உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • CNG Price Hike: মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে আন এক মূল্যবৃদ্ধি ! দিল্লীত CNGৰ মূল্য ৮০ পইচা বৃদ্ধি পালে ...

    CNG Price Hike: মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে আন এক মূল্যবৃদ্ধি ! দিল্লীত CNGৰ মূল্য ৮০ পইচা বৃদ্ধি পালে ...

    পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ (Petrol diesel Price Hike) মাজতে, সাধাৰণ মানুহে আন এক বিপদৰ সন্মুখীন হৈছে। ২০২২-২৩ বৰ্ষৰ নতুন বিত্তীয় বৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত ১ এপ্ৰিলত দিল্লীত চিএনজিৰ (CNG Price) মূল্য বৃদ্ধি হয়।

    পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ (Petrol diesel Price Hike) মাজতে, সাধাৰণ মানুহে আন এক বিপদৰ সন্মুখীন হৈছে। ২০২২-২৩ বৰ্ষৰ নতুন বিত্তীয় বৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত ১ এপ্ৰিলত দিল্লীত চিএনজিৰ (CNG Price) মূল্য বৃদ্ধি হয়।

    পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ (Petrol diesel Price Hike) মাজতে, সাধাৰণ মানুহে আন এক বিপদৰ সন্মুখীন হৈছে। ২০২২-২৩ বৰ্ষৰ নতুন বিত্তীয় বৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত ১ এপ্ৰিলত দিল্লীত চিএনজিৰ (CNG Price) মূল্য বৃদ্ধি হয়।

    • Share this:
    পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ (Petrol diesel Price Hike) মাজতে, সাধাৰণ মানুহে আন এক বিপদৰ সন্মুখীন হৈছে। ২০২২-২৩ বৰ্ষৰ নতুন বিত্তীয় বৰ্ষৰ প্ৰথম দিনটোত ১ এপ্ৰিলত দিল্লীত চিএনজিৰ (CNG Price) মূল্য বৃদ্ধি হয়। শুক্ৰবাৰে দিল্লীত চিএনজিৰ মূল্য প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ৮০ পইচা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। ইন্দ্ৰপ্ৰস্থ গেছ লিমিটেডৰ (IGL) ৱেবছাইটত প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলত চিএনজিৰ মূল্য প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ৬০.০১ টকাৰ পৰা ৬০.৮১ টকালৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে।

    এমাহত হাৰ ৪ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে
    আইজিএলে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত চিএনজি আৰু পাইপযুক্ত ৰন্ধন গেছ খুচুৰা বিক্ৰী কৰে। যোৱা এমাহত চিএনজিৰ মূল্যত এইটো ষষ্ঠ বৃদ্ধি আৰু এই সময়ছোৱাত সামগ্ৰিক হাৰ প্ৰতি কিলোগ্ৰামত প্ৰায় ৪ টকা বৃদ্ধি পাইছে। এই বৃদ্ধিবিশ্বব্যাপী গেছৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ বাবে হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: