মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» ব্যৱসায়

»Good News: Facebook ব্যৱহাৰকাৰী সকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! আপোনাৰ বাবে এতিয়া ফেচবুকত উপাৰ্জনৰ সুবিধাও দিছে ! জানক কি কৰিব লাগিব ?

Good News: Facebook ব্যৱহাৰকাৰী সকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! আপোনাৰ বাবে এতিয়া ফেচবুকত উপাৰ্জনৰ সুবিধাও দিছে ! জানক কি কৰিব লাগিব ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 15, 2021, 7:25 PM IST
Good News: Facebook ব্যৱহাৰকাৰী সকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! আপোনাৰ বাবে এতিয়া ফেচবুকত উপাৰ্জনৰ সুবিধাও দিছে ! জানক কি কৰিব লাগিব ?
ফেচবুক (Facebook) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এক ভাল খবৰ। ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে (Mark Zuckerberg) বুধবাৰে কয় যে ফেচবুকে ২০২২ চনৰ শেষৰ ফালে সৃষ্টিকৰ্তাসকলক (Facebook Creators) ১ বিলিয়ন ডালাৰ পৰিশোধ কৰাৰ বাবে এটা কাৰ্যসূচী স্থাপন কৰিছে

ফেচবুক (Facebook) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এক ভাল খবৰ। ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে (Mark Zuckerberg) বুধবাৰে কয় যে ফেচবুকে ২০২২ চনৰ শেষৰ ফালে সৃষ্টিকৰ্তাসকলক (Facebook Creators) ১ বিলিয়ন ডালাৰ পৰিশোধ কৰাৰ বাবে এটা কাৰ্যসূচী স্থাপন কৰিছে

  • Share this:
ফেচবুক (Facebook) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এক ভাল খবৰ। ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে (Mark Zuckerberg) বুধবাৰে কয় যে ফেচবুকে ২০২২ চনৰ শেষৰ ফালে সৃষ্টিকৰ্তাসকলক (Facebook Creators) ১ বিলিয়ন ডালাৰ পৰিশোধ কৰাৰ বাবে এটা কাৰ্যসূচী স্থাপন কৰিছে, যি ইয়াৰ প্লেটফৰ্মত প্ৰভাৱশালী লোকসকলক আকৰ্ষিত কৰাৰ প্ৰচেষ্টাৰ অংশ। ছ'চিয়েল নেটৱৰ্ক কোম্পানী ফেচবুকে (Social Network) কৈছিল যে সকলো ধৰণৰ সৃষ্টিকৰ্তাৰ মাজত ১ বিলিয়ন ডলাৰ আৱণ্টন কৰা হ'ব, প্ৰভাৱশালী লোকসকলক ফেচবুকত মূল সমল সৃষ্টি আৰু পোষ্ট কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰা হ'ব, নিউয়ৰ্ক টাইমছে প্ৰকাশ কৰিছে। ইনফ্লুৱেঞ্জাৰসকলে নিৰ্দিষ্ট ফেচবুক আৰু ইনষ্টাগ্ৰাম সুবিধা ব্যৱহাৰ কৰি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। উদাহৰণ স্বৰূপে, যদি সৃষ্টিকৰ্তাসকলে নিয়মীয়াকৈ লাইভষ্ট্ৰীম কৰে, তেওঁলোকে নগদ উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

সৃষ্টিকৰ্তাৰ বাবে বিশেষ স্থান
যোৱা এবছৰত, অনলাইন সমল সৃষ্টিকৰ্তাসকলক আকৰ্ষিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা প্ৰযুক্তি কোম্পানীবোৰৰ মাজত এক প্ৰচণ্ড যুদ্ধ হৈছে। ইয়াত টিকটক আৰু ইউটিউবকে ধৰি কোম্পানীবোৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছে। ফেচবুকে কৈছিল যে বছৰটোৰ শেষৰ ফালে ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু ফেচবুকত তেওঁলোকৰ বোনাচ ট্ৰেক কৰিবলৈ সৃষ্টিকৰ্তাসকলৰ বাবে এক বিশেষ স্থান সৃষ্টি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

ফেচবুকৰ পৰিকল্পনা কি?
ফেচবুকে ক্ৰিয়েটৰ্ছসকলক তেওঁলোকৰ সামগ্ৰীৰ ব্যৱহাৰৰ বাবে পৰিশোধ কৰিবলৈ কোৱা এইটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে নহয়। কোম্পানীটোৱে আগতে আইজিটিভি, ইউটিউবৰ দৰে এক দীঘলীয়া ফৰ্মৰ ভিডিঅ' আৰু ৰিলৰ দৰে সুবিধাও মুকলি কৰিছে যি টিকটকৰ দৰে কাম কৰে। ডিচেম্বৰত, ফেচবুকে পৰৱৰ্তী দুবছৰত ব্লেক গেমিং সমুদায়ত ১০ নিযুত ডলাৰ বিনিয়োগ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল, কিছুমান সৃষ্টিকৰ্তাই ফেচবুক গেমিং ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে মাহিলী পৰিশোধৰ নিশ্চয়তা দিছিল, যি হৈছে টিউইচৰ দৰে এক ষ্ট্ৰীমিং প্লেটফৰ্ম। নৱেম্বৰত, স্নেপচ্যাট এপৰ স্পটলাইট সুবিধাত পোষ্ট কৰা সমল সৃষ্টিকৰ্তাসকলক দৈনিক ১ মিলিয়ন পৰিশোধ কৰা আৰম্ভ কৰে, যি টিকটকৰ দৰে কাম কৰে।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 15, 2021, 7:25 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি