• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে...

Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে...

Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে

Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে

Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে

  • Share this:
Crypto Transparency Report: ৱাজিৰএক্সে স্পষ্ট তথ্যৰ জৰিয়তে অংশীদাৰসকলৰ মাজত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিবলৈ ভাৰতৰ প্ৰথম Crypto Transparency Report মুকলি কৰিছে

ভাৰতত ক্ৰিপ্টো উদ্যোগৰ অবিশ্বাস্য বিকাশৰ সৈতে, ইয়াক দেশত একেসময়তে উপেক্ষা কৰা হৈছে বুলিও বিবেচনা কৰিব পাৰি। সেয়েহে, সময় আহি পৰিছে যেতিয়া এই উদ্যোগৰ বিশিষ্ট সকলে ইয়াত কাম কৰা বিনিয়োগকাৰী আৰু উদ্যোগীসকলক সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ লয়। ৱাজিৰএক্সৰ Transparency report ৰ দৰে পদক্ষেপে ভাৰতে কিয় এনে পদক্ষেপক সমৰ্থন কৰিব লাগিব তাৰ এক বিস্তৃত বুজাবুজিৰ আধাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

ৱাজিৰএক্স হৈছে ভাৰতৰ প্ৰথম ক্ৰিপ্টো এক্সচেঞ্জ যিয়ে পলিচী থিংক টেংকৰ সৈতে ক্ৰিপ্টো ট্ৰেন্সপাৰেন্সি প্ৰতিবেদন মুকলি কৰিছে, যি অধিক স্পষ্টতা আৰু স্বচ্ছতা আনিছে, যি বিনিয়োগকাৰী, নীতি নিৰ্মাতা আৰু প্ৰতিষ্ঠানগত অংশীদাৰসকলক ক্ৰিপ্টোৰ পৰা ভয় খুৱায়। ৱাজিৰএক্সে কেৱল সঠিক প্ৰসংগৰ বাবেই নহয়, লগতে দেশত উদ্ভাৱনৰ বিকাশ কৰিছে, প্ৰতিবেদনৰ জৰিয়তে নীতিগত ৰণনীতি বিকশিত কৰিবলৈ নিয়ন্ত্ৰকসকলক সমৰ্থন কৰিছে। সকলোবোৰৰ উপৰিও, এনে পদক্ষেপবোৰে চৰকাৰ আৰু আইন প্ৰৱৰ্তনকাৰী সংস্থাসমূহৰ তথ্য অনুৰোধৰ মোকাবিলাৰ ক্ষেত্ৰত সমগ্ৰ উদ্যোগটোক ত্ৰেন্সপাৰেণ্ট হ'বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে।

ৱাজিৰএক্সে আইনী প্ৰক্ৰিয়াবোৰ সাৱধানে পৰ্যালোচনা কৰে আৰু বিভিন্ন সংস্থাৰ পৰা প্ৰাপ্ত পূৰ্বৰ অনুৰোধৰ আধাৰত সেইবোৰ ৰাখে। আইন প্ৰৱৰ্তনৰ অনুৰোধৰ বাবে ৱাজিৰএক্সৰ অনুপালনৰ হাৰ ৩৭৭ ৰো অধিক অনুৰোধৰ বাবে ১০০% হৈছে। ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী এক্সচেঞ্জৰ প্ৰথম স্বচ্ছতা প্ৰতিবেদন অনুসৰি এপ্ৰিল ২০২১ আৰু ছেপ্টেম্বৰ২০২১-ৰ ভিতৰত ৱাজিৰএক্সৰ দ্বাৰা এতিয়ালৈকে ১৪ হাজাৰ একাউণ্ট লক কৰা হৈছে।

"এপ্ৰিল ২০২১ ৰ পৰা ছেপ্টেম্বৰ ২০২১ লৈকে, ৱাজিৰএক্সে আইন প্ৰৱৰ্তনকাৰী সংস্থাৰ (LEAs) পৰা ৩৭৭ টা অনুৰোধ লাভ কৰিছিল, যাৰ ভিতৰত ৩৮ টা অনুৰোধ বিদেশী আইন প্ৰৱৰ্তনকাৰী সংস্থাৰ পৰা আছিল। প্ৰাপ্ত সকলো আইনী তথ্য অনুৰোধ অপৰাধী প্ৰকৃতিৰ আছিল আৰু ৩৭৭ টা অনুৰোধৰ বাবে আমাৰ অনুপালনৰ হাৰ ১০০ শতাংশ আছিল," ৱাজিৰএক্সে এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিত কয়। "তথ্য অনুৰোধৰ বাবে আইন প্ৰৱৰ্তনকাৰী সংস্থাবোৰৰ সৈতে সমন্বয় কৰোঁতে, সংশ্লিষ্ট সংস্থাটোৱে তেওঁলোকে অনুৰোধ কৰা তথ্যৰ অধিকাৰী হোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ আমি প্ৰতিটো অনুৰোধ বৈধ কৰোঁ," ইয়াত যোগ দিয়া হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: