• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Gold Price Update: বিবাহৰ বতৰত সোণৰ দাম এতিয়া বহুত কম ! সৰ্বোচ্চ মূল্যতকৈ ৮ হাজাৰ টকা কম দামত বিক্ৰী হৈ আছে সোণ...

Gold Price Update: বিবাহৰ বতৰত সোণৰ দাম এতিয়া বহুত কম ! সৰ্বোচ্চ মূল্যতকৈ ৮ হাজাৰ টকা কম দামত বিক্ৰী হৈ আছে সোণ...

মঙলবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত দাম হ্ৰাস হৈ ৪৭,৮২৬ টকা পাইছে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৪৮,৮৩৪ টকাত বন্ধ হৈছিল।

মঙলবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত দাম হ্ৰাস হৈ ৪৭,৮২৬ টকা পাইছে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৪৮,৮৩৪ টকাত বন্ধ হৈছিল।

মঙলবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত দাম হ্ৰাস হৈ ৪৭,৮২৬ টকা পাইছে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৪৮,৮৩৪ টকাত বন্ধ হৈছিল।

  • Share this:
যদি আপুনি বিবাহৰ বতৰত সোণ বা সোণৰ অলংকাৰ কিনিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। ব্যৱসায় সপ্তাহৰ দ্বিতীয় দিনা মঙলবাৰে সোণৰ লগতে ৰূপৰ পতন হয়।

মঙলবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত দাম হ্ৰাস হৈ ৪৭,৮২৬ টকা পাইছে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে সোণ প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৪৮,৮৩৪ টকাত বন্ধ হৈছিল।

Business News in Assamese

সোণৰ লগতে ৰূপ মঙলবাৰে হ্ৰাস পাইছে। ৰূপ মঙলবাৰে প্ৰতি কিলোত ৬৩৮৪১ টকাত বন্ধ হৈছিল। ৰূপ আগতে সোমবাৰে টকাৰ স্তৰত বন্ধ হৈছিল।

সৰ্বকালৰ উচ্চতাৰ পৰা সোণে ৮,৩৭৪ টকা আৰু ৰূপ ১৬,১৩৯ টকা সস্তা হৈছে।

India News in Assamese

সোণ এতিয়া ইয়াৰ অভিলেখ দামতকৈ বহুত সস্তাত চলি আছে। যোৱা বছৰ আগষ্টত প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৫৬,২০০ টকা আছিল। এইটো এটা ৰেকৰ্ড আছিল। বৰ্তমান প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৮,৩৭৪ টকা ইয়াৰ অভিলেখ দামতকৈ কম। ৰূপ ইয়াৰ সৰ্বোচ্চ স্তৰৰ পৰা প্ৰতি কিলোগ্ৰামত প্ৰায় ১৬১৩৯ টকা সস্তা হৈ আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: