• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Milk Price Hike: আমূল, মাদাৰ ডেইৰী গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি, এতিয়া কোনটো পেকেটৰ মূল্য কিমান হ'ব, জানক ...

Milk Price Hike: আমূল, মাদাৰ ডেইৰী গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি, এতিয়া কোনটো পেকেটৰ মূল্য কিমান হ'ব, জানক ...

আজি আমূল আৰু মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। দুয়োটা ব্ৰেণ্ডৰ গাখীৰৰ নতুন মূল্য কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ১৭ আগষ্ট, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

আজি আমূল আৰু মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। দুয়োটা ব্ৰেণ্ডৰ গাখীৰৰ নতুন মূল্য কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ১৭ আগষ্ট, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

আজি আমূল আৰু মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। দুয়োটা ব্ৰেণ্ডৰ গাখীৰৰ নতুন মূল্য কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ১৭ আগষ্ট, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

  • Share this:
মূল্যবদ্ধিৰ বাবে, সাধাৰণ উপভোক্তা, যি ইতিমধ্যে সমস্যাত আছে, পুনৰ হতবাক হৈছে। দৰাচলতে, আজি আমূল আৰু মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। দুয়োটা ব্ৰেণ্ডৰ গাখীৰৰ নতুন মূল্য কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ১৭ আগষ্ট, ২০২২ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেশ্যনে (জিচিএমএমএফ) কৈছিল যে আমুল ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত বিক্ৰী হোৱা সকলো প্ৰকাৰৰ গাখীৰৰ মূল্য ৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। ইয়াৰ অলপ পিছতে, মাদাৰ ডেইৰীয়েও ইয়াৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে।

গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেচনে কৈছিল যে আমুল ব্ৰেণ্ডৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, আমুল গোল্ডৰ ৫০০ মিলি পেকেট ২৫ টকাত বিক্ৰী কৰা হ'ব আৰু আমুল শক্তিৰ আধা লিটাৰৰ পেকেট ২৮ টকাত বিক্ৰী কৰা হ'ব।



গাখীৰৰ মূল্য কিয় বৃদ্ধি কৰা হৈছে?
ফেডেৰেশ্বেনে কৈছিল যে বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ তুলনাত প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি অতি কম। এতিয়া গুজৰাট, দিল্লী-এনচিআৰ, পশ্চিম বংগ, মুম্বাইকে ধৰি বহুতো ৰাজ্যৰ গ্ৰাহকে গাখীৰৰ বাবে আগৰ তুলনাত অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব। এইবছৰ দুয়োটা কোম্পানীৰ পৰা এইটো দ্বিতীয় বৃদ্ধি।
Published by:Kokil Sarma
First published: