• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Reliance Her Circle: মহিলা সৱলীকৰণৰ উদ্দেশ্যে হিন্দীত আহি আছে 'হাৰ চাৰ্কল' ! ডিজিটেল মাধ্যমৰ শুভাৰম্ভ কৰিলে নীতা আম্বানীয়ে ...

Reliance Her Circle: মহিলা সৱলীকৰণৰ উদ্দেশ্যে হিন্দীত আহি আছে 'হাৰ চাৰ্কল' ! ডিজিটেল মাধ্যমৰ শুভাৰম্ভ কৰিলে নীতা আম্বানীয়ে ...

আন্তৰ্জাতিক মহিলা দিৱসত (International Women's Day 2022), ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক নীতা এম. আম্বানীয়ে তেওঁৰ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি কৰিছে! ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কল এতিয়া বহুতো ভাষালৈ সম্প্ৰসাৰিত হৈছে। নীতা আম্বানীয়ে এই বিশেষ দিনটোত হাৰ চাৰ্কল হিন্দী এপ মুকলি কৰিছে।

আন্তৰ্জাতিক মহিলা দিৱসত (International Women's Day 2022), ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক নীতা এম. আম্বানীয়ে তেওঁৰ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি কৰিছে! ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কল এতিয়া বহুতো ভাষালৈ সম্প্ৰসাৰিত হৈছে। নীতা আম্বানীয়ে এই বিশেষ দিনটোত হাৰ চাৰ্কল হিন্দী এপ মুকলি কৰিছে।

আন্তৰ্জাতিক মহিলা দিৱসত (International Women's Day 2022), ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক নীতা এম. আম্বানীয়ে তেওঁৰ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি কৰিছে! ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কল এতিয়া বহুতো ভাষালৈ সম্প্ৰসাৰিত হৈছে। নীতা আম্বানীয়ে এই বিশেষ দিনটোত হাৰ চাৰ্কল হিন্দী এপ মুকলি কৰিছে।

  • Share this:
মহিলাসকল এতিয়া ডিজিটেল বিপ্লৱৰ অংশীদাৰ ! এই বছৰ আন্তৰ্জাতিক মহিলা দিৱসত (International Women's Day 2022), ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক তথা অধ্যক্ষ নীতা এম. আম্বানীয়ে তেওঁৰ প্ৰসাৰ বৃদ্ধি কৰিছে! ডিজিটেল বিপ্লৱৰ সৈতে মহিলাৰ শক্তি একত্ৰিত কৰা ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কল এতিয়া বহুতো ভাষালৈ সম্প্ৰসাৰিত হৈছে।

নীতা আম্বানীয়ে এই বিশেষ দিনটোত হাৰ চাৰ্কল হিন্দী এপ মুকলি কৰিছে। হাৰ চাৰ্কল এবছৰ আগতে নীতা আম্বানীয়ে প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল আৰু এপটো ইতিমধ্যে ৪২ মিলিয়ন লোকৰ ওচৰলৈ গৈছে। ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কল হিন্দী এপ মুকলি কৰাৰ উপলক্ষে নীতা আম্বানীয়ে কয়, "অঞ্চল আৰু ভাষা নিৰ্বিশেষে হাৰ চাৰ্কল সকলো মহিলাৰ বাবে এক মঞ্চ। মই বিচাৰো যে আমাৰ সম্প্ৰসাৰণ আৰু সমৰ্থন বাধাহীনভাৱে সম্প্ৰসাৰিত হওক। অধিক মহিলাৰ ওচৰলৈ তেওঁলোকৰ নিজৰ ভাষাত যোগাযোগ কৰিবলৈ, আমি প্ৰথমে হিন্দীত হাৰ চাৰ্কল মুকলি কৰিছো। আমি এই বছৰৰ মাৰ্চত এপটো লাইভ কৰিম আৰু মই আশা কৰো যে হিন্দী এপটোৱে এতিয়ালৈকে ইংৰাজী প্লেটফৰ্মে যিমান মৰম পাইছে সিমান মৰম পাব। "

হিন্দী এপটো মুকলি কৰাৰ লগতে, নীতা আম্বানীয়ে হাৰচাৰ্কলৰ প্ৰথম বাৰ্ষিকীও উদযাপন কৰে। ৰিলায়েন্সে এইটোও কৈছে যে হাৰ চাৰ্কলৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে হাজাৰ হাজাৰ পছন্দৰ চাকৰিৰ সুযোগ পাইছে।



ৰিলায়েন্স হাৰ চাৰ্কলে লগতে দাবী কৰে যে কেনেদৰে এজন পেছাদাৰী মেকআপ শিল্পী, ফুড ষ্টাইলিষ্ট, ফিটনেছ ট্ৰেইনাৰ, কুকুৰ প্ৰশিক্ষক, ৰেডিঅ' জকী হ'ব লাগে তাৰ ওপৰত মাষ্টাৰক্লাছ অতি উপযোগী হৈ পৰিছে। ছাৰ এইচ এন ৰিলায়েন্স হস্পিটেলৰ চিকিৎসা বিশেষজ্ঞসকলে মানসিক সুস্থতা, শাৰীৰিক সুস্থতা, ছালৰ যত্ন, স্ত্ৰীৰোগজনিত সমস্যা, পৰামৰ্শ আৰু বিনামূলীয়া স্বাস্থ্য পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিছে যাৰ পৰা হাজাৰ হাজাৰ মহিলা উপকৃত হৈছে, নীতা এম আম্বানীয়ে কয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি