• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Bank Holidays June 2022: বেংকবোৰ জুনত ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব, ব্ৰাঞ্চলৈ যোৱাৰ আগতে বন্ধৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা ইয়াত পৰীক্ষা কৰক ...

Bank Holidays June 2022: বেংকবোৰ জুনত ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব, ব্ৰাঞ্চলৈ যোৱাৰ আগতে বন্ধৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা ইয়াত পৰীক্ষা কৰক ...

মে' মাহত আছে কেইবাদিনো বেংক বন্ধ

মে' মাহত আছে কেইবাদিনো বেংক বন্ধ

বেংকসমূহ এইবাৰ জুনত মুঠ ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি বেঙ্কলৈ যোৱাৰ কথা ভাবি আছে, তেন্তে এই মাহত আপুনি বন্ধৰ তালিকা চাই লওক।

  • Share this:
জুনমাহৰ আৰম্ভণিৰ পৰা, বহুতো পৰিৱৰ্তন কাৰ্যকৰী হৈছে। একে সময়তে, ৰিজাৰ্ভ বেংকে দেশৰ ৰাজ্যিক মালিকানাধীন বেংকসমূহৰ বন্ধৰ তালিকাও প্ৰকাশ কৰিছে। বেংকসমূহ এইবাৰ জুনত মুঠ ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি বেঙ্কলৈ যোৱাৰ কথা ভাবি আছে, তেন্তে এই মাহত আপুনি বন্ধৰ তালিকা চাই লওক।

আৰ.বি.আই.-য়ে প্ৰকাশ কৰা চাৰ্ট অনুসৰি, ছয়টা সাপ্তাহিক বন্ধৰ বাহিৰে অৰ্থাৎ শনিবাৰে-দেওবাৰৰ বাহিৰে, বেঙ্কবোৰ জুনত আৰু ছয় দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। এই বন্ধবোৰ কেৱল ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকৰ বাবেই প্ৰযোজ্য নহয়, ব্যক্তিগত, বিদেশী, সমবায় আৰু আঞ্চলিক বেংকৰ ক্ষেত্ৰতো প্ৰযোজ্য হ'ব। আৰবিআইয়ে প্ৰতি বছৰে তিনিটা শ্ৰেণীত বেংকৰ বন্ধ নিৰ্দিষ্ট কৰে। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত আছে Holiday under the Negotiable Instruments Act, Real-Time Gross Settlement Holiday আৰু Banks Closing of Accountৰ দৰে কেটেগৰী।

শনিবাৰ-দেওবাৰে বেংকবোৰো আন বন্ধৰ দিনবোৰত ৬ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব।
২ জুন মহাৰাণা প্ৰতাপ জয়ন্তী আৰু তেলেংগানা প্ৰতিষ্ঠা দিৱস। এই উপলক্ষে হিমাচল প্ৰদেশ, হাৰিয়ানা, ৰাজস্থান, তেলেংগানাৰ বেংকসমূহ বন্ধ থাকিব।
৩ জুন শ্ৰী গুৰু অৰ্জুন দেৱজীৰ শ্বহীদ দিৱস আৰু এই দিনটোত কেৱল পঞ্জাৱৰ বেংকসমূহহে বন্ধ থাকিব।
১৪ জুনত সন্ত গুৰু কবীৰৰ জন্ম জয়ন্তী উপলক্ষে হিমাচল প্ৰদেশ, চণ্ডিগড়, হাৰিয়ানা, পঞ্জাৱ আৰু উৰিষ্যাত বন্ধ ৰখা হ'ব।
১৫ জুন ৰজা সংক্ৰান্তি আৰু গুৰু হৰগোবিন্দ জীৰ জন্মদিন। ইয়াৰ ফলত উৰিষ্যা, মিজোৰাম, জম্মু-কাশ্মীৰৰ বেংকসমূহে কাম নকৰিব।
খাৰচি পূজা উপলক্ষে ত্ৰিপুৰাৰ বেংকসমূহ ২২ জুনত বন্ধ থাকিব।
৩০ জুনত, ৰেমনা নি উৎসৱৰ বাবে, কেৱল মিজোৰামত বেংক বন্ধ থাকিব।

যদি আপোনাক বেঙ্ক বন্ধৰ অধিক তথ্যৰ প্ৰয়োজন হয়, আপুনি আৰবিআইৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাব পাৰে আৰু সম্পূৰ্ণ তালিকা চাব পাৰে। https://rbi.org.in/Scripts/HolidayMatrixDisplay.aspx আপুনি প্ৰতি মাহে আৰু প্ৰতিখন ৰাজ্যতে বেংক বন্ধৰ বিষয়ে তথ্য পাব।
Published by:Kokil Sarma
First published: