Good News: Air Ticket বাতিল কৰিলে সম্পূৰ্ণ টকা ঘূৰাই পাব, জানক কেনেকৈ কৰিব Claim ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 20, 2021, 6:16 PM IST
Good News: Air Ticket বাতিল কৰিলে সম্পূৰ্ণ টকা ঘূৰাই পাব, জানক কেনেকৈ কৰিব Claim ?
(Photo: Getty Images)

ইজ মাই ট্ৰিপ (EaseMyTrip)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহক আৰু সাম্প্ৰতিক পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এক নতুন আঁচনি ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
কেতিয়াবা আমি কৰবালৈ ওলাই যাবলৈ, টিকটলৈকে বুক কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰোঁ। কিন্তু পিছত, যদি আপুনি কিবা কাৰণত এইটো নাপায়, আপুনি টিকটটো বাতিল কৰিব লাগিব, যথেষ্ট ক্ষতি হৈছে। কিন্তু এতিয়া আপুনি আতংকিত হ'ব নালাগে। দৰাচলতে, ইজ মাই ট্ৰিপ (EaseMyTrip)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহক আৰু সাম্প্ৰতিক পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এক নতুন আঁচনি ঘোষণা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে এটা ৰিফাণ্ড পলিচী (Refund Policy) আৰম্ভ কৰিছে যাৰ অধীনত যদি কোনোবাই চিকিৎসাজনিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ বাবে ভ্ৰমণ বাতিল কৰে, তেন্তে তেওঁৰ সম্পূৰ্ণ ধন ঘূৰাই দিয়া হ'ব। গ্ৰাহকসকলে সম্পূৰ্ণ এয়াৰ টিকটৰ টকাও ঘূৰাই পাব। আঁচনিখনৰ অধীনত, অনলাইন ভ্ৰমণ সংস্থাই গ্ৰাহকৰ সমগ্ৰ পৰিমাণ ঘূৰাই দিব। আনকি এয়াৰলাইনবোৰেও যদি কৰ্তন কৰে তেন্তে EaseMyTripএ ঘূৰাই দিব। উদ্যোগটোত এইটো এনেধৰণৰ প্ৰথম নীতি।

টকা হেৰুওৱাৰ ভয় নকৰিব
ইজমাইট্ৰিপৰ মতে, কোভিড-19-ৰ বাবে ভ্ৰমণৰ ওপৰত অনিশ্চয়তা সদায়ে বজাই ৰখা হয়। কোম্পানীটোৱে অনুভৱ কৰে যে এনে নীতিয়ে গ্ৰাহকৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব কিয়নো ই তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ ধন হেৰুৱাবলৈ ভয় নকৰে। যদি তেওঁ যিকোনো চিকিৎসাজনিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ বাবে ভ্ৰমণটো বাতিল কৰে, তেন্তে তেওঁৰ ধন সুৰক্ষিত হ'ব। এই নীতিয়ে বিমান সেৱা, ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগকো উৎসাহিত কৰিব কিয়নো কোভিড-19-য়ে উদ্যোগটোৰ আটাইতকৈ বেছি ক্ষতি সাধন কৰিছে।

কোম্পানীটোৱে কি কৈছে ?
EaseMyTripৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক ৰিকান্ত পিট্টিয়ে কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে গ্ৰাহকৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আঁচনিখন লৈ আহিছে। এনে সময়ত, গ্ৰাহকে নিজে সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে। তেওঁ কৈছিল যে ভ্ৰমণৰ চাহিদা এই মুহূৰ্তত সৰ্বাধিক আৰু তেওঁ ৰিফাণ্ড আৰু বাতিলকৰণ ৰখাৰ বিষয়ে চিন্তিত। গ্ৰাহকৰ ওপৰত ভ্ৰমণৰ আস্থা বৃদ্ধি কৰিবলৈ কোম্পানীৰ প্ৰস্তাৱটো আৰম্ভ কৰা হৈছে।

দাবী কেনেদৰে কৰিব লাগে?
গ্ৰাহকসকলে কোম্পানীৰ ৱেবছাইটত ঘৰুৱা বিমান বুক কৰিব পাৰে আৰু ৱেবছাইটত এই নীতিটো বাছনি কৰিব পাৰে। আপুনি চিকিৎসকৰ প্ৰেছক্ৰিপশ্বন আপলোড কৰিব পাৰে আৰু দাবী কৰিব পাৰে। কোম্পানীটোৱে সকলো ব্যৱহাৰকাৰীক এই অফাৰবোৰ আগবঢ়াইছে। EaseMyTripএ সকলো ঘৰুৱা বিমান বুকিঙত এই অফাৰবোৰ আগবঢ়াইছে। ৱেবছাইট বা ম'বাইল ছাইটত বুকিং কৰিলেও দাবী প্ৰাপ্ত হ'ব। যেতিয়া বিমানৰ টিকট বুক কৰা হয় তেতিয়া ইমেইলযোগে বিমান বাতিল কৰাৰ কভাৰেজ নীতি মেইলত আহিব।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 20, 2021, 6:16 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি