• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Hondaই ভাৰতত নতুন ১১০cc স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে, পাব স্প'ৰ্টি ডিজাইন আৰু অধিক মাইলেজ ...

Hondaই ভাৰতত নতুন ১১০cc স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে, পাব স্প'ৰ্টি ডিজাইন আৰু অধিক মাইলেজ ...

হোণ্ডা মটৰচাইকেল এণ্ড স্কুটাৰ ইণ্ডিয়াই (এইচএমএছআই) বুধবাৰে ইয়াৰ ডিঅ' স্কুটাৰৰ এটা নতুন সীমিত সংস্কৰণ মুকলি কৰে। হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছৰ ৰূপত আহি, এই নতুন স্কুটাৰখন সীমিত মডেল হিচাপে আহে।

হোণ্ডা মটৰচাইকেল এণ্ড স্কুটাৰ ইণ্ডিয়াই (এইচএমএছআই) বুধবাৰে ইয়াৰ ডিঅ' স্কুটাৰৰ এটা নতুন সীমিত সংস্কৰণ মুকলি কৰে। হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছৰ ৰূপত আহি, এই নতুন স্কুটাৰখন সীমিত মডেল হিচাপে আহে।

হোণ্ডা মটৰচাইকেল এণ্ড স্কুটাৰ ইণ্ডিয়াই (এইচএমএছআই) বুধবাৰে ইয়াৰ ডিঅ' স্কুটাৰৰ এটা নতুন সীমিত সংস্কৰণ মুকলি কৰে। হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছৰ ৰূপত আহি, এই নতুন স্কুটাৰখন সীমিত মডেল হিচাপে আহে।

  • Share this:
হোণ্ডা মটৰচাইকেল এণ্ড স্কুটাৰ ইণ্ডিয়াই (এইচএমএছআই) বুধবাৰে ইয়াৰ ডিঅ' স্কুটাৰৰ এটা নতুন সীমিত সংস্কৰণ মুকলি কৰে। হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছৰ ৰূপত আহি, এই নতুন স্কুটাৰখন সীমিত মডেল হিচাপে আহে। ষ্টেণ্ডাৰ্ড ভেৰিয়েন্টৰ বাবে ইয়াৰ মূল্য ৬৮,৩১৭ আৰু ডিলাক্স ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে ৭৩,৩১৭ টকা এক্স-শ্ব'ৰুম মূল্য। হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছ দুটা পৃথক ৰঙৰ বিকল্পত উপলব্ধ, যাৰ ভিতৰত আছে ষ্ট্ৰণ্টিয়াম ছিলভাৰ মেটেলিক ক'লাৰ সৈতে আৰু ক'লাৰ সৈতে স্পৰ্টছ ৰেড।

বিশেষ সংস্কৰণ স্কুটাৰখন হোণ্ডা ডিলাৰশ্বিপ আৰু অনলাইনত বুকিঙৰ বাবেও উপলব্ধ। স্কুটাৰখন স্পোৰ্টিং গ্ৰাফিক্স আৰু স্পোৰ্ট ৰেড ৰিয়াৰ চাচপেনশ্বনৰ সৈতে আহে। অৱশ্যে, এইবোৰৰ উপৰিও, স্কুটাৰৰ মূল চিলুৱেট আৰু অন্যান্য যান্ত্ৰিক বিটবোৰ ষ্টেণ্ডাৰ্ড ভেৰিয়েন্টৰ দৰে একে থাকে। ডিলাক্স প্ৰকাৰটোত স্পোৰ্টি এলয় হুইল পোৱা যায়।

স্কুটাৰখনত বহুতো সুবিধা আছে।
হোণ্ডা ডিঅ' স্পৰ্টছত শক্তিৰ বাবে ব্যৱহৃত ১০০চিচি পিজিএম-এফআই ইঞ্জিন আছে। ই বৰ্ধিত স্মাৰ্ট পাৱাৰ (ইএছপি)ৰ সৈতে আহে। স্কুটাৰে টেলিস্কোপিক চাচপেনশ্বন, ইণ্টিগ্ৰেটেড ডুৱেল ফাংচন চুইচ, বাহ্যিক ফুৱেল লিড, পাছিং চুইচ আৰু ইঞ্জিন কাট-অফৰ সৈতে চাইড ষ্টেণ্ড ইণ্ডিকেটৰ লাভ কৰে। অন্যান্য সুবিধাবোৰৰ ভিতৰত, ডিঅ'ত হোণ্ডাৰ কম্বি-ব্ৰেক চিষ্টেম (চিবিএছ) ইকুৱেলাইজাৰ আৰু তিনি-পদক্ষেপৰ এডজাষ্টেবল ৰিয়াৰ চাচপেনশ্বন, লগতে উন্নত মাইলেজৰ বাবে তিনি-পদক্ষেপৰ ইকো ইণ্ডিকেটৰ আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: