose only.

    The joint venture between Jio-bp and BluSmart will leverage Reliance’s presence across 21 states and its millions of consumers through the Jio digital platform. Image used for representative purpose only.

    Jio-bp Partners with BluSmart to Set Up EV Charging Infrastructure in India: ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড আৰু বিপিৰ মাজত ইন্ধন আৰু গতিশীলতাৰ যুটীয়া উদ্যোগ জিঅ'-বিপিয়ে বাণিজ্যিক বৃহৎ পৰিমাণৰ ইভি চাৰ্জিং ষ্টেচনৰ নেটৱৰ্ক স্থাপনৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰথম আৰু সৰ্ববৃহৎ সৰ্ব-বৈদ্যুতিক ৰাইড-হাইলিং প্লেটফৰ্ম ব্লুস্মাৰ্টৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব ঘোষণা কৰিছে।

    • Share this:
    Reliance Industries Limited and bp announced a partnership with BluSmart: ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড আৰু বিপিৰ মাজত ইন্ধন আৰু গতিশীলতাৰ যুটীয়া উদ্যোগ জিঅ'-বিপিয়ে বাণিজ্যিক বৃহৎ পৰিমাণৰ ইভি চাৰ্জিং ষ্টেচনৰ নেটৱৰ্ক স্থাপনৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰথম আৰু সৰ্ববৃহৎ সৰ্ব-বৈদ্যুতিক ৰাইড-হাইলিং প্লেটফৰ্ম ব্লুস্মাৰ্টৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব ঘোষণা কৰিছে। অংশীদাৰিত্বৰ অংশ হিচাপে, জিঅ'-বিপিয়ে সমগ্ৰ দেশতে যাত্ৰীবাহী বৈদ্যুতিক বাহন আৰু ফ্লীটৰ বাবে এই ষ্টেচনসমূহ স্থাপন কৰিব। ব্লুস্মাৰ্টে, ইয়াৰ সৰ্ব-বৈদ্যুতিক ফ্লীটৰ জৰিয়তে, দিল্লী এনচিআৰত নিৰ্ভৰযোগ্য, শূন্য-চাৰ্জ আৰু জিৰো-টেইলপাইপ নিৰ্গমন ৰাইড-হাইলিং সেৱা প্ৰদান কৰি আহিছে। ইভিৰ সৰ্ববৃহৎ ফ্লীট চলাই, ব্লুস্মাৰ্টে ইয়াৰ নেটৱৰ্ক সমগ্ৰ ভাৰতৰ অন্যান্য মুখ্য চহৰলৈ সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে।

    এই অংশীদাৰিত্বৰ জৰিয়তে, দুয়োটা কোম্পানীয়ে ব্লুস্মাৰ্ট পৰিচালনা কৰা চহৰসমূহৰ উপযুক্ত স্থানত ইভি চাৰ্জিং আন্তঃগাঁথনিৰ পৰিকল্পনা, বিকাশ আৰু পৰিচালনাত সহযোগিতা কৰিব। ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ আৰম্ভ হোৱাৰ সৈতে, এই ইভি চাৰ্জিং ষ্টেচনবোৰে প্ৰতিটো ষ্টেচনত নিম্নতম ৩০ খন বাহন ৰখাত সক্ষম হ'ব আৰু চহৰ অঞ্চলত কেন্দ্ৰীভূত কৰা হ'ব।

    এই সহযোগিতাৰ সন্দৰ্ভত বক্তব্য ৰাখি জিঅ'-বিপিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হৰিশ চি মেহতাই কয়, "দেশত ই ভি আন্তঃগাঁথনি উন্নয়নৰ ক্ষেত্ৰত জিঅ'-বিপি শীৰ্ষস্থানত থাকিব। বিপি পালছৰ সৈতে ইউকেৰ পৰা বিপিৰ শিক্ষাৰ সুবিধা লোৱা, য'ত তেওঁলোকৰ দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ইভি চাৰ্জিং নেটৱৰ্ক আছে, জাৰ্মানীৰ পৰা তেওঁলোকৰ আৰাল ব্ৰেণ্ডৰ জৰিয়তে, জিঅ'-বিপিয়ে আমাৰ গ্ৰাহকসকললৈ  শেহতীয়া ইভি প্ৰযুক্তি আনিব বিচাৰে। RIL-ৰ নতুন শক্তি দৃষ্টিভংগীৰ সৈতে সংগতি ৰাখি, আমাৰ উন্নত গতিশীলতা দলে ভাৰতীয়সকলৰ ভ্ৰমণৰ বাবে পৰিষ্কাৰ আৰু বুদ্ধিমান উপায় সৃষ্টি কৰাৰ বাবে অক্লান্ত পৰিশ্ৰম কৰি আছে। ব্লুস্মাৰ্টৰ সৈতে আমাৰ অংশীদাৰীত্ব হৈছে নতুন যুগৰ নিম্ন-কাৰ্বন নিৰ্গমন, পৰিষ্কাৰ আৰু অধিক সুলভ বিকল্প আগবঢ়োৱাৰ আমাৰ দৃষ্টিভংগীত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি।"

    ব্লুস্মাৰ্টৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া শ্ৰীযুত আনমোল জাগ্গিয়ে কয়, "ব্লুস্মাৰ্টে বৰ্ধিত ইভি ফ্লীটক শক্তি প্ৰদান কৰি ডাঙৰ ইভি চাৰ্জিং চুপাৰহাব পৰিচালনা কৰে। জিঅ'-বিপিৰ সৈতে আমাৰ অংশীদাৰীত্ব হৈছে ভাৰতৰ বাবে বিশ্বমানৰ ইভি চাৰ্জিং আন্তঃগাঁথনি সমাধান প্ৰদান কৰাৰ আমাৰ সামৰ্থ্যৰ এক প্ৰকৃত প্ৰমাণ।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: