உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Car Price in India: গাড়ী ক্ৰয় কৰা ব্যয়বহুল হ'ব, ১ এপ্ৰিলৰ পৰা বাঢ়িব বহু কোম্পানীৰ চাৰিচকীয়া বাহনৰ দাম ...

    Car Price in India: গাড়ী ক্ৰয় কৰা ব্যয়বহুল হ'ব, ১ এপ্ৰিলৰ পৰা বাঢ়িব বহু কোম্পানীৰ চাৰিচকীয়া বাহনৰ দাম ...

    যদি আপুনি এখন নতুন গাড়ী কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াক সোনকালে কৰক। কাৰণ, সোনকালেই গাড়ীৰ মূল্য (CarPrice Hike) বৃদ্ধি হ'ব। বহু কাৰ নিৰ্মাতাই ১ এপ্ৰিলৰ পৰা তেওঁলোকৰ গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    যদি আপুনি এখন নতুন গাড়ী কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াক সোনকালে কৰক। কাৰণ, সোনকালেই গাড়ীৰ মূল্য (CarPrice Hike) বৃদ্ধি হ'ব। বহু কাৰ নিৰ্মাতাই ১ এপ্ৰিলৰ পৰা তেওঁলোকৰ গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    যদি আপুনি এখন নতুন গাড়ী কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াক সোনকালে কৰক। কাৰণ, সোনকালেই গাড়ীৰ মূল্য (CarPrice Hike) বৃদ্ধি হ'ব। বহু কাৰ নিৰ্মাতাই ১ এপ্ৰিলৰ পৰা তেওঁলোকৰ গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    • Share this:
    যদি আপুনি এখন নতুন গাড়ী কিনিবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, ইয়াক সোনকালে কৰক। কাৰণ, সোনকালেই গাড়ীৰ মূল্য (CarPrice Hike) বৃদ্ধি হ'ব। বহু কাৰ নিৰ্মাতাই ১ এপ্ৰিলৰ পৰা তেওঁলোকৰ গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। গাড়ী নিৰ্মাণৰ ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে কোম্পানীবোৰে এই সিদ্ধান্ত লৈছে। ইস্পাত, এলুমিনিয়াম (Aluminium) আৰু অন্যান্য সামগ্ৰীৰ বৰ্ধিত মূল্যই গাড়ী নিৰ্মাণৰ ওপৰত পোনপটীয়া প্ৰভাৱ পেলাইছে।

    টয়োটা কিৰ্লোস্কাৰ মটৰ, টাটা মটৰ, বিএমডব্লিউ ইণ্ডিয়া আৰু মাৰ্চিডিজ-বেঞ্জকে (Mercedes-Benz) ধৰি কেইবাটাও কোম্পানীয়ে কৈছে যে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বাহনৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিব। গাড়ী নিৰ্মাণত কেঁচা সামগ্ৰীৰ সৈতে ইনপুট ব্যয় বৃদ্ধি পাইছে।

    জাপানী গাড়ী নিৰ্মাতা টয়োটা কিৰ্লোস্কাৰ মটৰে (Toyota Kirloskar Motor) ইয়াৰ গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিবলৈ গৈ আছে। ১ এপ্ৰিলৰ পৰা, টয়োটাই সকলো মডেলৰ মূল্যৰ ওপৰত ৪ শতাংশলৈকে বৃদ্ধি ঘোষণা কৰিছে। টয়োটাই কৈছে যে ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে মূল্য বৃদ্ধি প্ৰয়োজনীয়।

    বিলাসী গাড়ী নিৰ্মাতা বিএমডব্লিউ ইণ্ডিয়াইও ইয়াৰ সকলো গাড়ীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিবলৈ গৈ আছে। কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে ১ এপ্ৰিলৰ পৰা, গাড়ীৰ মূল্য ৩.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব। বিএমডব্লিউ ইণ্ডিয়াই কয় যে সামগ্ৰী আৰু লজিষ্টিক ব্যয় বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, কোম্পানীটোৱে মূল্য বৃদ্ধি কৰিব লাগিব।

    মাৰ্চিডিজ বেঞ্জ ৩% কৈ অধিক ব্যয়বহুল হ'ব
    মাৰ্চিডিজ বেঞ্জ ইণ্ডিয়াই ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ইয়াৰ সকলো মডেল শৃংখলাৰ মূল্য ৩ শতাংশলৈকে বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে কৈছে যে নিৰ্মাণ ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে ই এই পদক্ষেপ ল'ব লাগিব। ১ এপ্ৰিলৰ পিছত, কোম্পানীৰ গাড়ীবোৰ ৫০ হাজাৰ টকাৰ পৰা ৫ লাখ টকালৈ ব্যয়বহুল হ'ব।

    টাটা মটৰ্ছ
    টাটা মটৰ্ছে ইয়াৰ বাহনসমূহৰ মূল্য ২ ৰ পৰা ২.৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। টাটা গ্ৰুপৰ এটা অটো কোম্পানী টাটা মটৰ্ছে ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ইয়াৰ বাহনৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কয় যে বাণিজ্যিক বাহন ২-২.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: