• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • এই নিয়মে আপোনাৰ ভাগ্য সলনি কৰিব, আপুনি পোনপটীয়াকৈ কোটিপতি হ'ব, কেনেকৈ জানক ...

এই নিয়মে আপোনাৰ ভাগ্য সলনি কৰিব, আপুনি পোনপটীয়াকৈ কোটিপতি হ'ব, কেনেকৈ জানক ...

মিউচুৱেল ফাণ্ড এছ.আই.পি. (প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ পৰিকল্পনা) বিনিয়োগত, এজন বিনিয়োগকাৰীয়ে ১৫ বছৰৰ বাবে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি কোটিপতি হ'ব পাৰে।

মিউচুৱেল ফাণ্ড এছ.আই.পি. (প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ পৰিকল্পনা) বিনিয়োগত, এজন বিনিয়োগকাৰীয়ে ১৫ বছৰৰ বাবে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি কোটিপতি হ'ব পাৰে।

মিউচুৱেল ফাণ্ড এছ.আই.পি. (প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ পৰিকল্পনা) বিনিয়োগত, এজন বিনিয়োগকাৰীয়ে ১৫ বছৰৰ বাবে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি কোটিপতি হ'ব পাৰে।

  • Share this:
যদি আপুনি বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে এই বাতৰিটো আপোনাৰ বাবে অতি উপযোগী হ'ব পাৰে। আপুনি মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, মিউচুৱেল ফাণ্ড বজাৰবোৰ বিপদজনক বিনিয়োগ। শ্বেয়াৰ বজাৰত হোৱা সমদলৰ বাবে, যিসকলে মিউচুৱেল ফাণ্ড এছ.আই.পি.(এছ.আই.পি.)ত বিনিয়োগ কৰে তেওঁলোকেও ভাল লাভালাভ কৰিছে। এই মিউচুৱেল ফাণ্ড এছ.আই.পি. (প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ পৰিকল্পনা) বিনিয়োগত, এজন বিনিয়োগকাৰীয়ে ১৫ বছৰৰ বাবে প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি কোটিপতি হ'ব পাৰে।

মিউচুৱেল ফাণ্ড বিনিয়োগকাৰী এজনৰ বাবে, এজনৰ ৰিটাৰ্ণ সৰ্বাধিক কৰাৰ বাবে কেইবাটাও নিয়ম আছে। মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ 15 x 15 x 15 নিয়ম (15 x 15 x 15 rule) সেইবোৰৰ ভিতৰত এটা। ইয়াৰ জৰিয়তে, আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ওপৰত যথেষ্ট লাভ কৰিব পাৰে।

নিয়মটোৱে কি কয় জানক?
এই নিয়মত কোৱা হৈছে যে যদি এজন বিনিয়োগকাৰীয়ে দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰে, তেন্তে ৰিটাৰ্ণ হ'ব ১৫ শতাংশ। অৰ্থাৎ, মাত্ৰ ১৫ বছৰত যিকোনো ব্যক্তি কোটিপতি হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, মিউচুৱেল ফাণ্ড কেলকুলেটৰে পৰামৰ্শ দিয়ে যে এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ ম্যাদপুৰ্তিৰ পৰিমাণ দুগুণ কৰিব পাৰে আৰু ১৫ বছৰত ২ কোটিতকৈ অধিক লাভ কৰিব পাৰে যদি বাৰ্ষিক ১৫ শতাংশ বৃদ্ধি বজাই ৰখা হয়।

উদাহৰণৰ দ্বাৰা বুজক
যদি কোনোবাই ১৫ বছৰৰ বাবে মাহিলী ১৫ হাজাৰ টকাৰ এছ.আই.পি. কৰে, তেন্তে আপোনাৰ বিনিয়োগ কৰা পৰিমাণ হ'ব ২৭ লাখ টকা। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি বাৰ্ষিক ১৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ ধাৰণ কৰে, তেনেহ'লে আপুনি আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ওপৰত মুঠ ৭৪,৫২,৯৪৬ টকালৈকে ৰিটাৰ্ণ পাব পাৰে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপোনাৰ ২৭ লাখ টকা ১৫ বছৰৰ পিছত ১,০১,৫২,৯৪৬ টকা হ'ব। এনেদৰে, আপুনি ১৫ বছৰত প্ৰতি মাহে ১৫ হাজাৰ টকা জমা কৰি কোটিপতি হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি