• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ঈশা আম্বানীয়ে দেখুৱালে, জিঅ'মাৰ্টৰ পৰা হোৱাটছএপত দৈৰ পৰা কল কেনেদৰে কিনিব লাগে ...

ঈশা আম্বানীয়ে দেখুৱালে, জিঅ'মাৰ্টৰ পৰা হোৱাটছএপত দৈৰ পৰা কল কেনেদৰে কিনিব লাগে ...

আপুনি হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে জিঅ'মাৰ্টত যিকোনো গ্ৰোচাৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ (আৰআৰভিএল) সঞ্চালক ঈশা আম্বানীয়ে সোমবাৰে সমাপ্ত হোৱা ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (আৰআইএল) ৪৫ তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত নিজেই ইয়াৰ এক উদাহৰণ স্থাপন কৰিছে।

আপুনি হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে জিঅ'মাৰ্টত যিকোনো গ্ৰোচাৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ (আৰআৰভিএল) সঞ্চালক ঈশা আম্বানীয়ে সোমবাৰে সমাপ্ত হোৱা ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (আৰআইএল) ৪৫ তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত নিজেই ইয়াৰ এক উদাহৰণ স্থাপন কৰিছে।

আপুনি হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে জিঅ'মাৰ্টত যিকোনো গ্ৰোচাৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ (আৰআৰভিএল) সঞ্চালক ঈশা আম্বানীয়ে সোমবাৰে সমাপ্ত হোৱা ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (আৰআইএল) ৪৫ তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত নিজেই ইয়াৰ এক উদাহৰণ স্থাপন কৰিছে।

  • Share this:
আপুনি হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে জিঅ'মাৰ্টত যিকোনো গ্ৰোচাৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ (আৰআৰভিএল) সঞ্চালক ঈশা আম্বানীয়ে সোমবাৰে সমাপ্ত হোৱা ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (আৰআইএল) ৪৫ তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত নিজেই ইয়াৰ এক উদাহৰণ স্থাপন কৰিছে। সভাত ভাষণ দি ঈশা আম্বানীয়ে কয় যে আপুনি কেৱল হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে জিঅ'মাৰ্টত বজাৰ কৰিবলৈ এবাৰ 'হাই' প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব।

আম্বানীৰ মতে, ইয়াৰ পিছত আপুনি চেটত এটা লিংক পাব, ক্লিক কৰাৰ পিছত আপোনাক হোৱাটছএপৰ স্বাভাৱিক চেটতকৈ অধিক আকৰ্ষণীয় আৰু উন্নত শ্বপিং অভিজ্ঞতা প্লেটফৰ্মলৈ পুনঃনিৰ্দেশিত কৰা হ'ব। ঈশা আম্বানীয়ে নিজেই এইটো তেওঁৰ ফোনত কৰিছিল। তেওঁ লিংকটোত ক্লিক কৰিছিল আৰু নতুন প্লেটফৰ্মটো আহিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ তাত জিঅ'মাৰ্টত পোৱা সামগ্ৰীৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা কেনেদৰে চাব লাগে দেখুৱাইছিল।

ঈশা আম্বানীয়ে প্ৰক্ৰিয়াটো আগুৱাই লৈ ক'লে, "এতিয়া মই গ্ৰোচাৰী শাখালৈ যাওঁ। ইয়াত আপুনি সকলো উপ-শ্ৰেণী চাব পাৰে। মই উভতি নোযোৱাকৈ যিকোনো শ্ৰেণীলৈ সলনি কৰিব পাৰো। মই মোৰ শ্বপিং কাৰ্টত এক ডজন কল যোগ দিওঁ। আপুনি অনুসন্ধান বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰি সহজে সামগ্ৰী বিচাৰিব পাৰে। মই কিবা এটা বিচাৰোঁ। মই সেইটোৱেই বিচাৰি আছিলো – প্ৰাকৃতিক দৈ। মই ইয়াক কাৰ্টত যোগ দিওঁ। এতিয়া মোৰ কাৰ্টখন চাওঁ আহক। আপুনি ১ ডজন কল আৰু দৈ দেখিব পাৰে। আপুনি দেখিব পাৰে যে মই ১০০ টকা ৰাহি কৰিছো। মই এই অৰ্ডাৰটো নিশ্চিত কৰিছো।"

কেনেকৈ পৰিশোধ কৰিব?
"এতিয়া মই পেমেণ্ট মোড বাছনি কৰিব লাগিব। মই হোৱাটছএপ পে বাছনি কৰো। কিন্তু আপুনি ডেলিভাৰী বা আন যিকোনো পদ্ধতিত নগদ ধন বাছনি কৰিব পাৰে। অৰ্ডাৰটো চূড়ান্ত কৰাৰ আগতে মই এবাৰ প্ৰমাণিত কৰিব পাৰো। হোৱাটছএপ-পে হৈছে এক ইউপিআই আধাৰিত সেৱা সেয়েহে মই মোৰ ইউ.পি.আই. পিন প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব। মোৰ অৰ্ডাৰ সম্পূৰ্ণ হৈছে। মই হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে মোৰ বজাৰ সম্পূৰ্ণ কৰিলোঁ, সেয়াও কেইমিনিটমানৰ ভিতৰতে।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি