உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • আপুনি TV চাই ভাল পায়? ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা ইয়ো হ'ব অতি খৰচী, ৫০ শতাংশ বৃদ্ধি পাব খৰচ

    আপুনি TV চাই ভাল পায়? ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা ইয়ো হ'ব অতি খৰচী, ৫০ শতাংশ বৃদ্ধি পাব খৰচ

    ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষই টিভি চেনেলসমূহৰ মূল্যৰ ওপৰত মাৰ্চ ২০১৭ত এটা নতুন শুল্ক আদেশ (NTO) জাৰি কৰিছিল।

    ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষই টিভি চেনেলসমূহৰ মূল্যৰ ওপৰত মাৰ্চ ২০১৭ত এটা নতুন শুল্ক আদেশ (NTO) জাৰি কৰিছিল।

    ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষই টিভি চেনেলসমূহৰ মূল্যৰ ওপৰত মাৰ্চ ২০১৭ত এটা নতুন শুল্ক আদেশ (NTO) জাৰি কৰিছিল।

    • Share this:

    যদি আপুনি টিভি চাবলৈ ভাল পায়, তেন্তে আপুনি জানি লওক যে টিভি চেনেলবোৰৰ বিল ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা বৃদ্ধি হ'ব। দেশৰ মুখ্য সম্প্ৰচাৰ নেটৱৰ্ক জি ষ্টাৰ, ছ'নী আৰু ভায়াকম–18-এ কিছুমান চেনেল বাদ দিছে, যাৰ বাবে টিভি দৰ্শকৰ ৫০ শতাংশলৈকে ব্যয় হ'ব পাৰে। ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষৰ (TRAI) নতুন শুল্ক আদেশ প্ৰৱৰ্তনৰ ফলত এই মূল্য বৃদ্ধি পাব।


    ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষই টিভি চেনেলসমূহৰ মূল্যৰ ওপৰত মাৰ্চ ২০১৭ত এটা নতুন শুল্ক আদেশ (NTO) জাৰি কৰিছিল। তাৰ পিছত, ১ জানুৱাৰী, ২০২০ তাৰিখে, এনটিঅ' ২.০ মুকলি কৰা হয়। ইয়াৰ ফলত সকলো নেটৱৰ্কে এনটিঅ' ২.০ অনুসৰি তেওঁলোকৰ চেনেলসমূহৰ মূল্য সলনি কৰিছে। ভাৰতীয় টেলিকম নিয়ামক কৰ্তৃপক্ষই মত পোষণ কৰিছিল যে এনটিঅ' ২.০-ই দৰ্শকসকলক কেৱল তেওঁলোকে চাব বিচৰা চেনেলবোৰ বাছনি আৰু পৰিশোধ কৰাৰ বিকল্প আৰু স্বাধীনতা প্ৰদান কৰিব।


    কাৰণটো কি জানি লওক
    ব্ৰডকাষ্টিং নেটৱৰ্কে আগবঢ়োৱা চেনেলৰ মাহিলি মূল্য ১৫-২৫ টকাৰ ভিতৰত ৰখা হৈছিল। কিন্তু ট্ৰাইৰ নতুন শুল্ক আদেশ মতে ইয়াৰ মূল্য ন্যূনতম ১২ টকা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত চেনেলবোৰে তেওঁলোকৰ বেছিভাগ চেনেল মাত্ৰ ১২ টকাত আগবঢ়োৱাটো অতি ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে। এই লোকচান হ্ৰাস কৰিবলৈ নেটৱৰ্কবোৰে কিছুমান জনপ্ৰিয় চেনেলৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ভাবিছে।


    কিমান টকা খৰচ কৰা হ'ব
    ষ্টাৰ প্লাছ, কালাৰ্ছ, জি টিভি, ছ'নী আৰু কিছুমান আঞ্চলিক চেনেলৰ দৰে জনপ্ৰিয় চেনেল চাবলৈ দৰ্শকে ৩৫ৰ পৰা ৫০ শতাংশ অধিক খৰচ কৰিব লাগিব। যদি কোনো দৰ্শকে ষ্টাৰ আৰু ডিজনী ইণ্ডিয়া চেনেল চোৱা অব্যাহত ৰাখিব বিচাৰে, প্ৰতি মাহে ৪৯ টকাৰ পৰিৱৰ্তে এতিয়া একে সংখ্যক চেনেলৰ বাবে ৬৯ টকা ব্যয় হ'ব। .


    তেওঁলোকে ছ'নিৰ বাবে ৩৯ টকাৰ পৰিৱৰ্তে প্ৰতি মাহে ৭১ টকা খৰচ কৰিব লাগিব। জিআইৰ বাবে প্ৰতি মাহে ৩৯ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ৪৯ টকা আৰু ভায়াকম18 চেনেলৰ বাবে প্ৰতি মাহে ২৫ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ৩৯ টকা ব্যয় হ'ব।

    Published by:Gautam Barman
    First published: