• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ব্যয়বহুল হ'ব বিমান ভ্ৰমণ ! বিমান ইন্ধনৰ মূল্য ৰেকৰ্ড স্তৰত, ATF ৰ মূল্য ৫.২% বৃদ্ধি হৈছে ...

ব্যয়বহুল হ'ব বিমান ভ্ৰমণ ! বিমান ইন্ধনৰ মূল্য ৰেকৰ্ড স্তৰত, ATF ৰ মূল্য ৫.২% বৃদ্ধি হৈছে ...

Photo Credit- ANI

Photo Credit- ANI

আন্তৰ্জাতিক খাৰুৱা তেলৰ মূল্য (Crude Oil Price) বৃদ্ধিৰ ফলত বুধবাৰে বিমান টাৰ্বাইন ইন্ধনৰ (Aviation Turbine Fuel) মূল্য ৫.২ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, যাৰ পিছত দেশত এটিএফৰ মূল্য অভিলেখ উচ্চতাত উপনীত হৈছে।

  • Share this:
বিমানেৰে ভ্ৰমণ কৰাটো এতিয়া ব্যয়বহুল হ'ব পাৰে। দৰাচলতে, আন্তৰ্জাতিক খাৰুৱা তেলৰ মূল্য (Crude Oil Price) বৃদ্ধিৰ ফলত বুধবাৰে বিমান টাৰ্বাইন ইন্ধনৰ (Aviation Turbine Fuel) মূল্য ৫.২ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, যাৰ পিছত দেশত এটিএফৰ মূল্য অভিলেখ উচ্চতাত উপনীত হৈছে।

পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য: পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য ১০৩ তম দিনৰ বাবে স্থিৰ হৈ আছে
এয়া হৈছে দুমাহতকৈ কম সময়ৰ ভিতৰত এটিএফৰ মূল্যৰ চতুৰ্থ বৃদ্ধি, কিন্তু বাহনৰ ইন্ধন পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য একেৰাহে ১০৩ তম দিনৰ বাবে স্থিৰ হৈ আছিল। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে উত্তৰ প্ৰদেশ আৰু পঞ্জাৱৰ দৰে ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই। অৱশ্যে, এই বিষয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে একো কোৱা হোৱা নাই।

দিল্লীত এটিএফৰ মূল্য প্ৰতি কিলোলিটাৰত ৪,৪৮১.৬৩ টকাত উপনীত হৈছে
ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পেট্ৰ'লিয়াম কোম্পানীবোৰে কৈছিল যে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত এটিএফৰ মূল্য প্ৰতি কিলোলিটাৰত ৪,৪৮১.৬৩ টকা বা ৫.২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ প্ৰতি কিলোলিটাৰত ৯০,৫১৯.৭৯ টকালৈ বৃদ্ধি পাইছে।

ৰেকৰ্ড স্তৰত এটিএফৰ মূল্য
এয়া হৈছে এটিএফৰ সৰ্বোচ্চ স্তৰ। ২০০৮ চনৰ আগষ্টত এ.টি.এফ.-ৰ মূল্য আছিল প্ৰতি কিলোলিটাৰত ৭১,০২৮.২৬ টকা, যেতিয়া আন্তৰ্জাতিক খাৰুৱা তেলৰ মূল্য প্ৰতি বেৰেলত ১৪৭ আমেৰিকান ডলাৰ স্পৰ্শ কৰিছিল। মঙলবাৰে ব্ৰেণ্ট ক্ৰুড অইল প্ৰতি বেৰেলত ৯৩.৮৭ ডলাৰ আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: