মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» ব্যৱসায়

»Budget Smartphone: ৮ হাজাৰতকৈ কম মূল্যত 6000mAhৰ বেটাৰী ফোন, 48 মেগাপিক্সেল কেমেৰা ! ক'ত, কেনেকৈ ক্ৰয় কৰিব ?

Budget Smartphone: ৮ হাজাৰতকৈ কম মূল্যত 6000mAhৰ বেটাৰী ফোন, 48 মেগাপিক্সেল কেমেৰা ! ক'ত, কেনেকৈ ক্ৰয় কৰিব ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:September 13, 2021, 1:47 PM IST
Budget Smartphone: ৮ হাজাৰতকৈ কম মূল্যত 6000mAhৰ বেটাৰী ফোন, 48 মেগাপিক্সেল কেমেৰা ! ক'ত, কেনেকৈ ক্ৰয় কৰিব ?
Tecno Spark 7T গ্ৰাহকে ৯,৪৯৯ টকাৰ প্ৰাৰম্ভিক মূল্যত উপলব্ধ, কিন্তু মাত্ৰ ৮,১৮৯ টকাত ক্ৰয় কৰিব পাৰি। ইয়াক কুপনৰ সৈতে আৰু ৰেহাই পাব।

Tecno Spark 7T গ্ৰাহকে ৯,৪৯৯ টকাৰ প্ৰাৰম্ভিক মূল্যত উপলব্ধ, কিন্তু মাত্ৰ ৮,১৮৯ টকাত ক্ৰয় কৰিব পাৰি। ইয়াক কুপনৰ সৈতে আৰু ৰেহাই পাব।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 13, 2021, 1:47 PM IST
  • Share this:
Amazonএ এটা স্মাৰ্টফোন আপগ্ৰেড দিনৰ বিক্ৰী চলাই আছে, যিটো আজি দ্বিতীয় দিন (১১ ছেপ্টেম্বৰ)। বিক্ৰীটোত প্ৰিমিয়াম ফোনৰ পৰা আৰম্ভ কৰি গ্ৰাহকসকলৰ বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ বাজেট আছে। বাজেট স্মাৰ্টফোনৰ বিষয়ে ক'লে, গ্ৰাহকে ইয়াৰ পৰা ৮ হাজাৰতকৈ কম মূল্যৰ ফোন ক্ৰয় কৰিব পাৰে। গ্ৰাহকসকলে বাজেট মূল্যত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সুবিধা থকা ফোন কিনিব পাৰে।

ইয়াত আমি টেকনো স্পাৰ্ক ৭টিৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো যিটো এটা ভাল চুক্তিত উপলব্ধ কৰা হৈছে। এই ফোনটো গ্ৰাহকে ৯,৪৯৯ টকাৰ প্ৰাৰম্ভিক মূল্যত উপলব্ধ, কিন্তু মাত্ৰ ৮,১৮৯ টকাত ক্ৰয় কৰিব পাৰি। ইয়াক কুপনৰ সৈতে আৰু ৰেহাই পাব।

এই ফোনটোৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল কম দামত ইয়াৰ ৬০০০ mAh বেটাৰী আৰু ৪৮ মেগাপিক্সেল এআই ডুৱেল কেমেৰা। ইয়াৰ সম্পূৰ্ণ স্পেচিফিকেচনবোৰ জনাও আহক...

টেকনোৰ ফোনটোত ৭২০X১৬০০ পিক্সেলৰ ৰিজলিউশ্বন ফোনৰ সৈতে ৬.৫ ইঞ্চিৰ HD+ ডিচপ্লে আছে। ইয়াৰ ডিচপ্লেৰ এস্পেক্ট অনুপাত ২০:৯ আৰু স্ক্ৰীণ-টু-বডী অনুপাত ৯০.৩৪%। ফোনটো ৱাটাৰড্ৰপ নচ ডিচপ্লে ডিজাইন আৰু অলপ ডাঠ বেজেলৰ সৈতে আহে। অ'এছৰ কথা ক'লে, এই ফোনটোৱে এণ্ড্ৰইড ১১ আধাৰিত HiOS ৭.৬-ত কাম কৰে। প্ৰচেছৰৰ কথা ক'বলৈ গ'লে, কোম্পানীটোৱে মিডিয়াটেক হেলিঅ জি৩৫চিপছেট আগবঢ়াইছে, যি হাইপাৰ ইঞ্জিন প্ৰযুক্তিৰ সৈতে আহে।

সস্তীয়া ফোনত ৪৮ মেগাপিক্সেল কেমেৰা
কোম্পানীটোৱে এই ফোনটো তিনিটা ৰঙৰ বিকল্পত মুকলি কৰিছে। কেমেৰা হিচাপে, এই ফোনটোৰ পিছফালে এলইডি ফ্লেছৰ সৈতে ডুৱেল কেমেৰা ছেটআপ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে ৪৮ মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক চেন্সৰৰ সৈতে এআই লেন্স। ছেলফিৰ বাবে, এই ফোনটোৰ সন্মুখত ৮ মেগাপিক্সেল কেমেৰা পোৱা যায়।

শক্তিৰ বাবে এই ফোনৰ গ্ৰাহকসকলে ৬০০০ এমএএইচ বেটাৰী লাভ কৰিব। কোম্পানীটোৱে সময়মতে ৩৬ দিনলৈকে ষ্টেণ্ড, ৪১ ঘণ্টালৈকে কলিং সময়, ১৮ ঘণ্টা ৱেব ব্ৰাউজিং আৰু ২৯ ঘণ্টালৈকে ভিডিঅ' প্লেবেক আগবঢ়োৱাৰ দাবী কৰে।
Published by: Kokil Sarma
First published: September 13, 2021, 1:47 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি