உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Urad Dal Price: সকাহ ! এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ মূল্য হ্ৰাস হৈছে, এতিয়া দাম কিমান জানক ?

    Urad Dal Price: সকাহ ! এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ মূল্য হ্ৰাস হৈছে, এতিয়া দাম কিমান জানক ?

    চৰকাৰে কৈছে যে যোৱা এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ (Urad Dal) গড় পাইকাৰী মূল্য (Average Wholesale price) ৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে।

    চৰকাৰে কৈছে যে যোৱা এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ (Urad Dal) গড় পাইকাৰী মূল্য (Average Wholesale price) ৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে।

    চৰকাৰে কৈছে যে যোৱা এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ (Urad Dal) গড় পাইকাৰী মূল্য (Average Wholesale price) ৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে।

    • Share this:
    যোৱা এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ মূল্য হ্ৰাস পাইছে। চৰকাৰে কৈছে যে যোৱা এবছৰত মাটি মাহৰ দাইলৰ (Urad Dal) গড় পাইকাৰী মূল্য (Average Wholesale price) ৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। এটা চৰকাৰী বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে চৰকাৰে ঘৰুৱা উপলব্ধতা বৃদ্ধি আৰু অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ মূল্য স্থিৰ কৰিবলৈ কেইবাটাও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে।

    মূল্য প্ৰতি কুইন্টালত ৯৪১০.৫৮ টকালৈ হ্ৰাস পাইছে
    উপভোক্তা পৰিক্ৰমা বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি, ২৫ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২ তাৰিখে জনোৱা অনুসৰি মাটি মাহৰ দাইলৰ গড় পাইকাৰী মূল্য হৈছে প্ৰতি কুইন্টলত ৯,৪১০.৫৮ টকা। ২৫ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২১ তাৰিখে প্ৰতি কুইন্টলত আছিল ৯৯০৪.৩৯ টকা। ই প্ৰায় ৫ শতাংশ হ্ৰাস দেখুৱাইছে।

    মুগৰ বাহিৰে সকলো মাহজাতীয় শস্য ৰখাৰ ষ্টকৰ সীমা
    মে' ২০২১-ত, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্য সামগ্ৰীৰ মূল্য নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ আৰু অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী আইনৰ অধীনত মিলৰ মালিক, আমদানিকৰ্তা আৰু ব্যৱসায়ীসকলৰ দ্বাৰা ৰখা মাহজাতীয় শস্যৰ ষ্টক প্ৰকাশ কৰা নিশ্চিত কৰিবলৈ ৰাজ্য/কেন্দ্ৰীয় শাসিত সংস্থাসমূহক এক পৰামৰ্শ জাৰি কৰিছিল। মুগৰ বাহিৰে সকলো মাহজাতীয় শস্যৰ ষ্টকৰ সীমা ২ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে জাননী দিয়া হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: