• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Good News: শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে Apple ৰ বিশেষ অফাৰ ! iPad, MacBook ক্ৰয় কৰিলে বিনামূলীয়াকৈ পাব AirPods...

Good News: শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে Apple ৰ বিশেষ অফাৰ ! iPad, MacBook ক্ৰয় কৰিলে বিনামূলীয়াকৈ পাব AirPods...

ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মুকলি হোৱাৰ প্ৰায় এমাহ পিছত, এপলে (Apple) ভাৰতলৈ স্কুল ৰেহাই কাৰ্যসূচীলৈ (Back to School offer) সম্প্ৰসাৰিত কৰিছে।

ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মুকলি হোৱাৰ প্ৰায় এমাহ পিছত, এপলে (Apple) ভাৰতলৈ স্কুল ৰেহাই কাৰ্যসূচীলৈ (Back to School offer) সম্প্ৰসাৰিত কৰিছে।

ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মুকলি হোৱাৰ প্ৰায় এমাহ পিছত, এপলে (Apple) ভাৰতলৈ স্কুল ৰেহাই কাৰ্যসূচীলৈ (Back to School offer) সম্প্ৰসাৰিত কৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত মুকলি হোৱাৰ প্ৰায় এমাহ পিছত, এপলে (Apple) ভাৰতলৈ স্কুল ৰেহাই কাৰ্যসূচীলৈ (Back to School offer) সম্প্ৰসাৰিত কৰিছে। যেতিয়া আপুনি এপল ষ্টোৰৰ পৰা এপল সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰে, এপলে আপোনাক বেক টু স্কুল অফাৰৰ অধীনত বিনামূলীয়াকৈ উপহাৰ দিব। যিহেতু এপলৰ এতিয়া ভাৰতত এখন অনলাইন দোকান আছে, স্কুললৈ যোৱা গ্ৰাহক আছে, তেওঁলোকৰ অভিভাৱক আৰু পঞ্জীভুক্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ শিক্ষকসকলে লাভালাভ লাভ কৰিব পাৰে। আটাইতকৈ ডাঙৰ বিনামূলীয়া এয়াৰপড যিটো শিক্ষাৰ্থীসকলে এই প্ৰস্তাৱৰ অধীনত পাব।
স্কুললৈ ঘূৰি অহা প্ৰস্তাৱটো হৈছে এক সীমিত ম্যাদৰ প্ৰস্তাৱ, সেয়েহে প্ৰস্তাৱটো সমাপ্ত হোৱাৰ আগতে সোনকালে সিদ্ধান্ত লোৱা ভাল। এপল ইণ্ডিয়াই কৈছিল যে গ্ৰাহকসকলে এই শিক্ষাৰ প্ৰস্তাৱবোৰ উচ্চ শিক্ষাৰ প্ৰস্তাৱত যোগ দিব পাৰে যিটো এপলে ইতিমধ্যে ভাৰতৰ লগতে অন্যান্য দেশৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থী আৰু শিক্ষকসকলৰ ক্ষেত্ৰত আগবঢ়াইছে।

কি অফাৰ আছে
যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে Pad Pro, iPad Air , Macbook, Macbook pro , iMac , Mac Pro আৰু Mac Mini ক্ৰয় কৰিলে বিনামূলীয়াকৈ এয়াৰপড লাভ কৰিব। এইটো তাঁৰযুক্ত চাৰ্জিং ৰ সৈতে এয়াৰপড মডেল, সেয়েহে যদি শিক্ষাৰ্থীসকলে উচ্চতৰ সংস্কৰণ বিচাৰে, এপলে আপোনাক ৪ হাজাৰ টকাত ৱায়াৰলেচ চাৰ্জিং থকা এয়াৰপড আৰু ১০ হাজাৰ টকাত এয়াৰপডপ্ৰ'লৈ আপগ্ৰেড কৰিবলৈ ক'ব। এয়াৰপড, এয়াৰপড ৱায়াৰ চাৰ্জিং আৰু এয়াৰপডছ প্ৰ'ৰ মৌলিক মূল্য ক্ৰমান্বয়ে ১৪,৯০০ টকা, ১৮,৯০০ টকা আৰু ২৪,৯০০ টকা বুলি উল্লেখ কৰিছে। ইয়াৰ বাহিৰেও অন্য কিছুমান অফাৰো শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে আছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: