• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Gold Price Today: সোণৰ মূল্য আজি বৃদ্ধি পালে নে হ্ৰাস হ'ল ? ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম সোনকালে পৰীক্ষা কৰক ...

Gold Price Today: সোণৰ মূল্য আজি বৃদ্ধি পালে নে হ্ৰাস হ'ল ? ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম সোনকালে পৰীক্ষা কৰক ...

সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য (Gold Silver Price Today) এই মুহূৰ্তত উঠা-নমা অব্যাহত আছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.২৪ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver price) ০.৩২ শতাংশ অধিক ব্যৱসায় কৰি আছে।

সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য (Gold Silver Price Today) এই মুহূৰ্তত উঠা-নমা অব্যাহত আছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.২৪ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver price) ০.৩২ শতাংশ অধিক ব্যৱসায় কৰি আছে।

সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য (Gold Silver Price Today) এই মুহূৰ্তত উঠা-নমা অব্যাহত আছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.২৪ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver price) ০.৩২ শতাংশ অধিক ব্যৱসায় কৰি আছে।

  • Share this:
সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য (Gold Silver Price Today) এই মুহূৰ্তত উঠা-নমা অব্যাহত আছে। আজি ডিচেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) সোণ ০.২৪ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। ৰূপৰ মূল্য (Silver price) ০.৩২ শতাংশ অধিক ব্যৱসায় কৰি আছে।

বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে দেৱালীত সোণ যথেষ্ট বিক্ৰী হৈছিল। উৎসৱৰ বতৰ শেষ হোৱাৰ পিছত এতিয়া বিবাহৰ বতৰ আৰম্ভ হৈছে। এনে ক্ষেত্ৰত সোণৰ ৰূপৰ মূল্যই বৰ্ধিত চাহিদাৰ সমৰ্থন লাভ কৰে। সোণ আকৌ এবাৰ লাহে লাহে প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৫০ হাজাৰ টকাৰ মূল্যৰ দিশে আগবাঢ়িছে।

সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য কি জানি লওক
অক্টোবৰত প্ৰদান কৰা সোণ আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ০.২৪ শতাংশ হ্ৰাস হৈ ৪৭,৫৫১ টকা হৈছে। আজিৰ বাণিজ্যত ৰূপ০.৩২ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। আজি, ১ কিলোগ্ৰাম ৰূপৰ মূল্য হৈছে ৬২,৮৩৬ টকা।

Business News in Assamese

মিছকল দি সোণৰ দাম বিচাৰ কৰক: আপুনি ঘৰত বহি সোণৰ দাম সহজে জানিব পাৰে। আপুনি কেৱল এই নম্বৰটোত 8955664433 এটা মিছকল দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ফোনত এটা বাৰ্তা ওলাব য'ত আপুনি শেহতীয়া হাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

India News in Assamese

এনেদৰে আপুনি সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিব পাৰে: আপুনি এতিয়া সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ চৰকাৰে এটা এপ সৃষ্টি কৰিছে। 'বি.আই.এছ. কেয়াৰ এপ'ৰ পৰা গ্ৰাহকসকলে (Customer) সোণৰ বিশুদ্ধতা (Purity) পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। এই এপটোৱে কেৱল সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰাই নহয় কিন্তু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো অভিযোগো কৰিব পাৰে।

গ্ৰাহকসকলে লগে লগে অভিযোগ কৰিব পাৰে যদি এই এপটোত সামগ্ৰীৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ, পঞ্জীয়ন আৰু হলমাৰ্ক নম্বৰ অশুদ্ধ বুলি পোৱা যায়। এপটোৱে গ্ৰাহকক তৎক্ষণাৎ অভিযোগ দাখিল কৰিবলৈ তথ্য প্ৰদান কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: