• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • RIL AGM 2022: আনকি সংকটৰ সময়তো ভাৰতৰ অৰ্থনীতিয়ে মূৰ দাঙি আছে, ৰিলায়েন্সৰ এজিএমত বক্তব্য ৰাখিলে মুকেশ আম্বানীয়ে ...

RIL AGM 2022: আনকি সংকটৰ সময়তো ভাৰতৰ অৰ্থনীতিয়ে মূৰ দাঙি আছে, ৰিলায়েন্সৰ এজিএমত বক্তব্য ৰাখিলে মুকেশ আম্বানীয়ে ...

গোলকীয় সংকটৰ সময়তো, ভাৰত অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত ওখ হৈ আছে আৰু এক স্থিৰ অৰ্থনীতিত স্থান পাইছে: মুকেশ আম্বানী

গোলকীয় সংকটৰ সময়তো, ভাৰত অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত ওখ হৈ আছে আৰু এক স্থিৰ অৰ্থনীতিত স্থান পাইছে: মুকেশ আম্বানী

গোলকীয় সংকটৰ সময়তো, ভাৰত অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত ওখ হৈ আছে আৰু এক স্থিৰ অৰ্থনীতিত স্থান পাইছে: মুকেশ আম্বানী

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সাধাৰণ বাৰ্ষিক সভাৰ (এজিএম) পৰা কেইবাটাও ঘোষণা কৰাৰ উপৰিও, অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীয়ে ক'ৰোনাৰ পিছৰ সময়ছোৱাত ভাৰত যিদৰে অৰ্থনৈতিকভাৱে শক্তিশালী হৈ আহিছে, তাৰ প্ৰশংসা কৰে, য'ত বিশ্বৰ সকলো দেশে এক বৃহৎ সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ চৰকাৰৰ বিষয়েও কৈছিল। ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সাধাৰণ বাৰ্ষিক সভা সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হৈছিল। এফালে, তেওঁ 5জি প্ৰযুক্তিৰ বিষয়ে কথা পাতিছিল, লগতে এই সন্দৰ্ভতো কথা পাতিছিল।

মুকেশ আম্বানীয়ে তেওঁৰ ভাষণত কয়, "বিশ্বই প্ৰায় সম্পূৰ্ণ পৰিমাণে কোৰোনাৰ আঘাত অতিক্ৰম কৰিছে, কিন্তু ভৌগোলিক আৰু সামাজিক বিষয়ত আন্তৰ্জাতিক বিপদাশংকা আৰু অনিশ্চয়তাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰক যথেষ্ট আগুৰি ধৰিছে। পৃথিৱীৰ বহু ঠাইত এক অৰ্থনৈতিক সংকট আছে। ইন্ধন, সাৰ আৰু খাদ্যৰ মূল্যৰ অত্যাধিক বৃদ্ধিয়ে মানুহক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিছে। ব্যাপক মুদ্ৰাস্ফীতি আৰু যোগানৰ সমস্যাই আন্তৰ্জাতিক ক্ষেত্ৰত এক অৰ্থনৈতিক সংকটৰ সৃষ্টি কৰিছে।

কিন্তু এই গোলকীয় সংকটৰ সময়তো, ভাৰত অৰ্থনৈতিক ক্ষেত্ৰত ওখ হৈ আছে আৰু এক স্থিৰ অৰ্থনীতিত স্থান পাইছে। ভাৰত চৰকাৰে যিদৰে কোৰোনা পৰিস্থিতি দক্ষতাৰে মোকাবিলা কৰিছে আৰু ই যি ইতিবাচক দৃষ্টিভংগীৰ পৰা বিভিন্ন অৰ্থনৈতিক বাধা অতিক্ৰম কৰিছে, দেশৰ জনসাধাৰণ উপকৃত হৈছে। "

তেওঁ সদায় আগবাঢ়িব বিচাৰিছিল। অতীতত, তেওঁ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে কথা পাতিব বিচাৰিছিল আৰু ভৱিষ্যতৰ অৰ্থনীতিৰ সুৰ দেখুৱাব বিচাৰিছিল। তেওঁ কয়, "পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰ ভাৰতৰ ইতিহাসৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ অধ্যায় হ'বলৈ গৈ আছে।" ভাৰতৰ নতুন প্ৰজন্মই এক আকাশচুম্বী লক্ষ্য জয় কৰিবলৈ গৈ আছে যিটো ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ পিছত বহু প্ৰজন্মই একেবাৰে প্ৰাপ্ত কৰিব নোৱাৰিলে। আৰু ৰিলায়েন্সে ভাৰতৰ উন্নয়ন যাত্ৰাত এক ডাঙৰ ভূমিকা পালন কৰিবলৈ গৈ আছে। ৰিলায়েন্সে ইমান দিন ধৰি যিদৰে ভূমিকা পালন কৰি আহিছে, ই ভৱিষ্যতে দেশৰ উন্নতিৰ বাবে অধিক কাম কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি