• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Crypto Currency : মহিলাসকলে বিটকইন পছন্দ কৰে, পুৰুষসকল শিবা ইনুৰ পক্ষত, WazirX 2021 জৰীপত প্ৰকাশ

Crypto Currency : মহিলাসকলে বিটকইন পছন্দ কৰে, পুৰুষসকল শিবা ইনুৰ পক্ষত, WazirX 2021 জৰীপত প্ৰকাশ

ক্ৰীপ্টো কাৰেন্সী

ক্ৰীপ্টো কাৰেন্সী

Crypto Currency : প্ৰতিবেদন অনুসৰি ক্ৰিপ্টোৱে মেট্ৰ' চহৰৰ বাহিৰেও টায়াৰ-1 চহৰৰ পৰা অংশগ্ৰহণৰ এক প্ৰৱণতাও প্ৰত্যক্ষ কৰিছে। লগতে গুৱাহাটী, কৰ্ণাল, বৰেলীৰ দৰে সৰু চহৰৰ অংশগ্ৰহণকাৰীৰ সংখ্যা ৭০০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
Binance সমৰ্থিত WazirXএ ২০২১ চনত ৪৩ বিলিয়ন ডলাৰৰ অধিক ব্যৱসায়িক পৰিমাণ অতিক্ৰম কৰিছে। বেংগালুৰুস্থিত ক্ৰিপ্টো এক্সচেঞ্জ (Crypto Exchange)ৰ এক প্ৰতিবেদনত এই তথ্য প্ৰকাশ পাইছে। লগতে, Bitcoin ( BTC), Tether (USDT), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE.), WazirX Token (WRX), আৰু Matic (MATIC) এক্সচেঞ্জত আটাইতকৈ বেছি ব্যৱসায় কৰা ক্ৰিপ্টো আছিল।

"হাইলাইটছ এণ্ড অজাৰ্ভেচন ফ্ৰম 2021: দ্য ইয়েৰ অৱ ক্ৰিপ্টো" (Highlights & Observations From 2021: The Year Of Crypto) শীৰ্ষক প্ৰতিবেদনখনৰ মতে WazirXএ  ১০ নিযুত ব্যৱহাৰকাৰীৰ আধাৰ সীমা (user base) অতিক্ৰম কৰিছে।

WazirXএ  ইউজাৰৰ ওপৰত এটা জৰীপ চলাইছিল আৰু ইয়াৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ই কৈছিল যে জৰীপৰ 51 শতাংশ লোকে প্ৰথমে বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ পৰা ক্ৰিপ্টো-আধাৰিত পৰামৰ্শ প্ৰবিষ্ট কৰাৰ কথা স্বীকাৰ কৰিছিল।

জৰীপটোত ৪৪ শতাংশ উত্তৰদাতাই কৈছিল যে ক্ৰিপ্টো তেওঁলোকৰ সামগ্ৰিক বিনিয়োগ পৰ্টফলিঅ'ৰ ১০ শতাংশলৈকে অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

লক্ষণীয় যে নতুন মহিলা ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা 1009 শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ বিপৰীতে নতুন পুৰুষ ছাইন-আপৰ বৃদ্ধি 829 শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। প্ৰতিবেদনত এইটোও কোৱা হৈছিল যে মহিলাসকলে বিটকইনত অধিক ব্যৱসায় কৰিছিল, আনহাতে পুৰুষসকলে Shiba Inuত অধিক ব্যৱসায় কৰিছিল। লগতে, ক্ৰিপ্টোত ব্যৱসায় আৰু বিনিয়োগৰ এক জনসংখ্যাগত পৰিৱৰ্তন দেখা গৈছে, 66 শতাংশ WazirX ব্যৱহাৰকাৰীৰ বয়স 35 বছৰৰ তলত।

৫৪ শতাংশ উত্তৰদাতাই কৈছিল যে তেওঁলোকে ক্ৰিপ্টোত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ আগ্ৰহী হ'ব, উদ্যোগ (Entrepreneurship), বিত্ত (Finance) আৰু ব্যৱসায় বিকাশ (Business Development) আদি হৈছে কেৰিয়াৰৰ শীৰ্ষ বিকল্প।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি ক্ৰিপ্টোৱে মেট্ৰ' চহৰৰ বাহিৰেও টায়াৰ-1 চহৰৰ পৰা অংশগ্ৰহণৰ এক প্ৰৱণতাও প্ৰত্যক্ষ কৰিছে। লগতে গুৱাহাটী, কৰ্ণাল, বৰেলীৰ দৰে সৰু চহৰৰ অংশগ্ৰহণকাৰীৰ সংখ্যা ৭০০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

লগতে WazirX NFT বজাৰে ৯৬২ৰো অধিক ক্ৰিয়েটৰক ২০২১ চনত এতিয়ালৈ ১২,৬০০ NFT প্ৰস্তুত কৰিবলৈ আৰু ২৬২,৮৯৬ WRX (~₹2.4 কোটি টকা)তকৈ অধিক মূল্যৰ ৫২৬৭টাতকৈ অধিক বিক্ৰী কৰিবলৈ সক্ষম কৰিছে।

কেইটামান টপ ট্ৰেডিং NFTৰ ভিতৰত আছে The Mvmnt Collections, Crypto Karadi Collections, Krypto Monks & MetaVassi Collection - Abhishapes, Yash Shyte - Cyber Mythics, Milanzart - Cyber Skull Force Collection. Additionally, with Metaverse apps becoming mainstream, WazirX আদি।

WazirXৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া নিচল চেট্টী (CEO Nischal Shetty)য়ে কয়, "দৰ্শকে ক্ৰিপ্টোক এক উদীয়মান বৈকল্পিক আৰু বিকশিত সম্পদ শ্ৰেণী হিচাপে স্বীকৃতি দিছে। ক্ৰিপ্টোৰ বাবে নিয়ন্ত্ৰিত দৃষ্টিভংগীৰ দিশত চৰকাৰৰ প্ৰেৰণাই ভাৰতক ক্ৰিপ্টোত লেনদেন কৰা আন উন্নত দেশসমূহৰ সৈতে বিশ্বমানচিত্ৰত স্থান দিব। ইয়াৰ লগতে ক্ৰিপ্টোত শক্তিশালী প্ৰতিষ্ঠানগত অংশগ্ৰহণে ভাৰতত এই জনপ্ৰিয় সম্পদ শ্ৰেণীৰ ভৱিষ্যত প্ৰশস্ত কৰাত আৰু আমাক আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত (Atmanirbhar Bharat) হোৱাত সহায় কৰাত বহুদূৰ আগবাঢ়িব।"

ইফালে, বহু প্ৰতীক্ষিত ক্ৰিপ্টো ৰেগুলেশ্যন বিধেয়কখন সম্ভৱতঃ বিলম্বিত হ'ব আৰু ২০২২ চনৰ জানুৱাৰীৰ শেষৰ ফালে বা ফেব্ৰুৱাৰীৰ আৰম্ভণিলৈ সংসদৰ অধিৱেশন আৰম্ভ নোহোৱালৈ হয়তো সংসদত উত্থাপন কৰাৰ আশা নাই, কেইবাটাও সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰিত এই কথা প্ৰকাশ পাইছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Manjumoni Borah
First published: