• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • দাম বাঢ়িব পাৰে খোৱা তেলৰ ! মালয়েছিয়াত পাম তেলৰ মূল্য ৬% বৃদ্ধি, দেশত উৎসৱৰ বতৰত আৰু বাঢ়িব চাহিদা ...

দাম বাঢ়িব পাৰে খোৱা তেলৰ ! মালয়েছিয়াত পাম তেলৰ মূল্য ৬% বৃদ্ধি, দেশত উৎসৱৰ বতৰত আৰু বাঢ়িব চাহিদা ...

মালয়েছিয়াৰ পাম তেলৰ ভৱিষ্যত মূল্য মঙলবাৰে প্ৰায় ৬ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চয়াবীন শস্যৰ পূৰ্বানুমান আৰু ভাৰতত পাম তেলৰ শক্তিশালী চাহিদাৰ বাবে ইয়াৰ দাম বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে এক মুখ্য ক্ৰেতা।

মালয়েছিয়াৰ পাম তেলৰ ভৱিষ্যত মূল্য মঙলবাৰে প্ৰায় ৬ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চয়াবীন শস্যৰ পূৰ্বানুমান আৰু ভাৰতত পাম তেলৰ শক্তিশালী চাহিদাৰ বাবে ইয়াৰ দাম বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে এক মুখ্য ক্ৰেতা।

মালয়েছিয়াৰ পাম তেলৰ ভৱিষ্যত মূল্য মঙলবাৰে প্ৰায় ৬ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চয়াবীন শস্যৰ পূৰ্বানুমান আৰু ভাৰতত পাম তেলৰ শক্তিশালী চাহিদাৰ বাবে ইয়াৰ দাম বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে এক মুখ্য ক্ৰেতা।

  • Share this:
মালয়েছিয়াৰ পাম তেলৰ ভৱিষ্যত মূল্য মঙলবাৰে প্ৰায় ৬ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চয়াবীন শস্যৰ পূৰ্বানুমান আৰু ভাৰতত পাম তেলৰ শক্তিশালী চাহিদাৰ বাবে ইয়াৰ দাম বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে এক মুখ্য ক্ৰেতা। মালয়েছিয়া ডেৰিভেটিভ এক্সচেঞ্জত নৱেম্বৰৰ বিতৰণৰ বাবে পাম তেলৰ চুক্তিও একেৰাহে তৃতীয় অধিৱেশনৰ বাবে বৃদ্ধি হৈছে। ৰিংগিত ২১৭ পইণ্ট বা ৫.৮৯% বৃদ্ধি হৈ প্ৰতি টনত ৩,৯০০ ($৮৬৫.৫১) হয়। এইটো যোৱা ৬ সপ্তাহৰ ভিতৰত আটাইতকৈ ডাঙৰ একক দিনীয়া বৃদ্ধি।

দেশখনলৈ পাম তেলৰ আমদানি এমাহ আগৰ পৰা আগষ্টত ৮৭ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ১১ মাহৰ সৰ্বোচ্চ স্তৰত উপনীত হৈছে, মঙলবাৰে ভাৰতীয় বাণিজ্য সংস্থাৰ এক আগশাৰীৰ সংস্থাই কয়। মূল্য হ্ৰাস হোৱাৰ ফলত শোধনাগাৰবোৰে ক্ৰয় বৃদ্ধি কৰিবলৈ প্ৰেৰিত কৰিছিল। বনস্পতি তেলৰ বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ উপভোক্তা ভাৰতত পাম তেলৰ চাহিদা এই মাহৰ অক্টোবৰত উৎসৱৰ বতৰৰ আগতে বৃদ্ধি পাব বুলি আশা কৰা হৈছে। ১-১০ ছেপ্টেম্বৰত পাম তেলৰ ৰপ্তানি ৯.৩% ৰ পৰা ২৫.৫% ৰ মাজত বৃদ্ধি পাইছে, কাৰ্গো জৰীপকৰ্তাসকলে কয়। একে সময়তে, যদি পাম তেলৰ মূল্যৰ এই বৃদ্ধি অব্যাহত থাকে, তেনেহ'লে খোৱা তেলৰ ঘৰুৱা মূল্য বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি