உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • সাধাৰণ মানুহে সকাহ পাব ! এতিয়া ব্ৰেড আৰু বিস্কুটৰ মূল্য বৃদ্ধি নহ'ব, চৰকাৰৰ এই পদক্ষেপ ...

    সাধাৰণ মানুহে সকাহ পাব ! এতিয়া ব্ৰেড আৰু বিস্কুটৰ মূল্য বৃদ্ধি নহ'ব, চৰকাৰৰ এই পদক্ষেপ ...

    শেহতীয়াকৈ, ঘৰুৱা বজাৰত ব্ৰেড, বিস্কুট, কেকৰ দৰে সাধাৰণ উপভোক্তা সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব বুলি বাতৰি পোৱা গৈছিল। এতিয়া, চৰকাৰৰ এটা সিদ্ধান্তই এই চাপ সমাপ্ত কৰাৰ আশা বৃদ্ধি কৰিছে।

    শেহতীয়াকৈ, ঘৰুৱা বজাৰত ব্ৰেড, বিস্কুট, কেকৰ দৰে সাধাৰণ উপভোক্তা সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব বুলি বাতৰি পোৱা গৈছিল। এতিয়া, চৰকাৰৰ এটা সিদ্ধান্তই এই চাপ সমাপ্ত কৰাৰ আশা বৃদ্ধি কৰিছে।

    শেহতীয়াকৈ, ঘৰুৱা বজাৰত ব্ৰেড, বিস্কুট, কেকৰ দৰে সাধাৰণ উপভোক্তা সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব বুলি বাতৰি পোৱা গৈছিল। এতিয়া, চৰকাৰৰ এটা সিদ্ধান্তই এই চাপ সমাপ্ত কৰাৰ আশা বৃদ্ধি কৰিছে।

    • Share this:
    শেহতীয়াকৈ, ঘৰুৱা বজাৰত ব্ৰেড, বিস্কুট, কেকৰ দৰে সাধাৰণ উপভোক্তা সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি হ'ব বুলি বাতৰি পোৱা গৈছিল। এতিয়া, চৰকাৰৰ এটা সিদ্ধান্তই এই চাপ সমাপ্ত কৰাৰ আশা বৃদ্ধি কৰিছে।

    দৰাচলতে, বিশ্ববজাৰত ঘেঁহুৰ মূল্য ঐতিহাসিকভাৱে বৃদ্ধি পাইছিল আৰু ভাৰতে যথেষ্ট ৰপ্তানি কৰি এই সুযোগৰ সদিচ্ছা ল'ব বিচাৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, ঘৰুৱা বজাৰত ঘেঁহুৰ প্ৰচুৰ ক্ৰয় বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, ইয়াৰ মূল্যও অস্বাভাৱিকভাৱে বৃদ্ধি হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। ই আটাৰ লগতে ঘেঁহুৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা অন্যান্য সামগ্ৰী যেনে বিস্কুট, কেক, ব্ৰেডৰ ওপৰত পোনপটীয়া প্ৰভাৱ পেলাইছিল। কিন্তু, চৰকাৰেও ঘেঁহু ৰপ্তানি নিষিদ্ধ কৰি এই সাম্ভাব্য মুদ্ৰাস্ফীতি প্ৰায় এৰাই চলিছে।

    দুসপ্তাহৰ ভিতৰত ঘৰুৱা মূল্য হ্ৰাস হ'ব
    কেন্দ্ৰীয় খাদ্য সচিব সুধাংশু পাণ্ডেয়ে কৈছে যে যোৱা এবছৰত ঘেঁহু আৰু ঘেঁহুৰ আটাৰ খুচুৰা মূল্য ১৯ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। অৱশ্যে, ঘেঁহু ৰপ্তানি নিষিদ্ধ কৰাৰ চৰকাৰৰ সিদ্ধান্তই এসপ্তাহ বা দুই সপ্তাহৰ ভিতৰত ঘৰুৱা মূল্য হ্ৰাস কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: