মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» ব্যৱসায়

»EPFO: যদি আপুনিও চাকৰি কৰে তেন্তে লাভ কৰিব ৭ লাখ টকাৰ সুবিধা ! মাত্ৰ এখন ফৰ্ম জমা দিলেই পাব সুবিধা, জানক কেনেকৈ ইয়াক জমা কৰিব ?

EPFO: যদি আপুনিও চাকৰি কৰে তেন্তে লাভ কৰিব ৭ লাখ টকাৰ সুবিধা ! মাত্ৰ এখন ফৰ্ম জমা দিলেই পাব সুবিধা, জানক কেনেকৈ ইয়াক জমা কৰিব ?

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:August 23, 2021, 3:06 PM IST
EPFO: যদি আপুনিও চাকৰি কৰে তেন্তে লাভ কৰিব ৭ লাখ টকাৰ সুবিধা ! মাত্ৰ এখন ফৰ্ম জমা দিলেই পাব সুবিধা, জানক কেনেকৈ ইয়াক জমা কৰিব ?
এতিয়া আপোনাক EPFOৰ পৰা ৭ লাখ টকাৰ সম্পূৰ্ণ লাভালাভ প্ৰদান কৰা হৈছে। যদি আপুনিও EPFO Subscribers আপুনি ইয়াৰ সুবিধা কেনেদৰে ল'ব পাৰে জানি লওক। আপুনি কেৱল এখন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগিব যাৰ পিছত ইয়াক লাভ কৰিব পাৰিব।

এতিয়া আপোনাক EPFOৰ পৰা ৭ লাখ টকাৰ সম্পূৰ্ণ লাভালাভ প্ৰদান কৰা হৈছে। যদি আপুনিও EPFO Subscribers আপুনি ইয়াৰ সুবিধা কেনেদৰে ল'ব পাৰে জানি লওক। আপুনি কেৱল এখন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগিব যাৰ পিছত ইয়াক লাভ কৰিব পাৰিব।

  • Share this:
যদি আপুনিও চাকৰি কৰে, এইটো আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয় বাতৰি। ই.পি.এফ.ও.-য়ে চাকৰি বিচৰা লোকসকলক বিভিন্ন ধৰণৰ সুবিধা প্ৰদান কৰে, কিন্তু এতিয়া আপোনাক EPFOৰ পৰা ৭ লাখ টকাৰ সম্পূৰ্ণ লাভালাভ প্ৰদান কৰা হৈছে। যদি আপুনিও EPFO Subscribers আপুনি ইয়াৰ সুবিধা কেনেদৰে ল'ব পাৰে জানি লওক। আপুনি কেৱল এখন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগিব যাৰ পিছত ইয়াক লাভ কৰিব পাৰি।

কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংগঠনে (EPFO) ইয়াৰ সদস্যসকলক পিএফ আৰু পেঞ্চনৰ উপৰিও জীৱন বীমাৰ (Life Insurance) সুবিধা প্ৰদান কৰে, যাৰ অধীনত আপুনি ৭ লাখ টকাৰ এই সুবিধা লাভ কৰে। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল এই সুবিধাটো গ্ৰাহকসকলৰ বাবে বিনামূলীয়াকৈ উপলব্ধ। ই কোনো ধৰণে অৱদান আগবঢ়াব নালাগে।

ইপিএফঅ'ৰ টুইট

ইপিএফঅ'য়ে তেওঁৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলত এই বিষয়ে টুইট কৰিছিল। ইপিএফঅ'য়ে এটা টুইটত লিখিছিল যে ইপিএফৰ সকলো গ্ৰাহক কৰ্মচাৰী জমা সংযোজিত বীমা আঁচনি, 1976 (EDLI)ৰ অধীনত আৱৰা হৈছে। EDLI আঁচনিৰ অধীনত, প্ৰতিটো ই.পি.এফ. একাউণ্টত ৭ লাখ টকালৈকে বিনামূলীয়া বীমা আৱৰণ উপলব্ধ।

যদি কোনো মনোনয়ন অবিহনে এজন সদস্যৰ মৃত্যু হয়, দাবীটো প্ৰক্ৰিয়া কৰা কঠিন হৈ পৰে। আপুনি অনলাইনৰ জৰিয়তে মনোনয়নৰ বিৱৰণ কেনেদৰে পূৰণ কৰিব পাৰে জানো আহক।

EDLIৰ অধীনত লাভালাভসমূহ
সকলো ইপিএফ গ্ৰাহকক কৰ্মচাৰী জমা সংযোজিত বীমা আঁচনি, 1976 (EDLI)ৰ অধীনত সকলো ইপিএফ একাউণ্টত বিনামূলীয়া বীমা হিচাপে ৭ লাখ টকাৰ সম্পূৰ্ণ লাভালাভ প্ৰদান কৰা হয়।

এনেদৰে, আপুনি ই-মনোনয়নো কৰিব পাৰে।
>> আপুনি প্ৰথমে ইপিএফঅ'ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://www.epfindia.gov.in/ চলি থাকিব।
>> ইয়াত আপুনি প্ৰথমে 'সেৱা' বিকল্পত ক্লিক কৰিব লাগিব।
>> আপুনি পিছত ইয়াত 'কৰ্মচাৰীৰ বাবে' ক্লিক কৰিব লাগিব।
>> এতিয়া সদস্য ইউএএন/অনলাইন সেৱাত (ওচিএছ/ওটিচিপি) ক্লিক কৰক।
ইউএএন আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰি এতিয়া লগ ইন কৰক।
>> তাৰ পিছত মেনেজ টেবত 'ই-মনোনয়ন' বাছনি কৰক।
>> তাৰ পিছত প্ৰভিড ডিটেইলচ টেব স্ক্ৰীণত ওলায়, চেভ ক্লিক কৰক।
>> পৰিয়াল ঘোষণা আপডেট কৰিবলৈ  হয় ক্লিক কৰক।
>> এতিয়া 'এড ফেমিলি ডিটেইলছ'ত ক্লিক কৰক। একাধিক মনোনীত ব্যক্তিও যোগ কৰিব পাৰি।
>> মনোনীত ব্যক্তিয়ে  অংশত কিমান পৰিমাণ আহিব সেয়া ঘোষণা কৰিবলৈ মনোনয়নৰ বিৱৰণত ক্লিক কৰক। >> বিৱৰণ প্ৰবিষ্ট কৰাৰ পিছত চেভ ইপিএফ মনোনয়নত ক্লিক কৰক।
>> অ'টিপি সৃষ্টি কৰিবলৈ 'ই-চাইন' ক্লিক কৰক। ওটিপি আধাৰৰ সৈতে লিংকসমূহ মোবাইল নম্বৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব।
>> নিৰ্ধাৰিত স্থানত অ'টিপি ৰাখক আৰু দাখিল ক্লিক কৰক।
Published by: Kokil Sarma
First published: August 23, 2021, 3:06 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি