• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Gold Price Today: ৰূপ সস্তা হোৱাৰ বিপৰীতে সোণৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈছে, আজি কিমান ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে সোণ ?

Gold Price Today: ৰূপ সস্তা হোৱাৰ বিপৰীতে সোণৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈছে, আজি কিমান ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে সোণ ?

সপ্তাহটোৰ অন্তিম ব্যৱসায়িক দিনটোত সোণৰ মূল্য (Gold Price Today) আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.৬১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver Price Today) ০.০৫ শতাংশ কম ব্যৱসায় কৰি আছে।

সপ্তাহটোৰ অন্তিম ব্যৱসায়িক দিনটোত সোণৰ মূল্য (Gold Price Today) আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.৬১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver Price Today) ০.০৫ শতাংশ কম ব্যৱসায় কৰি আছে।

সপ্তাহটোৰ অন্তিম ব্যৱসায়িক দিনটোত সোণৰ মূল্য (Gold Price Today) আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.৬১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver Price Today) ০.০৫ শতাংশ কম ব্যৱসায় কৰি আছে।

  • Share this:
সপ্তাহটোৰ অন্তিম ব্যৱসায়িক দিনটোত সোণৰ মূল্য (Gold Price Today) আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। তাতেই আজি ৰূপৰ হাৰ কিছু পৰিমাণে হ্ৰাস পাইছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.৬১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver Price Today) ০.০৫ শতাংশ কম ব্যৱসায় কৰি আছে।

বিয়াৰ বতৰ আৰম্ভ হৈছে। এনে ক্ষেত্ৰত সোণৰ ৰূপৰ মূল্যই বৰ্ধিত চাহিদাৰ সমৰ্থন লাভ কৰে। সোণ আকৌ এবাৰ লাহে লাহে প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৫০ হাজাৰ টকাৰ মূল্যৰ দিশে আগবাঢ়িছে।

সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য কি জানি লওঁক (Gold Silver Price)
অক্টোবৰত প্ৰদান কৰা সোণৰ মূল্য আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ০.৬১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৪৭,৭১০ টকাহৈছে। আজিৰ বাণিজ্যত ৰূপ ০.০৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। আজি, ১ কিলোগ্ৰাম ৰূপৰ মূল্য হৈছে ৬৩,১১৭ টকা।

Business News in Assamese

মিছকল দি সোণৰ দাম বিচাৰ কৰক: আপুনি ঘৰত বহি সোণৰ দাম সহজে জানিব পাৰে। আপুনি কেৱল এই নম্বৰটোত 8955664433 এটা মিছকল দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ফোনত এটা বাৰ্তা ওলাব য'ত আপুনি শেহতীয়া হাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

India News in Assamese

এনেদৰে আপুনি সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিব পাৰে: আপুনি এতিয়া সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ চৰকাৰে এটা এপ সৃষ্টি কৰিছে। 'বি.আই.এছ. কেয়াৰ এপ'ৰ পৰা গ্ৰাহকসকলে (Customer) সোণৰ বিশুদ্ধতা (Purity) পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। এই এপটোৱে কেৱল সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰাই নহয় কিন্তু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো অভিযোগো কৰিব পাৰে।

গ্ৰাহকসকলে লগে লগে অভিযোগ কৰিব পাৰে যদি এই এপটোত সামগ্ৰীৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ, পঞ্জীয়ন আৰু হলমাৰ্ক নম্বৰ অশুদ্ধ বুলি পোৱা যায়। এপটোৱে গ্ৰাহকক তৎক্ষণাৎ অভিযোগ দাখিল কৰিবলৈ তথ্য প্ৰদান কৰিব।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: