• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Price Hike: CNG-PNG আৰু LPG চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব, চৰকাৰে ঘৰুৱা গেছৰ মূল্য দুগুণ কৰিলে ...

Price Hike: CNG-PNG আৰু LPG চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য পুনৰ বৃদ্ধি হ'ব, চৰকাৰে ঘৰুৱা গেছৰ মূল্য দুগুণ কৰিলে ...

মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰা সাধাৰণ মানুহে সোনকালেই আন এটা ডাঙৰ শ্বক পাব পাৰে। মোডী চৰকাৰে প্ৰাকৃতিক গেছৰ মূল্য দুগুণতকৈও অধিক কৰিছে। ইয়াৰ ফলত, কেৱল এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যই নহয়, চিএনজি আৰু পিএনজিৰ মূল্য সোনকালেই পুনৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা

মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰা সাধাৰণ মানুহে সোনকালেই আন এটা ডাঙৰ শ্বক পাব পাৰে। মোডী চৰকাৰে প্ৰাকৃতিক গেছৰ মূল্য দুগুণতকৈও অধিক কৰিছে। ইয়াৰ ফলত, কেৱল এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যই নহয়, চিএনজি আৰু পিএনজিৰ মূল্য সোনকালেই পুনৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা

মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰা সাধাৰণ মানুহে সোনকালেই আন এটা ডাঙৰ শ্বক পাব পাৰে। মোডী চৰকাৰে প্ৰাকৃতিক গেছৰ মূল্য দুগুণতকৈও অধিক কৰিছে। ইয়াৰ ফলত, কেৱল এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যই নহয়, চিএনজি আৰু পিএনজিৰ মূল্য সোনকালেই পুনৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা

  • Share this:
ইতিমধ্যে মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰা সাধাৰণ মানুহে সোনকালেই আন এটা ডাঙৰ শ্বক পাব পাৰে। মোডী চৰকাৰে প্ৰাকৃতিক গেছৰ মূল্য দুগুণতকৈও অধিক কৰিছে। ইয়াৰ ফলত, কেৱল এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্যই নহয়, চিএনজি আৰু পিএনজিৰ মূল্য সোনকালেই পুনৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ই কেৱল পাকঘৰৰ বাজেট বৃদ্ধি নকৰে, ভাড়াৰ তীব্ৰ বৃদ্ধিও দেখিব পাৰে। পেট্ৰ'লে ইতিমধ্যে শতক অৰ্জন কৰিছে (প্ৰতি লিটাৰত ১০০ টকা অতিক্ৰম) আৰু এলপিজি গেছ চিলিণ্ডাৰো এহেজাৰ হৈ পৰিছে।

দুগুণতকৈ অধিক বৃদ্ধি
বৃহস্পতিবাৰে পেট্ৰ'লিয়াম মন্ত্ৰালয়ে জাৰি কৰা এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে ঘৰুৱা প্ৰাকৃতিক গেছৰ (Domestic Natural Gas) মূল্য ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ৩০ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২২ লৈ পৰৱৰ্তী ছয় মাহৰ বাবে প্ৰতি এমএমবিটিইউত ৬.১ ডলাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে। ৩১ মাৰ্চলৈকে, ইয়াৰ মূল্য প্ৰতি এমএমবিটিইউত ২.৯ ডলাৰ আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি