• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Amazon Secret Website: আমাজনৰ 'চিক্ৰেট' ৱেবছাইট আছে, য'ত সামগ্ৰীবোৰ আধাতকৈও কম মূল্যত উপলব্ধ ! অবিশ্বাস্য দামত ক্ৰয় কৰিব পাৰিব সামগ্ৰী, পছন্দ নহ'লে ৩০ দিনত ঘূৰাই পাব টকা...

Amazon Secret Website: আমাজনৰ 'চিক্ৰেট' ৱেবছাইট আছে, য'ত সামগ্ৰীবোৰ আধাতকৈও কম মূল্যত উপলব্ধ ! অবিশ্বাস্য দামত ক্ৰয় কৰিব পাৰিব সামগ্ৰী, পছন্দ নহ'লে ৩০ দিনত ঘূৰাই পাব টকা...

Amazon secret website

Amazon secret website

আমাজনৰ এটা 'গোপন' ৱেবছাইট (Amazon secret website) আছে। য'ত সামগ্ৰীবোৰ আধাতকৈও কম মূল্যত উপলব্ধ। ইয়াত ৭ হাজাৰ টকাৰ সামগ্ৰীৰ মূল্য মাত্ৰ ২ হাজাৰ টকা।

  • Share this:
আপুনি জনপ্ৰিয় ই-কমাৰ্চ কোম্পানী আমাজন (Amazon)ৰ নামৰ বিষয়ে ভালদৰে অৱগত হ'ব। দিনে দিনে আমি অনলাইন শ্বপিং (Online shopping)ৰ বাবে আমাজনৰ ৱেবছাইট দৰ্শন কৰোঁ। যদিও ৱেবছাইটটোৱে যুক্তিসঙ্গত মূল্য প্ৰদান কৰে বুলি জনা যায়, আপুনি নাজানিব পাৰে যে আপুনি সেইবোৰ আৰু সস্তাত পাব পাৰে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে আমাজনৰ এটা 'গোপন' ৱেবছাইট (Amazon secret website) আছে। য'ত সামগ্ৰীবোৰ আধাতকৈও কম মূল্যত উপলব্ধ। ইয়াত ৭ হাজাৰ টকাৰ সামগ্ৰীৰ মূল্য মাত্ৰ ২ হাজাৰ টকা।

এই গোপন ৱেবছাইটটো কি?
যেতিয়া লকডাউনৰ সময়ত বহুতো দোকান বন্ধ কৰা হৈছিল, বেছিভাগ লোকে বজাৰৰ বাবে আমাজনলৈ ঘূৰি গৈছিল। ইয়াত সামগ্ৰীবোৰৰ ওপৰত অফাৰ দিয়া হৈছে আমাজনৰ 'চিক্ৰেট' ৱেবছাইটত, আপুনি কম দামত ঘূৰাই দিয়া সামগ্ৰী বা পাতলকৈ ক্ষতিগ্ৰস্ত সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে। আমাজন ব্যৱহৃত বা খোলা বাকচৰ সামগ্ৰীৰে পৰিপূৰ্ণ যিবোৰ ৰেহাই মূল্যত বিক্ৰী কৰা হৈছে।

৭ হাজাৰ-৮ হাজাৰ টকা পোনপটীয়াকৈ সঞ্চয় হ'ব

মাৰ্টিন লুইছৰ ৱেবছাইট, moneysavirngexpert.com অনুসৰি, এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৈছিল, "এবাৰ মই এটা প্ৰেচাৰ ৱাছাৰ (pressure washer) কিনিবলৈ আমাজন ৱেৰহাউচলৈ গৈছিলো। এটা বিশেষ মডেল য'ত মই আগ্ৰহী আছিলোঁ, বেছিভাগ মুখ্য ৱেবছাইটত ইয়াৰ মূল্য ২০ হাজাৰ টকাতকৈ অধিক আছিল। কিন্তু মই আমাজন ৱেৰহাউচত পোৱা একেটা সামগ্ৰী মাত্ৰ ১৩ হাজাৰ টকাত পাইছিলো। মই চুক্তিটো ভাল পাইছিলো যাৰ পিছত মই ইয়াৰ পৰা বজাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিছিলো। চিক্ৰেট ৱেবছাইটত, আমাজনে কয় যে ইয়াত "প্ৰতিটো সামগ্ৰীৰ কাৰ্যক্ষমতা আৰু ভৌগোলিক অৱস্থান পুংখানুপুংখভাৱে পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত সামগ্ৰীটোক এটা গ্ৰেড দিয়া হয়।"

আপুনি কেনেকৈ বজাৰ কৰিব পাৰে?
যিসকলে চিক্ৰেট ৱেবছাইট ব্যৱহাৰ কৰে তেওঁলোকে আমাজনৰ দৰেই গ্ৰাহক সেৱা লাভ কৰে আৰু সামগ্ৰীটোও আমাজনৰ ৰিটাৰ্ণ নীতিৰ অধীনত থাকিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে যদি আপুনি আপোনাৰ ক্ৰয়ত অসন্তুষ্ট হয়, আপুনি ৩০ দিনৰ ভিতৰত সম্পূৰ্ণ পৰিমাণটো ঘূৰাই পাব পাৰে

ইয়াত ৪০ হাজাৰৰো অধিক সামগ্ৰী আছে
প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আমাজন ৱেৰহাউচত ৪০ হাজাৰতকৈও অধিক সামগ্ৰী মজুত আছে যাক আপুনি আধাতকৈও কম মূল্যত ক্ৰয় কৰিব পাৰে। ইয়াত গ্ৰাহকসকলৰ ওচৰত বহুতো বিকল্প আছে। ৱেবছাইটৰ পৰা ক্ৰেতাসকলে প্ৰায় ৩৪ টা শাখা পাব। ইয়াৰ ভিতৰত আছে 'কম্পিউটাৰ আৰু সহায়ক আনুষঙ্গিক সামগ্ৰী', 'ঘৰ আৰু পাকঘৰ', 'পুতলা', 'ভিডিঅ' গেম', 'ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু ফটো'। আমাজনৰ দ্বাৰা জনপ্ৰিয় নেচকেফে একক-সেৱা কফি মেচিনৰ (DeLonghi Nescafé Dolce Gusto Piccolo XS Pod Capsule Coffee Machine) মূল্য ইয়াত কেৱল ২  টকা। আন ৱেবছাইটত ইয়াৰ মূল্য প্ৰায় ৫,০০০ ৰ পৰা ৭,০০০ টকা।
Published by:Kokil Sarma
First published: