உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Price Hike: মেগি আৰু কফি ভালপোৱাসকলৰ বাবে দুঃখবৰ ! দাম বাঢ়িল Maggi আৰু Coffeeৰ, জানক ক'ত কিমান দাম বাঢ়িল ?

    Price Hike: মেগি আৰু কফি ভালপোৱাসকলৰ বাবে দুঃখবৰ ! দাম বাঢ়িল Maggi আৰু Coffeeৰ, জানক ক'ত কিমান দাম বাঢ়িল ?

    বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ মাজত, মেগি (Maggi) আৰু কফী (Coffee) ভালপোৱা সকলে এতিয়া অধিক খৰছ কৰিব লাগিব। হিন্দুস্তান ইউনিলিভাৰ (HUL) আৰু নেছলে (Nestle) ১৪ মাৰ্চৰ পৰা চাহ, কফি, গাখীৰ আৰু নুডলছৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে।

    বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ মাজত, মেগি (Maggi) আৰু কফী (Coffee) ভালপোৱা সকলে এতিয়া অধিক খৰছ কৰিব লাগিব। হিন্দুস্তান ইউনিলিভাৰ (HUL) আৰু নেছলে (Nestle) ১৪ মাৰ্চৰ পৰা চাহ, কফি, গাখীৰ আৰু নুডলছৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে।

    বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ মাজত, মেগি (Maggi) আৰু কফী (Coffee) ভালপোৱা সকলে এতিয়া অধিক খৰছ কৰিব লাগিব। হিন্দুস্তান ইউনিলিভাৰ (HUL) আৰু নেছলে (Nestle) ১৪ মাৰ্চৰ পৰা চাহ, কফি, গাখীৰ আৰু নুডলছৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে।

    • Share this:
    বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ মাজত, মেগি (Maggi) আৰু কফী (Coffee) ভালপোৱা সকলে এতিয়া অধিক খৰছ কৰিব লাগিব। হিন্দুস্তান ইউনিলিভাৰ (HUL) আৰু নেছলে (Nestle) ১৪ মাৰ্চৰ পৰা চাহ, কফি, গাখীৰ আৰু নুডলছৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। CNBC-TV 18-ৰ মতে, HULএ Bru কফিৰ মূল্য ৩-৭% বৃদ্ধি কৰিছে। একে সময়তে, ব্ৰু গোল্ড কফি জাৰৰ মূল্যও ৩-৪% বৃদ্ধি হৈছে। তাৎক্ষণিক কফি পাউচৰ মূল্য ৩% ৰ পৰা ৬.৬৬% লৈ বৃদ্ধি হৈছে।



    একে সময়তে, তাজমহল চাহৰ  (Taj Mahal) মূল্য ৩.৭% ৰ পৰা ৫.৮% লৈ বৃদ্ধি হৈছে। ব্ৰুক বণ্ড (Brooke Bond) প্ৰকাৰৰ ব্যক্তিগত চাহৰ মূল্য ১.৫% ৰ পৰা ১৪% লৈ বৃদ্ধি হৈছে। এইচ.ইউ.এল.-য়ে কৈছিল যে ক্ৰমান্বয়ে বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ বাবে, কোম্পানীটোৱে গ্ৰাহকসকলৰ ওপৰত বৰ্ধিত মূল্যৰ বোজা দিব লাগিব।

    মেগিৰ মূল্য ৯ ৰ পৰা ১৬% বৃদ্ধি হয়
    আনহাতে, নেছলে ইণ্ডিয়াই ঘোষণা কৰে যে ই মেগিৰ মূল্য ৯ৰ পৰা ১৬% বৃদ্ধি কৰিছে। নেছলে ইণ্ডিয়াই গাখীৰ আৰু কফি পাউডাৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি কৰিছে।

    মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পিছত, এতিয়া ৭০ গ্ৰাম মেগীৰ এটা পেকেট ১২ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ১৪ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। একে সময়তে, ১৪০ গ্ৰাম মেগি মচলা নুডলছৰ মূল্য ৩ টকা বা ১২.৫% বৃদ্ধি কৰা হৈছে। এতিয়া ৫৬০ গ্ৰাম মেগীৰ পেকেটৰ বাবে, আপুনি ৯৬ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ১০৫ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ মতে, মূল্য ৯.৪% বৃদ্ধি হৈছে।

    গাখীৰ পাউডাৰো ব্যয়বহুল।
    নেছলেএক লিটাৰ এ+ গাখীৰৰ মূল্যও বৃদ্ধি কৰিছে। আগতে, ইয়াৰ বাবে ৭৫ টকা পৰিশোধ কৰিব লগা হৈছিল, আনহাতে এতিয়া আপুনি ৭৮ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। নেচকেফে ক্লাছিক কফি পাউডাৰৰ মূল্য ৩-৭% বৃদ্ধি হৈছে। একে সময়তে, ২৫ গ্ৰাম নেচকেফেৰ পেকেটটো এতিয়া ২.৫% ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ বাবে, ৭৮ টকাৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি এতিয়া ৮০ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। একে সময়তে, ৫০ গ্ৰামনেচকেফে ক্লাছিকৰ বাবে, আপুনি ১৪৫ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ১৫০ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: