• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Alert: আপোনাৰ PFৰ ধনলৈ আহিব পাৰে সংকট ! EPFOএ ৬ কোটি একাউণ্ট ধাৰকলৈ জাৰি কৰিছে বিশেষ বাৰ্তা...

Alert: আপোনাৰ PFৰ ধনলৈ আহিব পাৰে সংকট ! EPFOএ ৬ কোটি একাউণ্ট ধাৰকলৈ জাৰি কৰিছে বিশেষ বাৰ্তা...

যদি আপুনিও PF একাউণ্ট ধাৰক, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। EPFO'য়ে ইয়াৰ ৬০ মিলিয়ন PF Account ধাৰকসকলক ব্যক্তিগত তথ্য আৰু যিকোনো ধৰণৰ এপ ডাউনলোড কৰাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰি দিছে।

যদি আপুনিও PF একাউণ্ট ধাৰক, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। EPFO'য়ে ইয়াৰ ৬০ মিলিয়ন PF Account ধাৰকসকলক ব্যক্তিগত তথ্য আৰু যিকোনো ধৰণৰ এপ ডাউনলোড কৰাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰি দিছে।

যদি আপুনিও PF একাউণ্ট ধাৰক, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। EPFO'য়ে ইয়াৰ ৬০ মিলিয়ন PF Account ধাৰকসকলক ব্যক্তিগত তথ্য আৰু যিকোনো ধৰণৰ এপ ডাউনলোড কৰাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰি দিছে।

  • Share this:
যদি আপুনিও PF একাউণ্ট ধাৰক, আপোনাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় খবৰ আছে। দৰাচলতে, কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিয়ে ইয়াৰ সকলো গ্ৰাহকক সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। EPFO'য়ে ইয়াৰ ৬০ মিলিয়ন PF Account ধাৰকসকলক ব্যক্তিগত তথ্য আৰু যিকোনো ধৰণৰ এপ ডাউনলোড কৰাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰি দিছে। ইপিএফঅ'য়ে এইটো ইয়াৰ টুইটাৰ হেণ্ডেলত শ্বেয়াৰ কৰিছে।

যিকোনো চাকৰি বৃত্তিৰ বাবে, ইয়াৰ ভৱিষ্যত নিধি, পিএফপৰিমাণ, আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই পৰিমাণটো ভৱিষ্যতসুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ পুঁজি। ই কেৱল টকা জমা নকৰে, সেই পিএফৰ ওপৰতো সূত জমা কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আপোনাৰ পিএফ ধনৰ বিষয়ে অত্যন্ত সতৰ্ক হোৱা প্ৰয়োজন।

ইপিএফঅ'য়ে কি কৈছে জানি লওক
ইপিএফঅ'য়ে তেওঁলোকৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক যিকোনো ভুৱা কলৰ বিৰুদ্ধে সতৰ্ক থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। ইপিএফঅ'য়ে এক সতৰ্কবাণীত কৈছে, "ইপিএফঅ'য়ে কেতিয়াও ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক ফোন কলত ইউএএন নম্বৰ, আধাৰ নম্বৰ, পেন নম্বৰ বা বেঙ্কৰ বিৱৰণ সোধে বা ইপিএফঅ'য়ে ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকক কোনো ফোন কল নকৰে।"
Published by:Kokil Sarma
First published: