உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Gold Price Today: আজি সোণৰ দাম বাঢ়িল আকৌ! ৰূপৰ দাম কমিল, জানি লওক সোণ-ৰূপৰ শেহতীয়া মূল্য ...

    Gold Price Today: আজি সোণৰ দাম বাঢ়িল আকৌ! ৰূপৰ দাম কমিল, জানি লওক সোণ-ৰূপৰ শেহতীয়া মূল্য ...

    Gold Price Today: এই বৃদ্ধিৰ ফলত আজি সোণৰ দাম পুনৰ ৫০ হাজাৰৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম হ.গৈ ৫০,০২৭ টকা।

    Gold Price Today: এই বৃদ্ধিৰ ফলত আজি সোণৰ দাম পুনৰ ৫০ হাজাৰৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম হ.গৈ ৫০,০২৭ টকা।

    Gold Price Today: এই বৃদ্ধিৰ ফলত আজি সোণৰ দাম পুনৰ ৫০ হাজাৰৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম হ.গৈ ৫০,০২৭ টকা।

    • Share this:
    বৃহস্পতিবাৰে সোণৰ মূল্য দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত পুনৰ বৃদ্ধি হোৱা দেখা গৈছে। বিবাহৰ বতৰত চাহিদা বৃদ্ধি হোৱাত সোণৰ মূল্য (Gold Price) ৭৬ টকা বৃদ্ধি হয়। ইয়াৰ বিপৰীতে আজি ৰূপৰ দাম ৭১০ টকা কম হয়।

    এই বৃদ্ধিৰ ফলত আজি সোণৰ দাম (Gold Price) পুনৰ ৫০ হাজাৰৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত আজি প্ৰতি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম হ.গৈ ৫০,০২৭ টকা। উল্লেখ্য যে দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত বুধবাৰে সোণৰ মূল্য প্ৰতি ১০ গ্ৰামত ৪৯,৯৫১ টকাত বন্ধ হৈছিল।

    আনহাতে দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত ৭১০ টকা হ্ৰাস পোৱাৰ পিছত প্ৰতি কেজি ৰূপৰ দাম (Silver Price) ৬০,২২৪ টকাত বন্ধ হয়। যোৱা ব্যৱসায়িক সত্ৰত দিল্লীৰ বুলিয়ন বজাৰত ৰূপৰ মূল্য প্ৰতি কেজিত ৬০,৯৩৪ টকাত বন্ধ হৈছিল।

    মিছকল দি সোণৰ দাম বিচাৰ কৰক: আপুনি ঘৰত বহি সোণৰ দাম সহজে জানিব পাৰে। আপুনি কেৱল এই নম্বৰটোত 8955664433 এটা মিছকল দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ফোনত এটা বাৰ্তা ওলাব য'ত আপুনি শেহতীয়া হাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

    এনেদৰে আপুনি সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিব পাৰে: আপুনি এতিয়া সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ চৰকাৰে এটা এপ সৃষ্টি কৰিছে। 'বি.আই.এছ. কেয়াৰ এপ'ৰ পৰা গ্ৰাহকসকলে (Customer) সোণৰ বিশুদ্ধতা (Purity) পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। এই এপটোৱে কেৱল সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰাই নহয় কিন্তু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো অভিযোগো কৰিব পাৰে।

    গ্ৰাহকসকলে লগে লগে অভিযোগ কৰিব পাৰে যদি এই এপটোত সামগ্ৰীৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ, পঞ্জীয়ন আৰু হলমাৰ্ক নম্বৰ অশুদ্ধ বুলি পোৱা যায়। এপটোৱে গ্ৰাহকক তৎক্ষণাৎ অভিযোগ দাখিল কৰিবলৈ তথ্য প্ৰদান কৰিব।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: