• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • How To become Rich: একো নকৰাকৈ হ'ব পাৰে কোটিপতি! কেৱল এই টিপছবোৰ অনুসৰণ কৰিব লাগিব, কিছু সৰল টিপছ...

How To become Rich: একো নকৰাকৈ হ'ব পাৰে কোটিপতি! কেৱল এই টিপছবোৰ অনুসৰণ কৰিব লাগিব, কিছু সৰল টিপছ...

যদি আপুনি এই নিয়ম অনুসৰণ কৰে, আপুনি একো নকৰাকৈ কোটিপতি হ'ব পাৰে।

যদি আপুনি এই নিয়ম অনুসৰণ কৰে, আপুনি একো নকৰাকৈ কোটিপতি হ'ব পাৰে।

যদি আপুনি এই নিয়ম অনুসৰণ কৰে, আপুনি একো নকৰাকৈ কোটিপতি হ'ব পাৰে।

  • Share this:

কোটিপতি হোৱাৰ কেইটামান সৰল টিপছ। এই নীতি অনুসৰণ কৰিলে আপুনি সহজে কোটি টকাৰ গৰাকী হ'ব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল সঠিক সময়ত সঠিক স্থানত বিনিয়োগ কৰা। কোটিপতি হোৱাৰ কিছুমান সৰল উপায় চাওক–


প্ৰথমে বিনিয়োগ কৰক-


সাধাৰণতে সকলোৱে বজাৰৰ তাৰতম্যৰ ওপৰত নজৰ ৰাখি বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰে। ইয়াৰ বাবে কেতিয়াবা বিনিয়োগত পলম হয়। সেয়েহে প্ৰথমে বিনিয়োগ কৰক আৰু পিছত আন বিষয়ে চিন্তা কৰক।


বিনিয়োগ কৰক আৰু পাহৰি যাওক-


বিনিয়োগৰ বাবে ব্যয়ৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ, সঠিক সময়ত সঠিক লক্ষ্যত বিনিয়োগ কৰা আৰু বিনিয়োগ কৰি এই বিষয়ে পাহৰি যোৱা (buy right, sit tight’ to ‘fill it, shut it, forget)– এই সূত্ৰটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি এই নিয়ম অনুসৰণ কৰে, আপুনি একো নকৰাকৈ কোটিপতি হ'ব পাৰে।


দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগত উপাৰ্জন


বজাৰত উঠা–নমা হৈ থাকে। কিন্তু বিনিয়োগ আৰু পাহৰি যোৱাৰ কৌশল অনুসৰণ কৰিলে কেৱল দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে বিনিয়োগতহে উপাৰ্জন কৰাটো নিশ্চিত৷ এনেদৰে বিনিয়োগ কৰিলে একো নকৰাকৈ ২৫ বছৰ ধৰি একো নকৰাকৈ কোটিপতি হ'ব পাৰে৷ আপুনি সঠিক স্থানত সঠিক সময়ত নিয়মীয়াকৈ বিনিয়োগ কৰিব লাগিব৷ বিনিয়োগৰ এই প্ৰক্ৰিয়াটো আপোনাৰ বাবে ৰোলাৰ-কোষ্টাৰৰ দৰে হ'ব৷ বজাৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে বিনিয়োগকাৰীৰ ধন বৃদ্ধি পাব৷


বজাৰ পৰি যোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ মূল্য হ্ৰাস পায়৷ লোকচানৰ সম্ভাৱনাও আছে৷ মনত ৰাখিব যে বজাৰত প্ৰতি কেইবছৰত ২০ শতাংশতকৈ অধিক হ্ৰাস দেখা যায়৷ কিন্তু আপুনি ইয়াৰ বাবে নিজকে সাজু ৰাখিব লাগিব৷ ভয়ত খৰখেদাকৈ কোনো ভুল সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা আপুনি নিজকে বাধা দিব লাগিব৷


ইকুইটিত বিনিয়োগ খণ্ডটো যথেষ্ট বিপজ্জনক। কাৰণ সেই ক্ষেত্ৰত ধনৰ ক্ষতি হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, সেয়া কেৱল বজাৰ বেয়া হ'লেহে সম্ভৱ। কিন্তু বাকী ক্ষেত্ৰত বজাৰ ভাল হ'লে বিনিয়োগকাৰীসকলে ভাল ধন উপাৰ্জন কৰে। কিন্তু যিসকলে বিপদৰ বাবে সাজু বা ইচ্ছুক নহয়, তেওঁলোকৰ বাবে সুবিধাজনক কথাটো হ'ল মিউচুৱেল ফাণ্ড (Mutual Fund)ত বিনিয়োগ কৰা। কাৰণ ইয়াত কোনো বিপদাশংকা নাই। আৰু বিনিয়োগৰ ধনৰ লাভো যথেষ্ট ভাল।

Published by:Gautam Barman
First published: