• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Basic Salary Increase: ২৬০০০ টকালৈ বাঢ়িব পাৰে চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বেচিক দৰমহা, অচিৰেই চৰকাৰে দিব পাৰে ভাল খবৰ

Basic Salary Increase: ২৬০০০ টকালৈ বাঢ়িব পাৰে চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ বেচিক দৰমহা, অচিৰেই চৰকাৰে দিব পাৰে ভাল খবৰ

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

Basic Salary Increase: যদি মোডী চৰকাৰে ফিটমেণ্ট কাৰক বৃদ্ধি কৰে তেন্তে কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম মৌলিক দৰমহা অৰ্থাৎ মৌলিক দৰমহা 18,000 টকাৰ পৰা 26,000 টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

  • Share this:
আকৌ এবাৰ চৰকাৰে বেচিক বা মৌলিক দৰমহা (Basic Salary)বৃদ্ধিৰ বাবে কাম কৰি আছে। মোডী চৰকাৰে (Modi Govt) পুনৰ ফিটমেণ্ট কাৰক বৃদ্ধি কৰিবলৈ বিচাৰি আছে। ফিটমেণ্ট কাৰকে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ সকলো কৰ্মচাৰীৰ বাবে মৌলিক দৰমহা নিৰ্ধাৰণ কৰে।

যদি মোডী চৰকাৰে ফিটমেণ্ট কাৰক বৃদ্ধি কৰে তেন্তে কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম মৌলিক দৰমহা অৰ্থাৎ মৌলিক দৰমহা 18,000 টকাৰ পৰা 26,000 টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি কৰ্মচাৰী সংগঠনসমূহে এই বিষয়ত চৰকাৰৰ প্ৰতিনিধিসকলৰ সৈতে এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিব। যাৰ পিছত নিম্নতম দৰমহাত ডাঙৰ বৃদ্ধি কৰাৰ যথেষ্ট সম্ভাৱনা আছে।

মূল দৰমহা কমেও 26,000 টকা হ'ব
যদি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ফিটমেণ্ট কাৰক বৃদ্ধি কৰে তেন্তে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বৃদ্ধি হ'ব। ফিটমেণ্ট কাৰকে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ সকলো কৰ্মচাৰীৰ বাবে মৌলিক দৰমহা নিৰ্ধাৰণ কৰে।

ফিটমেণ্ট কাৰক শেষবাৰৰ বাবে 2016 চনত বৃদ্ধি কৰা হৈছিল আৰু তেতিয়া কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম মৌলিক মজুৰি 6,000 টকাৰ পৰা 18,000 টকালৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল।

ফিটমেণ্ট কাৰকৰ সাম্ভাব্য বৃদ্ধিৰ ফলত নিম্নতম মৌলিক দৰমহা 26,000 টকা হ'ব পাৰে। বৰ্তমান নিম্নতম মৌলিক দৰমহা হৈছে 18,000 টকা।।

DAও বৃদ্ধি হ'ব!
যদি মূল দৰমহা 18,000 টকাৰ পৰা 26,000 টকালৈ বৃদ্ধি হয় তেন্তে মৰগীয়া বানচো বৃদ্ধি হ'ব। মৰগীয়া বানচ বেচিক দৰমহাৰ 31 শতাংশৰ সমান।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি