உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Price Hike: বিস্কুট ক্ৰয় ব্যয়বহুল হ'ব, Britanniaই মূল্য ৭% বৃদ্ধি কৰিব পাৰে ...

    Price Hike: বিস্কুট ক্ৰয় ব্যয়বহুল হ'ব, Britanniaই মূল্য ৭% বৃদ্ধি কৰিব পাৰে ...

    মুদ্ৰাস্ফীতিৰ সন্মুখীন হোৱা সাধাৰণ নাগৰিকে আন এটা আঘাতৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ কুকি নিৰ্মাতা ব্ৰিটানিয়া ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডে (Britannia Industries Ltd.) এই বছৰ ৭% লৈকে মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    মুদ্ৰাস্ফীতিৰ সন্মুখীন হোৱা সাধাৰণ নাগৰিকে আন এটা আঘাতৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ কুকি নিৰ্মাতা ব্ৰিটানিয়া ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডে (Britannia Industries Ltd.) এই বছৰ ৭% লৈকে মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    মুদ্ৰাস্ফীতিৰ সন্মুখীন হোৱা সাধাৰণ নাগৰিকে আন এটা আঘাতৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ কুকি নিৰ্মাতা ব্ৰিটানিয়া ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডে (Britannia Industries Ltd.) এই বছৰ ৭% লৈকে মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।

    • Share this:
    মুদ্ৰাস্ফীতিৰ সন্মুখীন হোৱা সাধাৰণ নাগৰিকে আন এটা আঘাতৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ কুকি নিৰ্মাতা ব্ৰিটানিয়া ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডে (Britannia Industries Ltd.) এই বছৰ ৭% লৈকে মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। এইটো আন এটা লক্ষণ যে দৰিদ্ৰ গ্ৰাহকসকলে মুদ্ৰাস্ফীতিৰ চাপৰ ফলত আটাইতকৈ বেছি ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব, কিয়নো ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধই খাদ্য যোগান শৃংখলাৰ ওপৰত ধ্বংসযজ্ঞ চলাই আছে।

    "মই কেতিয়াও দুবছৰ ইমান বেয়া দেখা নাই।"
    বেংগালুৰুত কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত এক সাক্ষাৎকাৰত কোম্পানীটোৰ পৰিচালনা সঞ্চালক বৰুণ বেৰীয়ে কয়, "মই কেতিয়াও দুবছৰ ইমান বেয়া দেখা নাই। এই বছৰ আমাৰ প্ৰথম ধাৰণা আছিল ৩% মুদ্ৰাস্ফীতি, যি স্পষ্টভাৱে ভুল আছিল। দুৰ্ভাগ্যবশতঃ, ই ৮-৯ শতাংশতকৈ অধিক হ'ব।"

    ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণে ইতিমধ্যে সমগ্ৰ বিশ্বৰ উপভোক্তা প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ বাবে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিছে, যিসকলে ইতিমধ্যে শ্ৰমিকৰ অভাৱ আৰু যোগান শৃংখলাৰ সীমাবদ্ধতাৰ সৈতে যুঁজি আছে। মুদ্ৰাস্ফীতিৰ আঘাতে মৌলিক বস্তুবোৰৰ ব্যয় বৃদ্ধি কৰিছে, যাৰ ফলত পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ দুৰ্বল শ্ৰেণীবোৰে আটাইতকৈ বেছি ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: