• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ২০২২ত আপুনি কেনেকৈ অতিৰিক্ত উপাৰ্জন ধাৰাৰ জৰিয়তে আপোনাৰ বিনিয়োগ বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ কৰিব?

২০২২ত আপুনি কেনেকৈ অতিৰিক্ত উপাৰ্জন ধাৰাৰ জৰিয়তে আপোনাৰ বিনিয়োগ বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ কৰিব?

Binomoৰ প্লেটফৰ্মটো অত্যন্ত সৰল আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে অনুকূল।

Binomoৰ প্লেটফৰ্মটো অত্যন্ত সৰল আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে অনুকূল।

Binomoৰ প্লেটফৰ্মটো অত্যন্ত সৰল আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে অনুকূল।

  • Share this:
অধিক উৰ্পাজন প্ৰবাহ মানে অধিক আৰ্থিক নিৰাপত্তা। আমাৰ মাহিলী দৰমহাৰ উপৰিও আমাৰ বাঢ়ি অহা চাহিদা আৰু এটা আৰামদায়ক জীৱনৰ বাবে অতিৰিক্ত উৰ্পাজনৰ আৱশ্যক।

এজন মানুহৰ প্ৰফাইল, বয়সৰ গোট, বিনিয়োগৰ লক্ষ্য আদি বিবেচনা কৰি আজিকালি অজস্ৰ বিনিয়োগৰ উপায় উপলব্ধ। আপুনি আপোনাৰ ব্যক্তিগত আৱশ্যকতা আৰু লক্ষ্য পৰিপূৰ্ণতালৈ চাই বিনিয়োগ কৰিব পাৰে।

ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, বিভিন্ন বিনিয়োগৰ পথৰে গঠিত এক বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ পৰ্টফলিঅ'ই বজাৰৰ অস্থিৰতাৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰাত আৰু বিভিন্ন বিনিয়োগ সঁজুলিৰ সুবিধা লাভ কৰাত সহায় কৰে। এই বিনিয়োগ পদ্ধতিবোৰৰ পৰা জমা হোৱা পুঁজিয়ে কেৱল আপোনাক দৈনন্দিন ব্যয় পূৰণ কৰাতেই সহায় নকৰে কিন্তু আকস্মিক পৰিস্থিতিৰ সময়তো কামত আহিব পাৰে।

ইয়াত আমি অতিৰিক্ত উপাৰ্জন পোৱাৰ কেইটামান জনপ্ৰিয় উপায় আপোনাৰ ওচৰলৈ আনিছো।

মিউচুৱেল ফাণ্ড

মিউচুৱেল ফাণ্ড হৈছে এক বিত্তীয় সঁজুলি যি বিভিন্ন বিনিয়োগকাৰীৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা পুঁজি উমৈহতীয়া কৰে আৰু সেইবোৰ বিভিন্ন বিত্তীয় সম্পদ যেনে ষ্টক, বণ্ড, মানী মাৰ্কেট ছিকিউৰিটী আদিত বিনিয়োগ কৰে। ই আপোনাক বিভিন্ন খণ্ডত এক বৈচিত্ৰ্যময় পৰ্টফলিঅ'ত বিনিয়োগ কৰি অপ্ৰণালীবদ্ধ বিপদাশংকাত বৈচিত্ৰতা আনিবলৈ সহায় কৰে। আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগৰ উদ্দেশ্য আৰু বিপদাশংকাৰ ৰূচিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি এটা মিউচুৱেল ফাণ্ড আঁচনি বাছনি কৰিব পাৰে।

ভাৰতীয় অৰ্থনীতিত বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বৰ্ধিত নিৰপেক্ষতা আৰু আত্মবিশ্বাসৰ বাবে, মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগে বিনিয়োগকাৰীসকলৰ মাজত গুৰুত্বপূৰ্ণ জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিছে। মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগৰ সময়ৰ সৈতে উচ্চ লাভ প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক, যি আপোনাক দীৰ্ঘম্যাদী সম্পদ নিৰ্মাণত সহায় কৰে।

সোণ

সোণ হৈছে এক অনন্য সম্পদ শ্ৰেণী। নিৰপেক্ষতা, বণ্ড আদি প্ৰভাৱিত কৰা অনিশ্চিত বজাৰ চক্ৰৰ এই কালত লোকচান হ্ৰাস কৰিবলৈ সোণত 10 ৰ পৰা 15 শতাংশ পৰ্টফলিঅ' আৱণ্টনে এক বৈচিত্ৰ্যময় উপায় হিচাপে কাম কৰিব পাৰে। তদুপৰি, সোণত বিনিয়োগে অন্যান্য মুখ্য বিত্তীয় সম্পদৰ তুলনাত প্ৰতিযোগিতামূলক লাভ প্ৰদান কৰে। সেয়েহে, এইটো কোৱাটো নিৰাপদ যে আপোনাৰ পৰ্টফলিঅ'ত সোণ যোগ কৰিলে আপোনাৰ বিপদাশংকা-সমাযোজিত ৰিটাৰ্ণ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

ভৌতিক ৰূপত সোণ ক্ৰয় কৰাৰ পৰিৱৰ্তে, আজি আপোনাৰ ওচৰত সাৰ্বভৌম সোণৰ বণ্ড, সোণৰ ETF, সোণৰ মিউচুৱেল ফাণ্ড আৰু ডিজিটেল সোণৰ জৰিয়তে সোণত বিনিয়োগ কৰাৰ সুবিধা আছে।

ফিক্সড ডিপ’জিট 

ফিক্সড ডিপ’জিট বেংকৰ দ্বাৰা আগবঢ়োৱা আটাইতকৈ পুৰণি আৰু সুৰক্ষিত বিনিয়োগ সঁজুলি হিচাপে কাম কৰে। ই সঞ্চয় একাউণ্ট বা চলিত একাউণ্ট বেলেন্সত প্ৰদান কৰা সূতৰ তুলনাত অধিক সূতৰ হাৰ প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ বিপদাশংকা-মুক্ত স্থিতি আৰু নিশ্চিত স্থিৰ ৰিটাৰ্ণৰ বাবে, বহুলোকে ফিক্সড ডিপ’জিটত বিনিয়োগ কৰিবলৈ পচন্দ কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, ই বহুলোকৰ বাবে নিয়মীয়া উপাৰ্জনৰ উৎস হিচাপে কাম কৰে।

আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগৰ লক্ষ্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি 7 দিনৰ পৰা 10 বছৰলৈকে বিনিয়োগৰ ম্যাদ বাছনি কৰিব পাৰে।

ট্ৰেডিং

বজাৰত উপলব্ধ বিভিন্ন বিত্তীয় সঁজুলিৰ ভিতৰত, ট্ৰেডিং অতিৰিক্ত উপাৰ্জন প্ৰাপ্ত কৰাৰ এক জনপ্ৰিয় উপায় হিচাপে ব্যৱসায় উদ্ভৱ হৈছে।

অসংখ্য অনলাইন ট্ৰেডিং প্লেটফৰ্মৰ সৈতে, আজি ব্যৱসায় অধিক সুবিধাজনক আৰু অসুবিধামুক্ত হৈ পৰিছে। এই শক্তিশালী প্লেটফৰ্মবোৰে বহুতো ব্যক্তিক ইকুইটি, সামগ্ৰী, বিত্তীয় সূচী আৰু মুদ্ৰাকে ধৰি বিভিন্ন বিত্তীয় সম্পদত বাণিজ্য কৰাৰ সুবিধা লাভ কৰাত সহায় কৰিছে।

বজাৰত অপৰিসীম স্বীকৃতি লাভ কৰা জনপ্ৰিয় ব্যৱসায়িক মঞ্চসমূহৰ ভিতৰত এটা হ'ল Binomo. 133 খন দেশত উপলব্ধ, Binomoএ বাণিজ্যৰ বাবে 73 টা উচ্চ-উৎপাদনশীল সম্পদ আগবঢ়ায়। ই Fixed Time Trades (FTT) নীতিৰ ওপৰত কাম কৰে, যাক সঠিক পূৰ্বানুমান বুলিও কোৱা হয়। ইয়াত, আপুনি এক নিৰ্দিষ্ট সময়ত সম্পত্তিৰ চলাচলৰ পূৰ্বানুমান কৰিব লাগিব, অৰ্থাৎ সম্পত্তি এটাৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব নে হ্ৰাস হ'ব। আপুনি আপোনাৰ পূৰ্বানুমানৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি অতিৰিক্ত উপাৰ্জন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

গতিকে ই এনেদৰে কাম কৰে, আপুনি প্ৰথমে আপুনি ব্যৱসায় কৰিব বিচৰা সম্পত্তিৰ নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব আৰু তাৰ পিছত বাণিজ্যৰ বিপৰীতে বিনিয়োগৰ পৰিমাণ আৰু সময় নিৰ্ধাৰণ কৰিব লাগিব। এতিয়া, যদি বাণিজ্যৰ বাবে আপোনাৰ পূৰ্বানুমান সঠিক হয়, আপুনি অতিৰিক্ত উপাৰ্জন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে আৰু যদি আপোনাৰ পূৰ্বানুমান অশুদ্ধ হয়, বিনিয়োগৰ পৰিমাণ আপোনাৰ বেলেন্সৰ পৰা প্ৰত্যাহাৰ কৰা হ'ব। 

Binomo হৈছে এক সুৰক্ষিত বাণিজ্য মঞ্চ আৰু আন্তৰ্জাতিক বিত্তীয় আয়োগৰ "A" শ্ৰেণীৰ সদস্য। ই কোম্পানীৰ নিৰ্ভৰযোগ্যতাৰ প্ৰমাণ দিয়ে আৰু সেৱাৰ মানদণ্ড আৰু সম্পৰ্কত স্বচ্ছতাৰ নিশ্চয়তা দিয়ে। এইটো Verify my Trade দ্বাৰা প্ৰমাণিত আৰু বিশ্বব্যাপী বিত্ত আৰু বজাৰত উৎকৃষ্টতাৰ বাবে 2015 FE Award আৰু 2016 IAIR Awards লাভ কৰিছে। তদুপৰি, প্লেটফৰ্মে আপোনাৰ সকলো ব্যক্তিগত আৰু বিত্তীয় ডাটা এনক্ৰিপ্ট আৰু সুৰক্ষিত হোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ SSL encryption-based internet security protocol ব্যৱহাৰ কৰে।

Binomoৰ প্লেটফৰ্মটো অত্যন্ত সৰল আৰু ব্যৱহাৰকাৰী-অনুকূল। আনকি নতুনসকলেও এটা ডেমো একাউণ্টৰ জৰিয়তে ব্যৱসায়ৰ জ্ঞান শিকি আৰু লাভ কৰি এই প্লেটফৰ্মটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ই আপোনাক উন্নত সঁজুলি ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ ব্যৱসায়িক প্ৰদৰ্শন নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে 

Binomo সৈতে আপোনাৰ ব্যৱসায়িক যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ, তেওঁলোকৰ ৱেবছাইট দৰ্শন কৰক বা Google Play Store বা Apple’s App Store ৰ পৰা এপ্লিকেচনটো ডাউনলোড কৰক। ' Sign Up 'ত ক্লিক কৰি আপোনাৰ একাউণ্ট সৃষ্টি কৰক। আপুনি আপোনাৰ পঞ্জীয়ন সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত, আপুনি 20 নিযুতৰো অধিক Binomistৰ এটা সম্প্ৰদায়ৰ অংশ হৈ পৰে যি Binomoৰ সৈতে অনলাইন বিনিয়োগ কৰি আছে।

টোকা: OTC বিত্তীয় সঁজুলিৰ সৈতে কাৰ্যকলাপ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিপদাশংকাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সেয়েহে বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ বিত্তীয় সামৰ্থ্য বিশ্লেষণ কৰক। 

 #Parterned
Published by:Gautam Barman
First published: