உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Bank Holiday in April: এপ্ৰিল মাহত দেশত মুঠতে ১৫ দিন বেংক বন্ধ থাকিব, অসমত কেতিয়া বন্ধ থাকিব বেংক ? বেংকলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে চাওক বন্ধৰ তালিকা ...

    Bank Holiday in April: এপ্ৰিল মাহত দেশত মুঠতে ১৫ দিন বেংক বন্ধ থাকিব, অসমত কেতিয়া বন্ধ থাকিব বেংক ? বেংকলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে চাওক বন্ধৰ তালিকা ...

    Bank Holiday in April: নতুন বিত্তীয় বৰ্ষ ২০২২-২৩ আজিৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা। সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ মাহটোত ১৫ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব।

    Bank Holiday in April: নতুন বিত্তীয় বৰ্ষ ২০২২-২৩ আজিৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা। সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ মাহটোত ১৫ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব।

    Bank Holiday in April: নতুন বিত্তীয় বৰ্ষ ২০২২-২৩ আজিৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা। সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ মাহটোত ১৫ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব।

    • Share this:
    নতুন বিত্তীয় বৰ্ষ ২০২২-২৩ আজিৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা। সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ মাহটোত ১৫ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। এই নিৰ্দেশত, বেংকবোৰ আজিৰ পৰা একেৰাহে৫ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব অৰ্থাৎ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ৫ এপ্ৰিললৈ। অৱশ্যে, এই বন্ধবোৰ সকলো ঠাইতে একে নহয়।

    দৰাচলতে, ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কে এপ্ৰিল ২০২২ৰ বাবে বেংক বন্ধৰ তালিকা প্ৰকাশ কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, এপ্ৰিললৈ বাকী থকা কামৰ বাবে শাখালৈ যোৱাৰ আগতে আপুনি বেঙ্ক বন্ধৰ তালিকা পৰীক্ষা কৰা ভাল। এই তালিকা অনুসৰি, এপ্ৰিলত মুঠ ১৫ দিনৰ বাবে বেংকসমূহ বন্ধ থাকিব।

    এপ্ৰিলত, ফেব্ৰুৱাৰীত বেঙ্ক বন্ধত ৪ টা দেওবাৰ থাকে। ইয়াৰে বহুতো বন্ধ সঘনাই হ'ব। আৰ.বি.আই.-ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত থকা বেঙ্ক বন্ধৰ তালিকা অনুসৰি, এই বন্ধবোৰ বিভিন্ন ৰাজ্যত আছে। এই সকলো বোৰ বন্ধ সকলো ৰাজ্যতে প্ৰযোজ্য নহ'ব। একে সময়তে, ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি, দেওবাৰৰ বাহিৰে মাহৰ দ্বিতীয় আৰু চতুৰ্থ শনিবাৰে বেংকবোৰ বন্ধ থাকে।

    ভাৰতত ঠাই অনুযায়ী তলত উল্লেখ কৰা দিনকেইটাত হে বেংক বন্ধ থাকিব

    এপ্ৰিল ১ - বাৰ্ষিক অডিট, প্ৰায় সকলো ৰাজ্যৰ বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ২ - গুড়ি পদৱা/উগাদি উৎসৱ/নৱৰাত্ৰি/তেলেগু নৱবৰ্ষ/চাজিবু নংগাম্পাম্বা (চাৰোবা)-কৰ্ণাটক, মহাৰাষ্ট্ৰ, তামিলনাডু, তেলেংগানা, মণিপুৰ, ইম্ফল, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ, গোৱাত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ৩ - দেওবাৰ (সাপ্তাহিক বন্ধ)
    এপ্ৰিল ৪ - চাৰিহুল - ঝাৰখণ্ডত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ৫ - বাবু জগজীৱন ৰামৰ জন্মদিন - তেলেংগানাত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ৯ - মাহৰ দ্বিতীয় শনিবাৰ
    এপ্ৰিল ১০ - দেওবাৰ (সাপ্তাহিক বন্ধ)
    এপ্ৰিল ১৪ - ড. বাবাচাহেব আম্বেদকাৰ জয়ন্তী/মহাবীৰ জয়ন্তী/বৈশাখী/তামিল নৱবৰ্ষ/চাৰোবা, বিজু উৎসৱ/বিহু- মেঘালয় আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ বাহিৰে আন ঠাইত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ১৫ - গুড ফ্ৰাইডে/বঙালী আৰু অসমীয়া নৱবৰ্ষ/হিমাচল দিৱস/বিশু/ব'হাগ বিহু- ৰাজস্থান আৰু জম্মু-শ্ৰীনগৰৰ বাহিৰে আন ঠাইত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ১৬ - ব'হাগ বিহু - গুৱাহাটীত বেংক বন্ধ
    এপ্ৰিল ১৭ - দেওবাৰ (সাপ্তাহিক বন্ধ)
    এপ্ৰিল ২১ - গাৰিয়া পূজা - ত্ৰিপুৰাত বেংক বন্ধ

    এপ্ৰিল ২৩ - মাহৰ চতুৰ্থ শনিবাৰে (সাপ্তাহিক বন্ধ)
    এপ্ৰিল ২৪ - দেওবাৰ (সাপ্তাহিক বন্ধ)
    এপ্ৰিল ২৯ - জম্মু আৰু শ্ৰীনগৰত শ্বাব-ই-কাদৰ/জুমত-উল-ভিদা- বেংক বন্ধ
    Published by:Kokil Sarma
    First published: