உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Gold and silver prices today: সোণ আৰু ৰূপৰ দাম বাঢ়িল নেকি ? জানক আজি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম কিমান ?

    Gold and silver prices today: সোণ আৰু ৰূপৰ দাম বাঢ়িল নেকি ? জানক আজি ১০ গ্ৰাম সোণৰ দাম কিমান ?

    মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) ৰাতিপুৱা সোণৰ ভৱিষ্যত মূল্য (Gold Price) প্ৰতি দহ গ্ৰামত ১.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৫০,৯৯০ টকা হয়।

    মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) ৰাতিপুৱা সোণৰ ভৱিষ্যত মূল্য (Gold Price) প্ৰতি দহ গ্ৰামত ১.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৫০,৯৯০ টকা হয়।

    মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) ৰাতিপুৱা সোণৰ ভৱিষ্যত মূল্য (Gold Price) প্ৰতি দহ গ্ৰামত ১.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৫০,৯৯০ টকা হয়।

    • Share this:
    ৰাছিয়া-ইউক্ৰেইন সংকটৰ বাবে, বিনিয়োগকাৰীসকলে সোমবাৰে চেফ হেভেনলৈ উভতি আহিছে আৰু সোণৰ ওপৰত বাজি ধৰিছে। ইয়াৰ ফলত ভাৰতীয় বজাৰত সোণ আৰু ৰূপৰ মূল্য তীক্ষ্ণভাৱে বৃদ্ধি পাইছে।


    মাল্টি কমোডিটি এক্সচেঞ্জত (MCX) ৰাতিপুৱা সোণৰ ভৱিষ্যত মূল্য (Gold Price) প্ৰতি দহ গ্ৰামত ১.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৫০,৯৯০ টকা হয়। এইটোৱে ৮০০ টকাৰ শক্তিশালী বৃদ্ধি দেখাইছে। একেদৰে, ৰূপৰ ভৱিষ্যত মূল্যও ১০০০ টকা বা প্ৰায় ১.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৬৫,৮৬৯ কিলোগ্ৰাম হয়। বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে সমগ্ৰ বিশ্বতে বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ বাবে, সোণৰ মূল্য নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ আছে।


    মিছকল দি সোণৰ দাম বিচাৰ কৰক: আপুনি ঘৰত বহি সোণৰ দাম সহজে জানিব পাৰে। আপুনি কেৱল এই নম্বৰটোত 8955664433 এটা মিছকল দিব লাগিব আৰু আপোনাৰ ফোনত এটা বাৰ্তা ওলাব য'ত আপুনি শেহতীয়া হাৰবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।


    এনেদৰে আপুনি সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিব পাৰে: আপুনি এতিয়া সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ চৰকাৰে এটা এপ সৃষ্টি কৰিছে। 'বি.আই.এছ. কেয়াৰ এপ'ৰ পৰা গ্ৰাহকসকলে (Customer) সোণৰ বিশুদ্ধতা (Purity) পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। এই এপটোৱে কেৱল সোণৰ বিশুদ্ধতা পৰীক্ষা কৰাই নহয় কিন্তু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো অভিযোগো কৰিব পাৰে।


    গ্ৰাহকসকলে লগে লগে অভিযোগ কৰিব পাৰে যদি এই এপটোত সামগ্ৰীৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ, পঞ্জীয়ন আৰু হলমাৰ্ক নম্বৰ অশুদ্ধ বুলি পোৱা যায়। এপটোৱে গ্ৰাহকক তৎক্ষণাৎ অভিযোগ দাখিল কৰিবলৈ তথ্য প্ৰদান কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: