உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Milk Price Hike: আমূলৰ পিছত, এইবাৰ Mother Dairyএ গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে, প্ৰতি লিটাৰত বাঢ়িল ২টকা ...

    Milk Price Hike: আমূলৰ পিছত, এইবাৰ Mother Dairyএ গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে, প্ৰতি লিটাৰত বাঢ়িল ২টকা ...

    আমুলৰ (Amul) পিছত, এতিয়া গাখীৰ কোম্পানী মাদাৰ ডেইৰীয়েও (Mother Dairy) গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। মাদাৰ ডেইৰীৰ (Mother Dairy Milk price) বিভিন্ন গাখীৰৰ দাম ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে।

    আমুলৰ (Amul) পিছত, এতিয়া গাখীৰ কোম্পানী মাদাৰ ডেইৰীয়েও (Mother Dairy) গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। মাদাৰ ডেইৰীৰ (Mother Dairy Milk price) বিভিন্ন গাখীৰৰ দাম ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে।

    আমুলৰ (Amul) পিছত, এতিয়া গাখীৰ কোম্পানী মাদাৰ ডেইৰীয়েও (Mother Dairy) গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। মাদাৰ ডেইৰীৰ (Mother Dairy Milk price) বিভিন্ন গাখীৰৰ দাম ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে।

    • Share this:
    আমুলৰ (Amul) পিছত, এতিয়া গাখীৰ কোম্পানী মাদাৰ ডেইৰীয়েও (Mother Dairy) গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। মাদাৰ ডেইৰীৰ (Mother Dairy Milk price) বিভিন্ন গাখীৰৰ দাম ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে। এতিয়া, গাখীৰৰ মূল্য ক্ৰয় কৰাৰ পিছত, গ্ৰাহকসকলে দুটকা অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব। নতুন হাৰবোৰ ৬ মাৰ্চ, ২০২২-ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

    দিল্লী-এনচিআৰত সৰ্বাধিক সংখ্যক গাখীৰ যোগান ধৰা দুগ্ধ কোম্পানী মাদাৰ ডেইৰীয়ে কয় যে ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰা হৈছে। মাদাৰ ডেইৰীয়ে আমুলে মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কেইদিনমান পিছত মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, আমূলে ২০২২ চনৰ ১ মাৰ্চৰ পৰা সমগ্ৰ দেশত গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিছিল। দেওবাৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব Mother Dairy Milkৰ নতুন দাম।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: