• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Price Hike: ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ দাম বাঢ়িব, ফেশ্বন ৰিটেইলাৰে কপাহৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে মূল্য বৃদ্ধিৰ ...

Price Hike: ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ দাম বাঢ়িব, ফেশ্বন ৰিটেইলাৰে কপাহৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে মূল্য বৃদ্ধিৰ ...

আজিকালি চাৰিওফালে মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা সাধাৰণ মানুহৰ পকেট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। এতিয়া ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ আগতে, ডিচেম্বৰ ২০২১-ত, ৰেডিমেড ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি পাইছে।

আজিকালি চাৰিওফালে মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা সাধাৰণ মানুহৰ পকেট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। এতিয়া ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ আগতে, ডিচেম্বৰ ২০২১-ত, ৰেডিমেড ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি পাইছে।

আজিকালি চাৰিওফালে মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা সাধাৰণ মানুহৰ পকেট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। এতিয়া ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ আগতে, ডিচেম্বৰ ২০২১-ত, ৰেডিমেড ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
আজিকালি চাৰিওফালে মূল্যবৃদ্ধিৰ দ্বাৰা সাধাৰণ মানুহৰ পকেট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। এতিয়া ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ আগতে, ডিচেম্বৰ ২০২১-ত, ৰেডিমেড ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি পাইছে।

শ্বপাৰ ষ্টপ, চেলিঅ, অৰবিন্দ ফেশ্বনৰ দৰে ফেশ্বন ৰিটেইলাৰে তেওঁৰ নিজ নিজ সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে। ঘৰুৱা আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত কপাহৰ মূল্য তীব্ৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, ব্যয় নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ আছে। সেইকাৰণে ফেশ্বন ৰিটেইলাৰসকলে গ্ৰাহকসকলৰ ওপৰত বোজা পেলাবলৈ প্ৰস্তুতি চলাই আছে। স্পট বজাৰত, কপাহৰ মূল্য যোৱা বছৰৰ তূৰত ৪৫ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

ব্যয় বৃদ্ধিৰ কাৰণ হৈছে
অৰবিন্দ ফেশ্বনৰ সঞ্চালক আৰু অৰবিন্দ লিমিটেডৰ কাৰ্যবাহী সঞ্চালক কুলিন লালভাইয়ে মানি কন্ট্ৰোলক কৈছে যে ব্যয় নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ আছে। এতিয়া আমাৰ ওচৰত গ্ৰাহকসকলৰ ওপৰত বোজা দিয়াৰ বাহিৰে কোনো উপায় নাই। চেলিও ইণ্ডিয়াৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া সত্যেন মোমায়াই কৈছে যে যদি কপাহৰ মূল্য এতিয়াৰ দৰেই উঠা-নমা অব্যাহত থাকে, তেন্তে মূল্য ৫-৬ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি