• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Business Idea: গ্ৰীষ্মকালৰ লাভজনক ব্যৱসায় হৈছে আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰ ! কেনেদৰে আৰম্ভ কৰিব লাগে ? ব্যয় আৰু লাভৰ সম্পূৰ্ণ গণিত বুজি লওক ...

Business Idea: গ্ৰীষ্মকালৰ লাভজনক ব্যৱসায় হৈছে আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰ ! কেনেদৰে আৰম্ভ কৰিব লাগে ? ব্যয় আৰু লাভৰ সম্পূৰ্ণ গণিত বুজি লওক ...

আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ বাবে, আপুনি ভাৰতীয় খাদ্য সুৰক্ষা আৰু মানক প্ৰাধিকৰণৰ (এফএছএছএআই) পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিব লাগিব। ই হৈছে ১৫-অংকৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ। ই নিশ্চিত কৰে যে আপুনি ইয়াত প্ৰস্তুত কৰা খাদ্য সামগ্ৰীবোৰে ইয়াৰ মানদণ্ড পূৰণ কৰে।

আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ বাবে, আপুনি ভাৰতীয় খাদ্য সুৰক্ষা আৰু মানক প্ৰাধিকৰণৰ (এফএছএছএআই) পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিব লাগিব। ই হৈছে ১৫-অংকৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ। ই নিশ্চিত কৰে যে আপুনি ইয়াত প্ৰস্তুত কৰা খাদ্য সামগ্ৰীবোৰে ইয়াৰ মানদণ্ড পূৰণ কৰে।

আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ বাবে, আপুনি ভাৰতীয় খাদ্য সুৰক্ষা আৰু মানক প্ৰাধিকৰণৰ (এফএছএছএআই) পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিব লাগিব। ই হৈছে ১৫-অংকৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ। ই নিশ্চিত কৰে যে আপুনি ইয়াত প্ৰস্তুত কৰা খাদ্য সামগ্ৰীবোৰে ইয়াৰ মানদণ্ড পূৰণ কৰে।

  • Share this:
আইচক্ৰীমৰ ব্যৱসায় বিগত বছৰবোৰত যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছে। লোকচান হোৱাৰ সম্ভাৱনা অতি কম, আনহাতে লাভ ভাল। আপুনি ইয়াক অতি কম বিনিয়োগেৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰে। আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ ব্যৱসায় এভাৰগ্ৰীণ। ফেডাৰেচন অফ ইণ্ডিয়ান চেম্বাৰ অফ কমাৰ্চ এণ্ড ইণ্ডাষ্ট্ৰী (এফআইচিচিআই)ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই বছৰৰ শেষৰ ফালে দেশৰ আইচক্ৰীম ব্যৱসায়ে ১ বিলিয়ন ডলাৰ অতিক্ৰম কৰিব। যদি আপুনি এই সংখ্যাটো লক্ষ্য কৰে, আপুনি আগন্তুক সময়ত নিজেই আইচক্ৰীমৰ চাহিদা অনুমান কৰিব পাৰে।

অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন
আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ বাবে, আপুনি ভাৰতীয় খাদ্য সুৰক্ষা আৰু মানক প্ৰাধিকৰণৰ (এফএছএছএআই) পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিব লাগিব। ই হৈছে ১৫-অংকৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ। ই নিশ্চিত কৰে যে আপুনি ইয়াত প্ৰস্তুত কৰা খাদ্য সামগ্ৰীবোৰে ইয়াৰ মানদণ্ড পূৰণ কৰে। আপোনাৰ ওচৰত আমুল আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ বিকল্পও আছে। ইয়াৰ বাবে কমেও ৩০০ বৰ্গফুট ঠাইৰ প্ৰয়োজন হ'ব। অৱশ্যে, কোৱালিটী ৱালছ, বাদী লালকে ধৰি প্ৰতিটো ডাঙৰ কোম্পানীয়ে আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰবোৰে ফ্ৰেঞ্চাইজি কৰে, কিন্তু যদি আপুনি নিজেই খোলে, ই সস্তা হ'ব।

১-২ লাখ টকাৰ বিনিয়োগ
আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ বাবে, আপুনি ১ৰ পৰা ২ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি এখন ভাল স্থানত দোকান এখন ভাড়াত ল'ব লাগিব। তাত, আপুনি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক সম্ভাৱনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ আভ্যন্তৰীণ, আচবাবৰ উপৰিও এটা গভীৰ ফ্ৰীজাৰ স্থাপন কৰিব লাগিব। আপুনি পাৰ্লাৰত বিভিন্ন আইচক্ৰীম বিতৰকৰ জৰিয়তে বিভিন্ন ব্ৰেণ্ডৰ আইচক্ৰীম ৰাখিব পাৰে। আপুনি মুখ্য বজাৰত, বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয়, পুথিভঁৰাল, প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান, পাৰ্ক, শ্বপিং মল আৰু চিনেমাহলৰ ওচৰত আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰ খুলিব পাৰে। এইবোৰৰ বাহিৰেও, ইয়াক ষ্টেচনৰ ওচৰৰ লগতে আন বহুতো স্থানত খুলিব পাৰে।

আপুনি সহজে ৩০ হাজাৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।
যদি আপুনি আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰত মাল্টি-ব্ৰেণ্ডৰ সামগ্ৰীৰ সৈতে আপোনাৰ নিজৰ ব্ৰেণ্ডৰ আইচক্ৰীম তৈয়াৰ আৰু বিক্ৰী কৰে, আপুনি যথেষ্ট লাভ পাব। অ-ব্ৰেণ্ডেড আইচক্ৰীমে ৫০% লৈকে সঞ্চয় কৰে। একে সময়তে, কোম্পানীৰ সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ উপাৰ্জন ১০ ৰ পৰা ২০ শতাংশ হ'ব। আপুনি সকলো খৰচ হ্ৰাস কৰি আইচক্ৰীম পাৰ্লাৰৰ পৰা প্ৰতি মাহে ৩০-৪০ হাজাৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: