உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Good News: কোম্পানীবোৰে এই বছৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, জানি লওক আপোনাৰ কিমান বৃদ্ধি হ'ব !

    Good News: কোম্পানীবোৰে এই বছৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, জানি লওক আপোনাৰ কিমান বৃদ্ধি হ'ব !

    Salary Hike in 2022: ক'ৰোনা মহামাৰীৰ তৃতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে ঘৰুৱা কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জনৰ ওপৰতো ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিছে। উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ বাবে, কোম্পানীবোৰে নতুন নিযুক্তিৰ সৈতে এই বছৰ তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    Salary Hike in 2022: ক'ৰোনা মহামাৰীৰ তৃতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে ঘৰুৱা কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জনৰ ওপৰতো ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিছে। উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ বাবে, কোম্পানীবোৰে নতুন নিযুক্তিৰ সৈতে এই বছৰ তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    Salary Hike in 2022: ক'ৰোনা মহামাৰীৰ তৃতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে ঘৰুৱা কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জনৰ ওপৰতো ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিছে। উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ বাবে, কোম্পানীবোৰে নতুন নিযুক্তিৰ সৈতে এই বছৰ তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    • Share this:
    ক'ৰোনা মহামাৰীৰ তৃতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে, দেশৰ অৰ্থনৈতিক আৰু ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি পাইছে। ঘৰুৱা কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জনৰ ওপৰতো ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিছে। উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ বাবে, কোম্পানীবোৰে নতুন নিযুক্তিৰ সৈতে এই বছৰ তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    শেহতীয়া প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে এই বছৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহাত যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, এই বৃদ্ধি কৰ্মচাৰীসকলৰ প্ৰদৰ্শনৰ ওপৰত আধাৰিত হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে উন্নত প্ৰদৰ্শন কৰা কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা অধিক বৃদ্ধি হ'ব পাৰে, আনহাতে গড় প্ৰদৰ্শন কৰা কৰ্মচাৰীৰ দৰমহাও সেই অনুসৰি বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    ইয়াৰ বাবে, দৰমহা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    মাইকেল পেজ দৰমহা প্ৰতিবেদন 2022 (Michael Page Salary Report-2022)ত কোৱা হৈছে যে ভাৰতীয় কোম্পানীবোৰ বিনিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত অধিক ইতিবাচক, বিশেষকৈ উৎপাদন আৰু আন্তঃগাঁথনি উন্নয়ন খণ্ডত। ইতিবাচক বিনিয়োগৰ দৃষ্টিভংগীৰ বাবে, এই বছৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা 8-12 শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    ৯% লৈকে স্বাভাৱিক দৰমহা বৃদ্ধি

    প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে স্বাভাৱিক সৌৰ বৃদ্ধি ৯ শতাংশত থকাৰ সম্ভাৱনা আছে। মহামাৰীৰ আগতে, ২০১৯ চনত, ভাৰতীয় কোম্পানীবোৰে তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা গড়ে ৭ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিছিল। ই আৰু কৈছে যে ইউনিকৰ্ণ, ষ্টাৰ্টআপ আৰু নতুন যুগৰ কোম্পানীবোৰে সৰ্বাধিক দৰমহা বৃদ্ধি কৰিব। এই কোম্পানীবোৰে তেওঁলোকৰ কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা গড়ে ১২ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

    এই খণ্ডবোৰত দৰমহা বৃদ্ধি হ'ব

    এই বছৰ দৰমহা বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা থকা খণ্ডবোৰ হৈছে মুখ্যতঃ বেঙ্কিং, বিত্তীয় সেৱা, ৰিয়েল ইষ্টেট, নিৰ্মাণ আৰু উৎপাদন। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে ভাৰতত ই-কমাৰ্চ আৰু ডিজিটেল পৰিৱৰ্তনৰ মাজেৰে যোৱা অন্যান্য খণ্ডতো দৰমহা বৃদ্ধি পাব। কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানৰ পৃষ্ঠভূমি থকা কৰ্মচাৰীসকলে দৰমহা বৃদ্ধিৰ বিষয়ে অধিক দৰদাম কৰাৰ স্থিতিত থাকিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: