உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Extremely Rare Old Notes: যদি আপোনাৰ ওচৰত এনে ৫০ টকীয়া নোট আছে, তেনেহ'লে আপুনি ৫ লাখৰ অধিকাৰী, কেনেদৰে জানি লওক

    Extremely Rare Old Notes: যদি আপোনাৰ ওচৰত এনে ৫০ টকীয়া নোট আছে, তেনেহ'লে আপুনি ৫ লাখৰ অধিকাৰী, কেনেদৰে জানি লওক

     এই ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বহু লোকে এতিয়াও পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰে।

    এই ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বহু লোকে এতিয়াও পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰে।

    এই ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বহু লোকে এতিয়াও পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰে।

    • Share this:
    কিছুমান মানুহে পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা জমা কৰিবলৈ বৰ ভাল পায়। বহু লোকৰ সংগ্ৰহত এনে নোট বা মুদ্ৰা থাকে, যিবোৰ আজিৰ যুৱক-যুৱতীয়ে খুব কমেই দেখিছে। যদি আপোনাৰ ওচৰতো এনেধৰণৰ মুদ্ৰা আছে, তেন্তে আপুনি ৰাতিটোৰ ভিতৰতে ধনী হ'ব পাৰে। হয়! কিছুমান ৱেবছাইটত আপুনি পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা পঞ্জীয়ন কৰিলে ভাল মূল্য পাব পাৰে ( (Extremely Rare 50 Rupee Notes)।

    শেহতীয়াকৈ দেখা গৈছে ৭৮৬ নম্বৰ থকা নোটৰ বাবে ভাল মূল্য লাভ কৰিব পাৰে। সেয়া যিকোনো মূল্যৰ নোটেই নহওক কিয়। ইছলামত ৭৮৬ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি আপুনি ধনী হ'ব বিচাৰে আৰু আপোনাৰ ওচৰত সঁচাকৈয়ে পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰাৰ সংগ্ৰহ আছে, তেনেহ'লে এই খবৰ আপোনাৰ বাবে (Earn Money)।

    যদি আপোনাৰ ওচৰত ৭৮৬ নম্বৰৰ পুৰণি ৫০ টকাৰ নোট আছে, আপুনি ইয়াক অনলাইনত বিক্ৰী কৰি ভাল মূল্য পাব পাৰে। ebay নামৰ অনলাইন ছাইটত পঞ্জীয়ন কৰি আপুনি কৰিব লাগিব এই কাম। এই ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে বহু লোকে এতিয়াও পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰে। ইয়াত পঞ্জীয়ন কৰি আপুনি কেৱল ৫০ টকাৰ নোটৰ পৰা ৩ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰি ট্ৰেক্টৰ চলোৱা ফটো থকা কৃষকৰ ৫ টকাৰ নোট আৰু ১৯৯৪,১৯৯৫,১৯৯৭ বা ২০০০ লিখা ২৫ পইচাৰ মুদ্ৰাও এই তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

    কি কৰিব?
    প্ৰথমে, ebay ৱেবছাইটলৈ যাওক আৰু আপোনাৰ বিৱৰণ হোম পৃষ্ঠাত ৰাখি তাত পঞ্জীয়ন কৰক।
    এতিয়া মুদ্ৰাটোৰ টোকা বা ছবি প্ৰবিষ্ট কৰক, ইয়াৰ বিৱৰণ লিখক আৰু ইয়াক ৱেবছাইটত আপলোড কৰক।
    এতিয়া যি আগ্ৰহী তেওঁ এইবোৰত আপোনাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব। আপোনাৰ বিচৰা মূল্যৰ বিষয়ে অৱগত কৰক আৰু বিক্ৰী কৰক।
    ebayৰ উপৰি আপুনি OLX, IndiaMart, Quikr আৰু Coinbazaar.inত পুৰণি নোট আৰু মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰিব পাৰে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: